Kupno nowego laptopa

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017, 10:30    #1
Czołem wszystkim.
Pisze do was, troszkę żeby się pożalić, troszkę dla usprawiedliwienia, ale przede wszystkim o poradę.

Jak niektórzy z Was wiedzą, prowadzę bloga z opisem kariery Juana Ugarte. Niestety mój 10 letni laptop odmówił współpracy, a może, nie tyle odmówił, co ze starości przestał odpowiednio przetwarzać dane. Mianowicie grzeje się strasznie. Przy próbie zapisu wyłącza się, jakby chroniąc procesor przed zbyt wysoką temperaturą. Problem występował wcześniej, chociaż dopiero po jakiś 2 - 3 godzinach rozgrywki, komputer lubił się wyłączać ( dlatego też robiłem częste sejwy). Wiedząc, co może być tego przyczyną, rozkręciłem go, przeczyściłem radiator, oraz wloty powietrza, ale poza zmianą szybkości pracy laptopa i cichszym chodzeniem wentylatora, laptop przy próbie zapisu dalej się "chroni". Co ciekawe, przy pracy normalnej, bez obciążenia- tj bez włączenie FM, komputer pracuje normalnie ( też potrafi się wyłączyć, ale dzieje się to sporadycznie).

Dlatego mam dwa pytania.
1) Czy pomoże kupno nakładki chłodzącej do Fujitsu Siemens Amillo P2550, lub czy problem może leżeć gdzieś indziej?
2) Jakiego polecalibyście laptopa do kwoty 2 500 złotych? Wymagania - przynajmniej 4 GB Ramu, oraz karta graficzna, która pozwoliła by uruchomić na laptopie grę NBA 2K14 na minimum średnich detalach + FM 2018.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 12:37    #2
Proste pytanie - czy wymieniłeś pastę? Miałem problem z gaśnięciem lapka pod obciążeniem dwukrotnie, za każdym razem świeża pasta go rozwiązała.
twitter.com/Ceyvol

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 12:50    #3
Nie,akurat tego nie robiłem. Co dokładnie trzeba zrobić?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 12:56    #4
Wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze i/lub GPU. Pewnie skamieniała ci na amen.

Pogoogluj o prawidłowym nakładaniu pasty - przydatna umiejętność na resztę życia.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.04.2017 o godz. 12:57

twitter.com/Ceyvol

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 12:57    #5
Procesor znajdę bez problemu, ale co to jest GPU i jak tam wymienić pastę?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 13:16    #6
GPU = procesor graficzny. Pastę wymienia się tak samo. Na YT są tylko setki filmów na ten temat.

Rozumiem, że można być w temacie zielonym, ale wpisanie trzech liter w Google nie może przerastać możliwości człowieka. Też nie miałem kiedyś pojęcia o komputerach. Swojego pierwszego lapka otworzyłem sam, rozkręciłem sam, pastę wymieniłem sam. Nie znałem się na tym, ale wystarczyło się przygotować na podstawie tego, co znalazłem w sieci. Jedyna uwaga, że robiłem to wszystko już po gwarancji - ale oczywiście wnioskuję, że twoja po 10 latach też już nie istnieje :)
twitter.com/Ceyvol

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 13:26    #7
Jak rozumiem GPU to po prostu grafika. Co do reszty już znalazłem. Podziękuje jak zadziała.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 20:42    #8
Pastę nałożyłem, komputer odpaliłem. Chodzi ciszej, włącza się też jakby szybciej. Grę próbną zapisałem. Niestety podczas meczu, laptop znowu się wyłączył. Coś czuję, że bez zakupów się nie obędzie. Więc wracamy do pytania z pierwszego postu :(

 krolewski Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2006
Skąd: Horodyszcze
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2017 21:42    #9
Ja od siebie polecam Della, mam prawie identycznego i FM17 śmiga aż miło. https://www.x-kom(...)-r7.html

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.04.2017 10:13    #10
Fajny, ale w recenzji na innej stronie znalazłem coś, co troskę mnie od niego odstrasza. Jak wygląda sprawa dostania się do wnętrza - chodzi o konserwację wnętrza, czyszczenie radiatora itd?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.