Książki! Do didaskalia!

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015, 10:53    #1
Szanowne grono krejzoli z internetu. Wybieram się do księgarni, polecicie coś fajnego w zakresie S-F, horror lub ewentualnie fantastyka, tylko coś co nie jest napisane jezykiem blogow , bo czasem jak cos ostatnio zacząłem czytac, to az mnie poskrecalo :)

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 12:08    #2
cokolwiek Pilipiuka, serie i uniwersum Metro 2033, Sandersona "Droga królów" i "Słowa światłości" z fantasy mogę polecić. Horrorów i sf w czystej postaci raczej nie czytam ;)

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 12:33    #3
Guy Gavriel Kay - trylogia "Fionavarski Gobelin" - czyli "Wędrujący ogień", "Letnie drzewo" oraz "Najmroczniejsza droga". Żal choć raz w życiu nie przeczytać. Fantasy.
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 13:17    #4
Nie sposób wymienić sagi Georga Rr Martina pt Gra o tron kto nie czytał niech żałuje .ostatnio, przeczytane czarny wygon Stefana Dardy ,autor zostal okrzykniety jako polski Stephen King.a jakbys szukal kryminalu to polecam Jo Nesbo .
Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 13:37    #5
Dobry temat dla kogoś kto pracuje w księgarni jak ja ;) Nesbo i Lackberg są po prostu bardzo "płodnymi" autorami kryminałów, ale chyba stara dobra trylogia Millenium jest lepsza, ciekawe czy czwarta część innego autora będzie tylko nędzną podróbką, czy dobrą podróbką.

E: chociaż nie umniejszajmy ich znaczenia - są dobre, a i tak skandynawskie kryminały wymiatają.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.08.2015 o godz. 13:44

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 15:30    #6
Dziekuje za propozycje, wezme sie za czytanie i nie omieszkam przedlozyc krótkiej recenzji gdy tylko przeczytam :)

 maciekigood Młody aktywista

Postów: 348
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.12.2008
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2015 22:56    #7
Jeżeli o takie tematy chodzi to serdecznie polecam Jacka Dukaja. Myślę, że warto sprawdzić jego twórczość. :)

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.08.2015 00:05    #8
Pratchett i jego Świat Dysku.

 piotrp504 Partyzant

Postów: 738
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Blisko Krakowskiego Smoka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.08.2015 01:30    #9
[quote="SuperZiemniak"]Dobry temat dla kogoś kto pracuje w księgarni jak ja ;) Nesbo i Lackberg są po prostu bardzo "płodnymi" autorami kryminałów, ale chyba stara dobra trylogia Millenium jest lepsza, ciekawe czy czwarta część innego autora będzie tylko nędzną podróbką, czy dobrą podróbką.

E: chociaż nie umniejszajmy ich znaczenia - są dobre, a i tak skandynawskie kryminały wymiatają.[/quote]

Super Z powiedz mi parę słów o tej czwartej części bo pierwsze słyszę ,Stieg Larson i jego millenium rzeczywiście wymiata i chyba jest najlepsze z skandynawskich kryminałów ,Camila L nie przypadła mi do gustu , każdy lubi co innego .Mi się spodobało trylogia Chemia Śmieci Becketa . Jo Nesbo i Hary Holle są świetne przeczytane wszystkie i chyba najbardziej mi się podobał pierwszy śnieg. Cykl kryminałów z Lincolmem Ryhme Deavera też w miarę mi się podobały .
A może polecisz coś na długie jesienne wieczory z cyklu trylogia lub saga kryminalna Spoko

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.08.2015 o godz. 01:37

Moje skromne manifestowanie -zapraszam
http://piotrp0506.cmrev.com/blog.html
moje depesze
http://piotr(...)l?page=0
Hala Madrid

 michalg Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2008
Skąd: Wiciejów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.08.2015 07:38    #10
Jeżeli chodzi o horrory to czytałek tylko Kinga ale poza horrorami polecam krotkie opowiadania takie jak "Cztery pory roku" czy "Ciemna bezgwiezdna noc". Mnie bardzo wciagneły :-) Fantastyka: Tolkien (wiem, wiem oklepane :-) ) i jak pisał przedmówca G.R.R Martin ale z nim może byc problem związany z oczekiwaniem na kolejne części :-/ Super Z jeśli chodzi o Nesbo to książki są ze sobą powiązane? Jest ich dużo a od dłuższego czasu przymierzam się do sięgnięcia po tego autora.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.