Korzystanie z wyszukiwarki talentów - oszustwo czy nie ?

 Jarna Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011, 19:06    Pytanie
Witam,

Chciałbym się Was zapytać co sądzicie na temat kupowania graczy, których profile mieliście przyjemność oglądać na łamach tejże strony ?
Czy uważacie, że w pewien sposób jest to oszustwo ?

No bo w sumie człowiek zamiast samemu się pomęczyć i poszukać perełek do swojego dość miernego składu dostaję wszystko jak na tacy dzięki wyszukiwarce talentów.

Czy Wy też tak robicie czy staracie się raczej sami pomęczyć ??

Pozdrawiam, Jarna

 amenokoyane Młody aktywista

Postów: 248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.03.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 19:10    #1
Grasz jak chcesz, ja nie uważam tego za oszustwo ale zawsze sam wyszukuje piłkarzy do moich zespołów.Poza tym gdyby twórcy gry chcieli, żebyśmy widzieli atrybuty: CA czy PA zawodników to by je umieścili widoczne w grze dlatego tez nie korzystam z żadnych scoutów ani też edytorów.

 Zymon Partyzant

Postów: 1124
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.04.2010
Skąd: Iława, Szałkowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 20:43    #2
Dobre pytanie...ja zawsze wole sie spytać kogo kupić i kto jak sie rozwija i porównać z zawodnikami których sam znalazłem i w tedy decyduje kogo kupić..
był - będzie - jest zawsze IKS!

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 21:13    #3
Według mnie to normalna rzecz, przecież i tak nie masz gwarancji, że ten talent akurat w twoim klubie się rozwinie tak jak w innych. Poza tym ja nie korzystam z tego typu list a biorę do swojego zespołu zawodników którzy wybijają się w danych ligach lub też klubowy scout mi ich poleca.

 Finrod Partyzant

Postów: 53
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 22:11    #4
Ja tego nie uważam za oszustwo, ale jednak czuję większą satysfakcję z tego, że znalazłem jakiś talent sam, a później biją się o niego wielcy. Oczywiście jeśli komuś nie chce się bawić ze skautami, to jest to prosta droga do dobrych piłkarzy, ale po jakimś czasie i tak trzeba będzie szukać samemu, jeśli będzie się chciało wzmacniać zespół w każdym okienku transferowym. Bo zazwyczaj większość talentów po krótkim czasie jest wyłapywana przez kluby zachodnie, mające sieć skautów itp. Więc po sezonie czy dwóch wielu z tych utalentowanych graczy jest już w innych klubach.

A satysfakcja ze znalezienia nowego Messiego czy Xaviego jest :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.07.2011 o godz. 22:13

 Damian907 Partyzant

Postów: 126
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 22:20    #5
Wg mnie programy pokazujące nam maksymalny potencjał to zwykłe oszustwo, podobnie oceniam kupowanie talentów które ktoś inny niż nasz klubowy scout nam polecił.

[quote=amenokoyane] nie korzystam z żadnych scoutów ani też edytorów.[/quote]

Skoro nie korzystasz z usług scoutów to jak znajdujesz nowych zawodników? ;)

PS. Nie mogłem się powstrzymać, pozdawiam.
Zamówiełem ORYGINALNY FM 2012 przez empik w przedsprzedaży.

 Jose Mourinho Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.07.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 22:23    #6
Wszyscy wcześniej pisali, że w sumie dobre, ale ja powiem osobiście, że nie. Ja gram na zasadach HC więc coś takiego zupełnie nie wchodzi w moim przypadku w grę. Używanie talentów na tej stronie to tak jak używanie różnych edytorów i scoutów gdzie widać odrazu CA i PA zawodnika, a w dodatku masz podane na tacy nazwiska. Może dla kogoś jest to pewnego rodzaju przesadą i nie widzi w tym problemu, ale ja wole inny styl grania i nikomu go nie narzucam. Sam pamiętam jak kiedyś używałem taktyk znalezionych na stronach, szukałem zawodników których mógłbym ściągnąć do drużyny i prowadziłem topowe drużyny, ale już dawno temu mi się to znudziło i popadłem i ze skrajności w skrajność do zasad HC. Powtarzam, że to tylko moje zdanie i styl gry, więc nie próbuję go nikomu narzucić.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2011 23:27    #7
HC przypomina nieco rzucanie sobie kłód pod nogi, jak dla mnie. Choć sam regularnie kilka zasad zaliczam w każdej karierze. Czasami jest to nawet łatwiejsze niż normalne granie. Ale na pewno nie dla laika.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 oldgunz Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2007
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.07.2011 10:16    #8
System wyszukiwania talentów byłby znacznie lepszy, gdyby wyniki, które dany zawodnik osiągał w jednym klubie przekładały się na wyniki osiągane w klubie kolejnym. Przykładów jest bardzo wiele - ściągasz np. króla strzelców ligi serbskiej do takiej załóżmy Chorwacji - wydawałoby się, że transfer będzie trafiony w 100%. A tu okazuje się, że zawodnik z sobie tylko znanych powodów trafiał do siatki często, gdyż atrybuty mierne i w nowym klubie gra piach.

Ja ogólnie jestem za odejściem od klasycznego systemu atrybutów 1-20 na rzecz ich opisowego potraktowania i zwiększenia wpływu aktualnej formy na ilość zdobywanych bramek, asyst itd. Prosty przykład - Fernando Torres. Niby zawodnikiem nie jest złym, niby umiejętności ma, a w rzeczywistości od momentu przejścia do Chelsea gra żenująco słabo.

Zaś co do tytułowego pytania - używanie takiej wyszukiwarki miałoby być oszukiwaniem kogo? Twórców gry? Siebie? Znajomych? Każdy gra, jak lubi. Ja wyszukiwarek nie używam. Ostatnio ściągnąłem Genie Scouta w celu sprawdzenia paru zawodników, których i tak kupiłem już wcześniej (chciałem się mniej więcej zorientować jakiego kalibru piłkarzom moi scouci przypisują odpowiednio 2, 3, 4 i 5 gwiazdek).
If you're in the penalty area and don't know what to do with the ball, put it in the net and we'll discuss the options later.

- Bob Paisley

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.