kłopoty z reputacją klubu

 Kozas1515 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Skąd: Trzcianka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.10.2013 13:45    #11
@uukassiu
10k funtów? Ale to jak rozumiem na tydzień? Bo ja mam w złotówkach na miesiąc. Pensje rzędu 150-200 tysięcy złotych na miesiąc po 7-10 sezonach nie są dla mnie problemem. Problemem jest ściągnięcie zawodnika( mniejszy problem) a potem zatrzymanie go( większy problem). Dlatego prawie każdemu przed 30 rokiem życia oferuje minimum 3 letni kontrakt, a najlepiej 4-5 letni. Bo jak zaoferuje 2 letni to po roku muszę sprzedać, żeby nie było, że po dwóch odchodzi za darmo. Czasami zdarza się wtopka i stracę, ale wolę to, niż oddawanie genialnych zawodników za małą kasę... To jest niestety błąd logiczny - ściągam jakiegoś dobrego zawodnika, ale raczej nieznanego - potem gra on w grupowej fazie Ligi Mistrzów( no bo zazwyczaj po pewnym czasie tam moja Pogoń trafia) i już ten zawodnik nie chce przedłużać kontraktu. No bo jak ma przedłużać kontrakt z zespołem o niskiej reputacji, skoro gra w Lidze Mistrzów. I to jest potężny błąd. Bo reputacja zespołu nie odzwierciedla jego sukcesów, ale reputacja piłkarza już tak. I tworzy się mocny dysonans.
Jest także trochę rozdwojenie jaźni u twórców FMa - z jednej strony pomniejszają wagę pieniędzy w piłce( a więc podejście idealistyczne), a z drugiej z średniego klubu nie zrobisz takiego, który będzie się cieszył dużą popularnością( a więc podejście bardziej realne). To też mnie irytuje, że zawodnicy ślinią się, żeby odejść do średniaka ligi belgijskiej gdzie nie będą grać w pucharach, ORAZ BĘDĄ ZARABIAĆ MNIEJ, ale mają zbyt dużą reputację jak na mój klub. Czasami udaje mi się "przekupić" gracza aby pozostał dając mu sporo więcej kasy niż jest wart, ale zazwyczaj po prostu nie chcą ze mną rozmawiać. W ogóle. To też nie jest realistyczne, bo agent raczej wolałby wysłuchać wszystkich propozycji.
Niestety, ale algorytm zarządzający reputacją jest dla mnie zepsuty. Wyobraźmy sobie, że w ciągu 10 lat teraz Pogoń wygrywa Ligę Europy i Mistrzów, 5 krotnie wygrywa Ekstraklasę. Twórcy oczywiście znacznie podnieśliby reputację tego zespołu, ale nasze sukcesy w grze mogą być dwa razy większe, a i tak reputacji zbytnio nie podniesiemy. Sam parsknąłem śmiechem i skończyłem grać, gdyż w super udanym sezonie zdobyłem potrójną koronę( Ekstraklasa, Puchar Polski i Superpuchar), rozbudowałem bazę treningową( i to chyba dwa razy w sumie) oraz obiekty młodzieżówki, zatrudniłem 2-3 nowych współpracowników z wysoką renomą, przeszedłem fazę grupową Ligi Mistrzów a moja reputacja... lekko się zmniejszyła ^^ Może w 2013 jest lepiej, bo mówię jak jest w 2012.
W rankingu klubowym można wskoczyć nawet i na pierwsze miejsce, bo tutaj liczą się w końcu czysto nasze działania( wyniki, jak będziemy wygrywać, to będzie to rosło).
Co do wartości to reputacja też się liczy, ale raczej ligi. Ja z brazylijskiej wyciągnałem mega gościa( Batista, nie wiem czy newgen czy nie) za 20 tys... zł, gdyż już nie chciał przedłużyć to po 4 latach musiałem go sprzedać za parę baniek i obserwowałem jak jego cena się zmienia wraz z przejściem do lepszych lig.
Może tylko mnie irytuje system jaki jest obecnie związany z reputacją, ale czuje po prostu, że to ogranicza kogoś kto wybiera klub ze słabszej ligi. Pewnego progu nie da się przeskoczyć, ja nawet nie miałem już co robić z kasą, bo chętnie bym obsypał złotem zawodników, gdyby chcieli tylko zostać :D

 Kozas1515 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Skąd: Trzcianka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.10.2013 20:50    #12
Nie widzę nigdzie edycji postu, a chciałbym jeszcze coś dodać. Być może odezwą się użytkownicy forum, którzy w miarę szybko( tj kilkanaście lat) w sposób widoczny podnieśli reputację średniego klubu. Jeśli tacy tu są to tylko powiem wam tyle: szacun. Naprawdę, bo wyniki w FM2012 można uzyskać w różny sposób, ale jeżeli ktoś potrafi znacznie poprawić reputację to znaczy, że naprawdę zna się na grze

 uukassiu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.10.2013 23:01    #13
Ja gram w FM2013. Aktualnie 1 lipca 2020r.

Najwyższą płacę mam 9 750 funtów tygodniowo, którą dostaje 2 zawodników czołowych. W złotówkach jest to 210 tysięcy miesięcznie. A tak to powyżej 5k funtów mam tylko 9 zawodników. Ja z kontraktami nie mam problemów. Staram się przedłużać je rok lub 2 lata wcześniej. Długość kontraktu to 4-5 lat. Nie przypominam sobie aby któryś mi uciekł z zawodników po wygaśnięciu kontraktu. Tylko ci z którymi nie chcę już podpisywać ich. A jak mam zawodnika, który chce odejść (cały czas tacy są) to przeprowadzam z nim rozmowę, że zapewniam mu te medale i trofea których tak pragnie i oni się zgadzają na to. Są zadowoleni w miarę i pieniądze ich przekonują. Na pensję mam przeznaczone 193k funtów tygodniowo, z czego wydaję 136k w tej chwili. Wcześniej jak mi brakowało na pensję to edytowałem budżet i sobie zabierałem ze środków transferowych. Ale to chyba ze 2 razy tak zrobiłem przez cały okres. Zarząd całą moją karierę był zadowolony jak operowałem środkami. Jedyne co mnie boli, że niektórzy zawodnicy mają określone żądania dot. wysokości odstępnego, co wg mnie jest zawsze za niskie i to dwukrotnie. Raz tak straciłem dobrego pomocnika i mi go podkupili za 1,8 mln funtów.

PS jedyne przypadki gdzie zawodnik nie chce ze mną rozmawiać to jak się pokłócimy bo on chce np więcej grać a ja mu nie daje :)

Chyba faktycznie reputacja danego kraju i ligi ma znaczenie. Tak samo jak wyniki pierwszej reprezentacji. Nie wiem tylko jaka jest reputacja początkowa Pogoni Szczecin w FM2013. Ktoś może sprawdzić?

Wydaje mi się, że twórcy specjalnie aż tak mocno utrudnili ten aspekt gry. Ale i tak jest lepiej jak kiedyś. Pamiętam jeszcze jak grałem w CM03/04. Tam miałem 204x rok. Ogólnie koło 40 sezonów. Tylko Pogonią Szczecin. LM zdobyta chyba z 10 razy. Puchar uefa też kilka razy. 1 liga klikanaście wygranych a i tak reputacja samego klubu jak i managera była zawsze na poziomie krajowym.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 02.10.2013 o godz. 23:06

 eSeL Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2013 02:30    #14
FM 13 - U mnie sprawa z reputacją również wygląda bardzo dziwnie. Zdobyłem 5 mistrzostw z rzędu, do tego dochodzą inne puchary, w rankingu światowym jestem na 31 miejscu, a mimo to, reputacja klubu cały czas jest na poziomie 2,5 gwiazdek. Legia ma wyższą w lidze polskiej przez cały czas, co już mnie mocno śmieszy i zarazem dziwi. Dodam, że gram już 8 sezon, a reputacja klubu ani drgnęła. Ekstraklasa jako liga jest dość wysoko, bo bodajże na 16 miejscu, reprezentacja również sobie nieźle radzi, więc kompletnie nie rozumiem tego stanu rzeczy.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 03.10.2013 o godz. 02:32

 uukassiu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2013 11:15    #15
A kim grasz?

 uukassiu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2013 11:37    #16
Właśnie sprawdziłem reputację początkową pogoni szczecin na nowym, świeżym savie, przy początku gry.
Wynosi ona 4500pkt, w lipcu 2020r. podskoczyło mi do 6318.

Podsumowując.
W ciągu 8 pełnych sezonów gry reputacja urosła mi o prawie 2k pkt. Przez ten czas udało mi się:
4 x wygrać t-mobile ekstraklasę.
1 x wygrać puchar euro
1 x zdobyć puchar polski
2 x wygrać superpuchar polski

Ogólnie w rozgrywkach Europy grałem 3 razy. Za pierwszym razem grałem w pucharze UEFA i odpadłem dopiero w półfinale z AM. Za drugim razem awans do fazy grupowej LM i odpadnięcie dopiero w Ćrierćfinale. Za trzecim razem znowu faza grupowa LM ale tym razem zająłem 3 miejsce i grałem znowu w pucharze UEFA, który wygrałem. Kolejny czwarty raz to znowu odpadnięcie w ćwierćfinale LM. No i teraz w 9 sezonie mam fazę grupową, którą dopiero będę grał.

Podejrzewam, że jedna wygrana w LM spokojnie da mi reputację kontynentalną i będę miał przynajmniej te 7k pkt. Co innego, że prędko to nie nastąpi bo jak dotąd z najlepszymi przegrywam i to wysoko :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.10.2013 o godz. 11:49

 Kozas1515 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2013
Skąd: Trzcianka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2013 15:59    #17
W takim razie być może lekko zmodyfikowali ten system w FM2013, bo w 2012 to rep tak by Ci nie skoczył... to w takim razie dobra wiadomość, jeżeli nad tym majstrują.

 uukassiu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.10.2013 22:59    #18
Po sezonie dam znać ile mi skoczył wskaźnik i co ugrałem w nim.

 uukassiu Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.10.2013 05:17    #19
Standardowo wygrana liga plus półfinał LM (klęska 8:3 z MU).

Awans w rankingu klubowym o 9 pozycji, na 23 miejsce.
Aktualna reputacja to 6363 pkt na 6 lipiec 2021r

Może im więce się maj tym wolniej się zapełnia?

 wczesny Partyzant

Postów: 51
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.10.2013 12:37    #20
przy większej reputacji nie otrzymujesz punktów za zwycięstwo w lidze czy nawet super puchar europy. ja za zwycięstwo w lidze mistrzów dostałem ca. 900 pkt. (od około 6600 do 7495; kontynentalna jest od 7500 :)). Za super puchar przy niewielkiej reputacji tez dostałem ponad 100 pkt. Za puchar euro około 400-500 pkt.

pzdr.

No i jeszcze przejeło mnie konsorcjum i reputacja skoczyła z 7495 do 7800 z hakiem :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.10.2013 o godz. 12:38

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.