Klauzula przedłuzenia kontraktu o rok

 handballer Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 288
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012, 13:49    Pytanie
Na forum nikt nie odpisuje, więc może tu ktoś pomoże.

Kilku moim grajkom za niewiele ponad pół roku kończą się kontrakty, a do uruchomienia klauzuli brakuje im kilka meczów. Czy w tym czasie jakiś inny klub może zaoferować im kontrakty ? Jak tak i oni je zaakceptują, to co wtedy się dzieje z klauzulą, jeśli dograją te kilka spotkań ?

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012 13:56    #1
Bardzo dobre pytanie. Wydaje mi się jednak, że tu obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Jeśli podpiszą to klauzula traci moc prawną.

Użytkownik uznał post za pomocny

"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Azi Partyzant

Postów: 185
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012 14:48    #2
[quote=Jacko]Bardzo dobre pytanie. Wydaje mi się jednak, że tu obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Jeśli podpiszą to klauzula traci moc prawną.[/quote]
Ja mam inne zdanie, choć nie potrafię udowodnić swojego założenia.
Miałem taką sytuację: ściągnąłem z wolnego transferu Ovena Hargravesa do Blackpool z kontraktem na 1 sezon + przedłużenie o kolejny rok za rozegranie 25 czy tam 30 spotkań w sezonie. Gość grał super - strzelał, asystował, noty genialne ale oczywiście do połowy sezonu nie rozegrał tych spotkań. Nowego kontraktu podpisać nie chciał (zapomniałem o tej klauzuli) i bałem się że go ktoś podkupi w połowie roku. Ale nie - nie pamiętam czy nie było chętnych czy nikt nie złożył tylko oferty ale grał dalej i już po zamknięciu okna automatycznie przedłużył kontrakt.

Moim zdaniem powinien go ktoś kupić. Gość wrócił w międzyczasie do kadry Anglii (fakt że zagrał może 1 mecz ale w kadrze był) i noty miał super ale nikt go nie kupował. Być może klauzula ta blokuje możliwość podpisania innego kontraktu pół roku przed wygaśnięciem poprzedniego. Ale to tylko 1 przypadek - więc pewności nie mam

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012 14:58    #3
Bo może być jeszcze opcja taka, że:

1) Ze względu na wiek i podatność na kontuzję nikt go nie chciał

2) Nikt z Wysp Brytyjskich, tj. Anglii nie mógł go zakontraktować, ponieważ jest zapis o niekontraktowaniu zawodników z angielskich klubów przez angielskie kluby.

Możliwa, choć wątpliwa, jest ta blokada. To tylko ewentualna klauzula i dopiero po jej spełnieniu może wejść w życie.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 handballer Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 288
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012 15:03    #4
W Anglii nie mozesz oferować kontraktu na pół roku przed końcem. Najwcześniej da się miesiąc przed.

 rodem Młody aktywista

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.01.2012 20:12    #5
Macie możliwość dawać taką klauzulę? Ja wraz z nowym patchem ją straciłem :((

 handballer Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 288
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.01.2012 19:34    #6
Zrobiłem małe testy i dwie ważne kwestie wyszły:

1. Jeśli naszemu grajkowi ktoś zaproponuje kontrakt i on go zaakceptuje to ta klauzula traci ważność ( w sumie to logiczne). Czyli: mój grajek zaakceptował kontrakt innego klubu przed rozegraniem ostatniego meczu, który przedłuża kontrakt. Po rozegraniu tego meczu dostałem niusa, że ten i ten zawodnik przedłużył kontrakt o rok ale w profilu grajka było, że ma kontrakt do 2014r, ale przechodzi do innego klubu 1.7.2013. Także lipa

2. Jeśli nasz grajek będzie rozważał propozycje z innych klubów i w tym czasie rozegra ostatni mecz przedłużający kontrakt, to i tak ta klauzula nic nie zmienia, bo przeważnie zaakceptuje ofertę lepszą z innego klubu i odejdzie w końcem obecnego kontraktu.

Wnioski:

1. Jeśli nie chcecie ryzykować utratą pierwszoplanowych grajków, to oferujcie im nowe kontrakty w grudniu.

2. Podczas podpisywania kontraktu oferujcie piłkarzom klauzulę przedłużającą kontrakt po MAKSYMALNIE 10 meczach. Idealnie by było po pięciu.

 rodem Młody aktywista

Postów: 129
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.01.2012 15:58    #7
Ktoś ma tak jak ja na screenie?

 handballer Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 288
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2012 17:00    #8
Tylko zauważ, że ja ten temat założyłem do FM'a 11, nie 12, więc nie wiem czemu po instalacji nowego pacza, nie masz możliwości oferowania takiej klauzuli :)

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.01.2012 17:23    #9
Ja cały czas mogę oferować tę klauzulę, właśnie podpisałem dwa kontrakty zawierające ją.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.