Jak zdetronizować 3-5-2?

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013, 13:18    #1
Witam.

Gram w FMa 13 Interem (ustawieniem 4-2-3-1), idzie mi całkiem nieźle, ale jedna rzecz nie spędza mi snu z powiek: jak grać przeciwko zespołom, które stosują ustawienie 3-5-2 (np. Juventus)? Strasznie męczę się z drużynami, które grają takim ustawieniem - z Juventusem jak na razie mam 4 porażki, a ostatnio wymęczyłem zwycięstwo z Cagliari.

Nie mam pomysłów, dlatego zwracam się do Was :)
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

 tuhrotluv Partyzant

Postów: 121
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2013
Skąd: Małogoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013 13:48    #2
Sam nie wiem, ale przedstawię Ci moja wizję, jak ja bym zagrał:

Ustawił bym drużynę 4-2-1-2-1 (bez OPŚ, tylko z PŚ) i grał z kontry. Wiadome jest, że jak mają akcję, to szyki się trochę mieszają, bo boczni idą do przodu, a środek jest na 30-40 metrze. Jeśli wyprowadzałbyś kontry po rożnych, to skrzydłami, szybka, ostra wrzutka na pole do wysokiego napastnika i strzał. Natomiast z pozycyjnego - podania bez przyjęcia i szukać wyjść na boczne sektory boiska, by ścinać w pole karne.

Ja bym tak zagrał, co nei znaczy, że wyjdzie lepiej niż jest teraz.
Tuhrotluv - najwolniej grający menedżer w historii Football Managera.

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013 14:41    #3
[quote="Tobi18"]Witam.

Gram w FMa 13 Interem (ustawieniem 4-2-3-1), idzie mi całkiem nieźle, ale jedna rzecz nie spędza mi snu z powiek: jak grać przeciwko zespołom, które stosują ustawienie 3-5-2 (np. Juventus)? Strasznie męczę się z drużynami, które grają takim ustawieniem - z Juventusem jak na razie mam 4 porażki, a ostatnio wymęczyłem zwycięstwo z Cagliari.

Nie mam pomysłów, dlatego zwracam się do Was :)[/quote]
Skrzydłami ofensywnie a w środku obaj ŚP mają grać defensywnie, aby wyrównać środek pola. Zagraj tak:
BR
BWO (W) SO(O) SO(O) BWO(W)
DP(O) DP(O)
S(A) K10 (A) S(A)
WN(A)
Polecenia
- Zagrania na skrzydła
- Ataki skrzydłami
- Podania w pole karne

 Bartekbx10 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.12.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013 15:24    #4
Gdy ja grałem przeciwko Juve zawsze ustawiałem swoją Sampdorię w 4-3-3. Boczni obrońcy (w), środkowi pomocnicy (wszyscy w jednej linii): jeden WR-wsparcie dwóch odbierających-obrona. Skrzydłowy i SN obaj wsparcie i CN wsparcie. Polecenia: Ataki skrzydłami, Szerokie pole gry, Zagrania na skrzydła.

Grając tak wyrównujesz sytuację w środku pola (3vs3) a na skrzydłach masz przewagę (2vs1) więc kluczem do zwycięstwa jest wykorzystanie skrzydeł.

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.04.2013 15:27    #5
Dzięki wielkie, w najbliższym meczu z Juve (lub z innym zespołem grającym 3-5-2) postaram się zastosować wasze rady i mam nadzieję, że zadziałają :)
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

 kilgor1 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.04.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2013 13:45    #6
Ja bym polecił skrzydła lub pominięcie drugiej lini. Z tym, że to drugie nie zawsze działa i trzeba mieć b.dobrych zawpdników.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.