Jak grać przeciwko Barcelonie ?

 buku1 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2013
Skąd: Rzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2013, 12:46    #1
Witam. Mam jeden problem. Już za 4 dni gram przeciwko Dumie Katalonii i nie wiem jaką strategię i taktykę zastosować przeciwko nim. Na pewno nie będę się bawił w długie rozgrywanie piłki. Gram Borussią Dortmund i jest to ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Jakim stylem zagrać, płynnym lub sztywnym, strategia defensywna, kontratak czy może Ofensywa i jakie ustawienie zastosować bo gram 1-4-2-3-1 takim jak zawsze gra Dortmund w rzeczywistości. Taktyki raczej nie będę zmieniał bo nie trzeba, Ale czy skrzydłowi powinni grać w środku czy być raczej ofensywni

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2013 13:08    #2
Hmmm... bardzo ciekawe pytanie. Skład masz mogący się im przeciwstawić, ale nie ma co ukrywać, będzie to trudne. Przede wszystkim zobacz sobie jak radził sobie z nimi Real Madryt czy inne zespoły, spróbuj to przełożyć na taktykę FM. Z doświadczenia wiem że jak się broniłem grając przeciwko nim, to zazwyczaj się to źle kończyło. Proponowałbym bardzo duży pressing, wysoko ustawioną linię obrony, agresywną grę, szybkie rozgrywanie piłki, rozrywanie linii obrony przeciwnika prostopadłymi podaniami. Wiadomo że musiałbyś to wszystko przełożyć na Twoją taktykę tak, żeby wszystko razem do siebie pasowało, bo jak zwykle grałeś inaczej to tak łatwo tego nie ustawisz, możliwe że będziesz musiał pozmieniać polecenia indywidualne itp. Moim zdaniem powinieneś postawić na wybieganie zespołu, szaleńczą walkę o każdą piłkę, inaczej możesz nie dać sobie rady (ja tak zwykle miałem grając z nimi). Powodzenia :)

 Nascimento1998 Partyzant

Postów: 1403
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2013 13:10    #3
[quote="buku1"]Witam. Mam jeden problem. Już za 4 dni gram przeciwko Dumie Katalonii i nie wiem jaką strategię i taktykę zastosować przeciwko nim. Na pewno nie będę się bawił w długie rozgrywanie piłki. Gram Borussią Dortmund i jest to ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Jakim stylem zagrać, płynnym lub sztywnym, strategia defensywna, kontratak czy może Ofensywa i jakie ustawienie zastosować bo gram 1-4-2-3-1 takim jak zawsze gra Dortmund w rzeczywistości. Taktyki raczej nie będę zmieniał bo nie trzeba, Ale czy skrzydłowi powinni grać w środku czy być raczej ofensywni[/quote]

Może jeszcze za ciebie zagramy:P
A tak serio to nie pchaj się na środek, graj bardziej skrzydłami, ja bym dał kontratak, z tego poniekąd BVB słynie.

 TheKronos Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2013 23:43    #4
Mi się zdarzyło grać 2 finały LM Manchesterem City właśnie z Barceloną i obydwa wygrałem (3-1 i 4-2). 4-2-3-1 z dwoma DP. Kontra, szybkie tempo, cofnięty, agresywny odbiór i heja. Wpuszczałem ich trochę na połowę a po odbiorze kontrowałem tą 4 z przodu. Poza tym szerokość normalnie i wrzutki bocznych obrońców na często. I jeżeli Messi grał na skrzydle to jednego z DP - Rygla ustawiałem po jego stronie. Mi gładko poszło. Powodzenia.

 Makaveli-SoBu Partyzant

Postów: 86
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2012
Skąd: Pniewy
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.07.2013 20:52    #5
Co prawda z Barceloną ostatnio grałem tylko RB Lipsk - Finał LM. Udało się wygrać. Nie chce mi się wchodzić w tą karierę, ale grałem taką samą taktyką jak widać na poniższych screenach mecz Śląska z Lyonem... Pierwszy mecz porażka 1:0 we Francji, w Wrocławiu udało się wbić w ostatnich minutach bramkę na 4:2 ;)

Meczyk
Taktyka

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.07.2013 21:18    #6
Gram na co dzień Realem, ale żeby zmaksymalizować swoje szanse wystawiam SILNYCH zawodników, gdyż lubię dominować fizycznie (a nad Barceloną można jak nad mało kim :P ). Tempo też raczej szybkie, koniecznie agresywny odbiór i intensywny pressing - nie możesz im przecież dać czasu na rozgrywanie i zabawy z piłką. Przydadzą Ci sie też szybcy napastnicy i skrzydłowi - Barcelona bokami gra dosyć słabo, więc dobry zawodnik z grą bez piłki może uczynić im sporo krzywdy. Plus napastnik wykorzystujący okazje, potrafiący się przepchać, powalczyć o główkę i mający jakąś technikę (vide Lewy z 13), bo przecież okazje trzeba wykorzystywać :)

 ramos.a Partyzant

Postów: 132
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2011
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.07.2013 00:09    #7
Agresywnie, pressing, gra skrzydłami i wrzutki na wysokiego zawodnika (mhm Traore).
Hala Madrid! Hala Raúl!

http://www.youtu(...)BAoglxLQ

 krisf1 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2013
Skąd: Kłodzko
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 20:02    #8
Swego czasu przeczytałem ten temat i utkwiły mi w pamięci rady, które tutaj zamieściliście. ;) wysunięta linia obrony, agresywniejszy odbiór piłki, większy pressing... W taktyce nie za wiele zmieniałem, bo za wiele do zmieniania nie miałem :P ale bardziej przyłożyłem się do poleceń dotyczących zawodników Barcelony. Ogólnie rzecz biorąc wydałem takie polecenia żeby dla Katalończyków mogło się to skończyć nawet kontuzją. :P
Efekt: http://cloud(...)A0DF315/ :D
a dodam że poprzedni mecz grałem również z Barceloną w Pucharze Króla i wygrałem 3-1 - w pierwszym meczu przegrałem 0-6, więc było po ptokach, ale przynajmniej udało się "odpaść z honorem". Wielkie dzięki za pomoc i witam na forum! ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.