Idiotyczny algorytm po kupnie zawodnika

 Footix Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: mazovia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012, 07:11    Pytanie
Siema, jestem dość starym graczem - swoją przygodę z serią zacząłem od CM3 a zakończyłem na FM 2005. Ostatnio postanowiłem wrócić do menadżerowania i odpaliłem tego ostatniego. Notabene mam też tutaj na stronie dodanych kilka talentów.

Objąłem drugoligową Celtę Vigo, szybko awansowałem i przez cztery sezony udało mi się raz wygrać puchar UEFA, raz Puchar Hiszpanii, do tego dwa Superpuchary (Euroazjatycki i Hiszpański) oraz dwa razy zakończyć ligę na 2-gim miejscu. Teraz rozpocząłem piąty sezon, drużyna jest już dość silna a w Europie byle komu klepać się nie daje.

Zamknęło się już letnie okienko, ruszyła liga a ja po przeprowadzeniu letnich transferów postanowiłem poszukać czy nie pojawiły się jakieś ciekawe new-geny (młodzi zawodnicy generowani automatycznie). Znalazłem super kolesia z Czech, 19 lat, prawoskrzydłowy (akurat pozycja którą bym wzmocnił w drużynie) ze świetnymi statystykami. Podania 16, Drybling 15, do tego większość kluczowych psychicznych parametrów na poziomie 15-tu bądź wyżej, fizyczne parametry podobnie. Miał trzy 20-tki, z tego co pamiętam to za Koncentrację, Współpracę i Siłę.

Piłkarz ten zdążył już zagrać dwa mecze w swoim rodzimym, maleńkim klubie (Stare Mesto). Postanowiłem sobie zaklepać transfer na zimowe okienko, 600 tys. Euro wystarczyło, kontrakt z piłkarzem też nie był problemem, zaoferowałem mu tyle ile chciał - jedynie zmieniłem rolę z "pierwszy skład" na "brany pod uwagę". Całe negocjacje trwały 2 dni, po otrzymaniu potwierdzenia transferu postanowiłem jeszcze raz wejść w profil piłkarza.

I nagle szok. Statystyki mu znacząco spadły, tak z dnia na dzień. Praktycznie wszystkie fizyczne i techniczne parametry zmalały o 2-3 punkty! Kilka psychicznych też spadło, ostała mu się tylko jedna 20-tka. Z chwilą potwierdzenia transferu z piłkarza który miał u mnie status istotnego wzmocnienia stał się kimś jedynie w kręgu zainteresowań.

Cóż za idiotyczny algorytm się włączył, ktoś ma jakiś pomysł jak go wytłumaczyć? Ktoś spotkał się z czymś takim w innych seriach menagera? Ja osobiście sobie nie przypominam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.02.2012, 07:14

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 08:26    #1
Ciekawe zjawisko. Sprawdzałeś czy nie miał jakiejś poważnej kontuzji? Na przykład w FIFIE było coś takiego, że jak sprowadzałeś talent, wygenerowany przez grę, do dobrego klubu to podskakiwał mu overall o kilka punktów, a z takim czymś, jak Ty się nie spotkałem nigdy. W zasadzie może te atrybuty odrobić.

W ogóle jak Twoja kariera rozwijała się na przestrzeni sezonów? Kogo tam masz? Sam nimi gram, kończę pierwszy sezon.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.02.2012 o godz. 08:30

"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Footix Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: mazovia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 09:17    #2
Nie, kontuzji nie miał - byłoby to widać, tym bardziej że jest pod obserwacją moich skautów. Właśnie mnie też zaciekawiło to zjawisko bo było gwałtowne i ewidentnie pod wpływem zatwierdzenia transferu na następne okienko. Ale z tego co widzę niektóre atrybuty podskoczyły o 1pkt, może się ogarnie na nowo bo widzę w nim spory talent. Jak przebiegały moje sezony? Cóż, spróbuję po trochu opisać bo Celta to fajny klub do prowadzenia.


SEZON 1 - Walka o awans

Skład jaki zastałem dosyć obiecujący, w końcu jestem w gronie faworytów do awansu, jednak dość stary. Mając trochę gotówki od zarządu "zaszalałem" na rynku transferowym i w letnim okienku sprowadziłem: Guarin (1,4mln Euro), Lennon (2,2), Song (0,5), Bertelsen (0,3), Roncatto (0,2), Mokoena (0,3), Alejandro Sanchez Fernandez (0,4). Te ostatni to młodziutki wygenerowany Hiszpan, wykończenie akcji 20, strzały dystansu 19, gra głową 16, karne 17, wytrzymałość 17. Reszta atrybutów piach, mimo to bardzo bramkostrzelny. Miał być młodym rezerwowym ale jako joker sprawdzał się tak dobrze ze pod koniec grał w pierwszym składzie.

Z pucharu Hiszpanii odpadłem dość szybko (w drugiej rundzie z znienawidzonym rywalem - Deportivio) co w sumie wyszło mi na dobre. Szans na tryumf absolutnie nie miałem, mogłem sie za to skupić na Secunda Division. A w lidze szło z początku średnio, w połowie sezonu byłem tuż pod strefą barażową ocierając się o nią przez różne kolei. W zimie dokupiłem: Foulkes (0,4), Demel (0,07), Jan Kjell Larsen (0,16), Naldo(0,15).

Druga połowa sezonu jednak należała do mnie, przyszły zwycięskie passy. Na trzy kolejki przed końcem sezonu wskoczyłem na 1 miejsce w lidze którego już nie oddałem i awansowałem bez baraży wygrywając Secunda Division.

Najlepiej zagrali Bertelsen, Mokoena, młodziutki Fernandez, stary lewo skrzydłowy Gustavo Lopez (król asyst i gracz sezonu 2-giej ligi) i Canobbio który był tylko wypożyczony z Valencii.
W międzyczasie sprzedałem większość staruchów za których dostałem trochę kasy, najwięcej za bramkarza - Lecce kupiło Cavallero za 3,8 mln Euro.

Taktykę przyjąłem moje ulubione 4-4-2 DM/AM, jednak z uwagi na niską klasę zespołu grałem defensywnie szybko rozgrywając piłki z kontry. Obecnie w piątym sezonie zaczynam ją zmieniać bo ligowe drużyny już dobrze się nauczyły mojego stylu gry i taktyczne sztuczki w trakcie meczu nie zawsze się sprawdzają.

SEZON 2 - Bitwa o utrzymanie?

...

Ten sezon i kolejne opisze później bo teraz muszę uciekać:)

 yayme Partyzant

Postów: 451
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.11.2011
Skąd: Boleslawiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 09:37    #3
Zrób z tego manifesty, nawet takie krótkie będą bardzo ciekawe.
Na nasze wspólne nieszczęście wracam na cmrev. Niedługo pojawią się pierwsze manifesty.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 09:59    #4
Aaaa. FM 05, bo aż zgłupiałem :D. Mogłeś kupić jeszcze Besagno, Mokoena to BÓG FM-a 05.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Footix Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2006
Skąd: mazovia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 13:06    #5
yayme, mógłbym zrobić ten manifest bądź kilka jednak czy kogoś to zainteresuje? Wszakże gram w FM-a 2005, a z tego co widzę wszyscy młócą w najnowszą bądź przedostatnią wersję. Trochę już jestem nie na czasie z serią FM ale widzę po screenach że sporo się pozmieniało, taktycznie również. Pisać? Nie pisać?

 Rossoneri1997 Partyzant

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2010
Skąd: Włocławek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.02.2012 13:08    #6
Pisz, retro jest zawsze w modzie :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.