Hiperdefensywna taktyka

 Szobinho Młody aktywista

Postów: 463
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2008
Skąd: Poznań! :D KKS!
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2010, 23:37    Pytanie
Czy w FM da się ustawić zespół tak, aby grał jak Inter w meczu z BArceloną? Próbowałem poustawiać piłkarzy w taki sposób, próowałem idealnie dobrać odległości między formacjami, ale moja drużyna "gra" taką kaszane, że szkoda gadać. tracę więcej goli niż bym atakował. Tak więc czy jest jakiś sposób na "gre 10 obrońcami?"
'Por Que?No Entiendo Por Que'

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2010 23:51    #1
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 00:47    #2
Najpierw musisz być taki genialny, jak Mourinho :((

A tak na poważnie - FM niestety dość kuleje, jeśli chodzi o defensywę, a zwłaszcza krycie. Coś takiego jak asekuracja praktycznie nie istnieje. Musiałbyś bardzo dokładnie poustawiać wszystkim piłkarzom role, zadania, a to i tak nie gwarantowałoby Ci sukcesu. W tym temacie byłbym pesymistą :(
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 00:53    #3
Dla takiej taktyki przydaje się konwersja na klasyczną.
#TeamTyniec

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 00:55    #4
[quote=Godman]FM niestety dość kuleje, jeśli chodzi o defensywę, a zwłaszcza krycie. Coś takiego jak asekuracja praktycznie nie istnieje. Musiałbyś bardzo dokładnie poustawiać wszystkim piłkarzom role, zadania, a to i tak nie gwarantowałoby Ci sukcesu.[/quote]
Dokładnie, na dodatek czasem dochodzi do dziwnych sytuacji, jak się za bardzo indywidualnie podjedzie do ustawień krycia. AI obrońców jest bardzo niskie.

Najlepszy sposób na skuteczną obronę to zawężenie pola gry, ustawienie szybkiego tempa + kontrataków, lekkie cofnięcie obrony. No i DP, który będzie śmigał przed obrońcami i wymiatał piłki, żeby stoperzy nie wyłazili z linii defensywy gdy nie trzeba. Tak mi się wydaje.
-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 Me4You Młody aktywista

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2010
Skąd: warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 09:13    #5
Taka taktyka w Fm nie okaże się tak samo skuteczna jak w realu. Sposobem na dobrą obrne powinno być wystawienie 4 obronców wspieranych przez 2 defensywnych pomocników tuż przed linią obrony, zwężenie pola gry oraz gra z kontrataków. No i jak już wspomniał Godman poustawiać każdego z deffensorów osobno.

 Szobinho Młody aktywista

Postów: 463
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2008
Skąd: Poznań! :D KKS!
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 13:43    #6
Ja zagrałem nawet czterema DM i nic :) strata goli przez brak krycia :( a w FM 10 jest lepiej w tym aspekcie?
'Por Que?No Entiendo Por Que'

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2010 16:24    #7
Klik! Ustawienie.

W FMie 10 nie mogę strzałek posunąć dalej do dołu u pomocników, ale Ty w 09 możesz.

Polecenia to już twoja wola i tylko twoje pomysły.
#TeamTyniec

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2010 18:58    #8
[quote=Szobinho]Ja zagrałem nawet czterema DM i nic :) strata goli przez brak krycia :( a w FM 10 jest lepiej w tym aspekcie?[/quote]

Nie. Jest gorzej.
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 6quarg Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.04.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2010 19:38    #9
omg,
to nie jest problem tak naprawdę, po prostu ustawiamy taktykę tak że mamy 1 napastnika, lub nawet sam omc, reszte przydzielam pomiędzy obronę a defensywną pomoc, w tym panelu gdzie ustalamy krycie indywidualne dajemy wszystkim tylko i wyłącznie ścisłe krycie, obrońców, najlepiej 5 ustawiamy na ultradefensywnych z kryciem 1 na 1, defensywnych tak sama z kryciem strefowym, presing (gra przy przeciwniku) u obrońców tak by wychodzili lekko poza pole karne, resztę na o 2 więcej (własna polowa) linia obrony średnio cofnięta, gra szybka, odbiór u wszystkich poza zaufanymi 2,3 obrońcami na delikatny, jeśli macie gościa naprawdę psychicznie dobrego to agresywny, ataki z głębi pola wszędzie na rzadko, podania jak najdłuższe
najlepiej ustawić jednego najbardziej zaufanego gościa jako libero, z agresywnym odbiorem i jak zwykle ultradefensywa,

dlaczego wszyscy oprócz tych ostatnich mają mieć odbiór delikatny? ponieważ gdyby tego nie było t zostalibyście rozstrzelani z rzutów wolnych,
a wcale nie przeszkadza on w bronie, wręcz przeciwnie, tam jest taki tłok że jeśli ktoś by próbował agresywnie odebrać piłkę to by zrobił miejsce, po prostu nie i tyle, sami możecie sprawdzić


wszyscy piłkarze powinni mieć bardzo ograniczone pole gry, oprócz tego omc kóry powinien muc często wychodzić do przodu, ale nastaienie lekko defensywne, dzięki temu grałby tak jak milto, wychodziłby to długich piłek, proste,

znowu wszyscy oprócz omc mają mieć reszte w normie, a nasz pseudo napastnik wyjścia na wolene pole i szukanie gry, dzięki temu by po prostu strzelał gole, bo same remisy 0-0 nas nie urządzają

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.