Gra w ataku. Pomocy

 Krolik-AZM- Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Skąd: Ornontowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2013, 14:54    #1
Witam, mam problem ze strzelaniem bramek, posiadanie piłki na poziomie 55-65%, strzały około 20 celnych 7-10, stuprocentowych sytuacji 0-1 :) Próbowałem różnych ustawień gry w ataku, ale moi zawodnicy jakby wogóle nie reagowali na polecenia. Ma ktoś jakieś sugestie ?

http://www.filef(...)-1_G_tac Wrzucam link do mojej taktyki

A dla leniwych wrzucam ustawienie 4-5-1, polecenia:
-Krótsze podania
-Wyższe tempo
-Zagrania na obieg
-Szersze pole gry
-Gra skrzydłami
-Nękanie rywali
-Agresywny odbiór piłki
-Krótkie krycie
Wszystko wygląda dobrze, tylko brak skuteczności

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2013 15:01    #2
Gra skrzydłami - a dobrze dośrodkowujących masz skrzydłowych i dobrze grającego głową napastnika? Zagraj bez gry skrzydłami, a dodaj podania w pole karne i strzały z dystansu na rzadko, a jeśli napastnik jest szybki to jeszcze podania na wolne pole.

 Krolik-AZM- Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Skąd: Ornontowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2013 15:24    #3
Napastnik gra głowa 17, wyskok 13, siła 12
Nawet kiedy usuwam grę na skrzydła z poleceń i tak większość podań wędruje na skrzydła

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2013 17:47    #4
http://www.fm-ba(...)kun.html
odwiedz sobie ta strone i sciagnij sobie ta taktyke a gwarantuje ze twoje problemy z napastnikami jak i samym graniem sie skoncza ;)

 Krolik-AZM- Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Skąd: Ornontowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2013 08:00    #5
Wolę raczej stworzyć coś swojego tylko przez gre w ataku to rwę sobie włosy z głowy :D

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2013 09:20    #6
uwierz mi ja tez sobie rwalem z tego powodu, na tej stronie co ci podalem masz mnustwo podpowiedzi i dodanych zdjec ustawien treningow itp. nie musisz sciagac gotowej taktyki ale skoro szukasz u innych pomocy to tam masz rozwiazanie mozesz zastosowac niektorych rozwiazan pododawac jakies polecenia dla swoich zawodnikow itp.

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2013 23:39    #7
1. Ustawienie 4-5-1 wymusza grę skrzydłami. Jeśli masz słabych skrzydłowych, zmień taktykę albo znajdź lepszych :)
2. Zagrania na obieg - również opcja dla skrzydłowych i ofensywnych bocznych pomocników.
3. Jeśli twoi skrzydłowi nie są bardzo dobrzy, to twój napastnik MUSI być gwiazdą.

Osobiście rzadko stosuję grę z jednym napastnikiem - łatwo odciąć go od piłki, mało strzela. Osobiście przeważnie gram starym i sprawdzonym 4-4-2

- kontrola
- średnie tempo
- krótkie podania
- mieszane krycie - środkowi obrońcy 1 na 1, a boczni strefowo
- zagrania na skrzydła
- ataki skrzydłami - czasem rezygnuję z gry skrzydłami, ale mam na tyle mocny zespół, że sobie poradzą.
- szerokie pole gry stosuję wyłącznie w sytuacji, kiedy przeciwnik ustawia się w totalnej defensywie
- utrzymanie piłki - od czasu do czasu
- podania w pole karne - tu właśnie przydaje się dwóch napastników, jeśli jednego mi odetną, drugi znajdzie miejsce

Właśnie skończyłem mecz w Lidze Mistrzów (faza grupowa) Lech (ja) - SLB (Benfica Lizbona), który wygrałem 5:0. Zagrałem podanym ustawieniem (SLB zagrało defensywnie z 4 obrońcami, dwoma defensywnymi pomocnikami, jednym pomocnikiem, dwoma skrzydłowymi i jednym napastnikiem). Gdybym grał 4-5-1 nie strzeliłbym żadnej bramki, a tak momentami w okolicy jego pola karnego miałem nawet 8 zawodników (moi boczni obrońcy grają ofensywnie) i mogłem wyciągnąć ich obronę na tyle, żeby napastnicy sobie postrzelali (jeden zaliczył Hat-Tricka). Nawet nie musiałem podkręcać tempa gry :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.