Gra w ataku bez sensu

 marius_09 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014, 09:12    #1
Czołem

Pytam bo już pomysłów nie mam. Gram sobie drużyną Sheffield, zacząłem na dodatku z bardzo niskich lig angielskich. Obecnie po 3 awansach jestem w League 2 no i zaczęło się. Nagle ni stąd ni zowąd drużyna zapomniała jak się gra w ataku. Napastnik dostaje piłkę i zamiast starać się wejść w pole karne lub podać do kolegi obok to cofa pod linię środkową do pomocnika środkowego. Jak mu ustawię częściej strzelaj to jeszcze gorzej bo ładuje z 16 metra mając przed sobą wolną drogę do wyjścia sam na sam. Poza tym często i gęsto jak już jest szansa na jakieś fajne rozegranie to na przykład napastnik ładuje w plecy wbiegającemu między obronę rywala ofensywnemu pomocnikowi. Napastnicy ustawieni jako fałszywa 9 i kompletny napastnik oraz jest ofensywny pomocnik. Niemniej jednak zmiany ról w napadzie niewiele zmieniają sytuację. Mentalność gry kontrola lub kontratak też nie wpływa na debilne zachowanie przodu. Jakieś podpowiedzi ?

 Heivland Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014 13:47    #2
Masz za słaby zespół, a ci którzy z tobą grają są za silni i wystarczy, że dobrze poustawiają indywidualne instrukcje.

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014 13:53    #3
Mogę prosić o screeny taktyki, napastnika i jego ulubionych zagrań? Będzie łatwiej coś znaleźć;)

 marius_09 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014 22:07    #4
Zatem tak to wygląda. Orły to nie są ale chyba też nie są tacy tragiczni.





 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2014 23:32    #5
Przede wszystkim zacząłbym od stylu zmiany gry. Moim zdaniem płynny to za dużo jak na poziom tej drużyny. Po drugie napastnicy poza Włochem mają niskie atrybuty psychiczne (Makota determinacja, opanowanie, ustawianie się) plus wykończenie akcji - nominalny skrzydłowy z dośrodkowaniem 7? Do odstrzału, albo popracuj z nim bardziej. Graham jest młody i ma dobry potencjał. Trzeba mu dać szansę, ale też wymaga poprawy. Włoch wygląda dobrze.

Dalej zmieniłbym ustawienie. Dałbym ze skrzydłowymi. I do wyboru 4-4-2, albo 4-2-3-1 i wystawiał Włocha, a potem na podmęczonych rywali młodego.

Kilka spotkań muszą dostać na opanowanie taktyki;)

 marius_09 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2014 09:39    #6
Dzięki za podpowiedzi spróbuję. Czyli mentalność zrównoważona czy jeszcze niżej ? Rozumiem, że takie taktyki dobierać niezbyt wymagające bo rzeczywiście potencjał drużyny słabiutki czas zmienić posadę bo z takim budżetem płacowym to ja już nie powalczę.

 Brazzo Młody aktywista

Postów: 354
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.07.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2014 10:04    #7
Kończysz grać, bo Twoi zawodnicy za słabi i nie będzie awansu "z miejsca"? Szkoda trochę. Popatrz na kilka karier (m.in. Mahdiego) - wszystko zajmuje kupę czasu. Nic nie masz od razu danego. Odśwież powoli skład (w miarę możliwości sprzedawaj zawodników). Więcej satysfakcji da Tobie budowa zespołu od przysłowiowego zera. A z czasem zbudujesz zespół, który będzie miał szansę powalczyć o najwyższą klasę rozgrywkową. Powodzenia w karierze!

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2014 14:25    #8
Dokładnie tak, jak mówi Brazzo. Cierpliwości.

Ja bym max dał tu sztywny i kontratak dla obecnego zespołu;)

Kombinuj;)
Im więcej porażek nabędziesz tym lepiej dla Ciebie,bo nabierzesz większego doświadczenia przy ustalaniu taktyku na prztszłość;) Tu jeszcze mi się rzuciło w oczy to, że na płynnym stylu wymagasz więcej dyscypliny, a to trochę się też wyklucza.

 marius_09 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2014 10:43    #9
Dzięki za podpowiedzi. Walczę. Na razie coś takiego ustawiłem i póki co wygląda to lepiej. Trąca jeszcze nieporadnością w ataku ale to już jest faktycznie kwestia tego, iż takich mistrzów mam.

http://www.mypas(...)6-1.html

 Maciejusz Partyzant

Postów: 858
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2009
Skąd: Łęczyca, Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2014 13:57    #10
Może też być to kwestia sztabu szkoleniowego jaki masz. Spróbuj poszukać też lepszych trenerów.

Co do taktyki. Baw się nią. Nie używaj gotowców. W końcu sama się znajdzie przy odrobinie cierpliwości i kreatywności. Korzystanie z gotowców dla mnie osobiście jest jak czitowanie. Szybko Cię znudzi taka forma gry. Ale to już Twoja sprawa;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution