Gra obrony

 about Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013, 14:29    #1
Chcę spytać o dwie kwestie
Pierwsza : Gra 4 obrońcami tradycyjnie boki obrony mam ustawione jako wsparcie oraz schodzenia do środka czyli pomaganie środkowym obrońcą czasem to pomaga
Czy jeżeli ustawie ich jako tylko ATAK gra w obronie będzie dużo słabsza ?? Dodam do tego że mam również przed obrońcami DEF Pom .

Druga poważniejsza :
Mam ustawianie pułapek ofsajdowych jak wiadomo nie zawsze to działa czasem obrońcy otrzymują podania za plecy przez co nie nadążają za napastnikiem pytanie brzmi czy jeżeli to wyłącze zawodnicy będą się inaczej ustawiać ?? Chodzi mi też o podania pomiędzy obrońcami gdzie obydwoje stoją jak słupy myśląc że będzie spalony a napastnik wychodzi 1vs1 ? Oraz czy można jakoś połączyć obydwie rzeczy aby to działało jak należy ? Może jakieś atrybuty wsród obrońców są potrzebne ? Albo ustawienie w taktyce

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013 15:07    #2
1. Gdy ustawisz bocznym obrońcom "atak" to po bokach będą tworzyć się za duże luki. W przypadku straty piłki i szybkiej kontry skrzydłowi drużyny przeciwnej będą mieli ułatwione zadanie. Również w przypadku szybkiego przerzucenia ciężaru gry przez przeciwnika z jednego skrzydła na drugie będą mieli tam za dużo wolnej przestrzeni.
Lepszym rozwiązaniem jest dać im "wsparcie" i suwakami ustawić nastawienie neutralne/ofensywne i oprócz tego dać częste rajdy.

2. Powinno się grać albo cofniętą linią obrony bez pułapek, albo wysuniętą z pułapkami. Jeśli chcemy grać na ofsajdy to nasi obrońcy przede wszystkim powinni mieć dobre atrybuty z koncentracji, ustawiania się i szybkości. Oczywiście odbiór, krycie, gra głową, siła, skoczność to są podstawowe atrybuty obrońcy o których nie trzeba wspominać :)
Wiadomo nie ma obrony nie do przejścia. Nawet i przy bardzo dobrych obrońcach i dobrych ustawieniach będą zdarzać się sytuację, że nasi defensorzy dostaną piłkę za plecy gdzie szybki napastnik wybiegnie 1na1 :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.06.2013 o godz. 15:08

 about Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013 15:36    #3
Jeszcze mi się przypomniało co do tego : czy jeżeli mam ustawione zmiana pozycji wsród bocznych obronców wpływa to jakoś na grę ? Czyli te błedy itp ?

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013 17:16    #4
Zamiana pozycji bocznych obrońców?
Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Zamieniać pozycjami to można skrzydłowych lub napastników.
Obrona to powinna być solidna i poukładana formacja, gdzie wszelakie kombinacje są raczej niewskazane.
Przejście z pozycji na pozycję w obronie będzie zapewne tworzyć tylko w niej dziury.
No i chyba lepiej, żeby obrońca prowadził piłkę nogą dalszą od bramki. A gdy LO przejdzie na prawą stronę lub na odwrót to tylko może prowadzić do kłopotów.
No a jeśli chodzi o grę ofensywną to dośrodkowania mogą być niecelne jeśli wrzucać będą słabszą nogą.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.06.2013 o godz. 17:19

 about Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.06.2013 17:34    #5
sęk w tym że mam obunożnych piłkarzy z czego wiadomo jedna mocniejsza głównie mi to pomaga jeżeli atakuje to zawodnicy schodzą do środka ze strzałem/podaniem . Tak wiadomo do końca boiska i wrzutka a tak to taka nowość taktyczna :)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2013 03:30    #6
a tam głupoty; najlepiej grać 1 środkowym obrońcom wypuszczając resztę zespołu do przodu, przynajmniej pada dużo goli po obu stronach. Wystarczy mieć kumatego obrońcę i potencjał w ofensywie :D

 Jack Bauer Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 05:53    #7
[quote="myfunnygame"]a tam głupoty; najlepiej grać 1 środkowym obrońcom wypuszczając resztę zespołu do przodu, przynajmniej pada dużo goli po obu stronach. Wystarczy mieć kumatego obrońcę i potencjał w ofensywie :D[/quote]

zabawa niestety sie skonczy nawet w przypadku takiego Puyola. jezeli poleci szybka kontra, jakas akcja dwojkowa, to nawet swiatowi obroncy beda lezec i plakac, nie majac partnera u boku.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 08:25    #8
[quote="myfunnygame"]a tam głupoty; najlepiej grać 1 środkowym obrońcom wypuszczając resztę zespołu do przodu, przynajmniej pada dużo goli po obu stronach. Wystarczy mieć kumatego obrońcę i potencjał w ofensywie :D[/quote]

Raz tak grałem w jednym meczu, dla zabawy, i załatwiali mnie długimi podaniami na wolne pole, do których zawsze wychodziło dwóch czy trzech zawodników, a obrońca jeśli nie przechwycił piłki, to nie zdążył jej dogonić, gdy jeden atakujący odgrywał ją do drugiego niepilnowanego =)

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2013 09:26    #9
[quote="about"]Chcę spytać o dwie kwestie
Pierwsza : Gra 4 obrońcami tradycyjnie boki obrony mam ustawione jako wsparcie oraz schodzenia do środka czyli pomaganie środkowym obrońcą czasem to pomaga
Czy jeżeli ustawie ich jako tylko ATAK gra w obronie będzie dużo słabsza ?? Dodam do tego że mam również przed obrońcami DEF Pom .[/quote]
po 1. - Komu? Czemu? - obroncom
po 2. Gra w defensywie wyglada nawet lepiej, przy bocznych obroncach z funkcja ataku. Przynajmniej w FM 12.

[quote="about"]Druga poważniejsza :
Mam ustawianie pułapek ofsajdowych jak wiadomo nie zawsze to działa czasem obrońcy otrzymują podania za plecy przez co nie nadążają za napastnikiem pytanie brzmi czy jeżeli to wyłącze zawodnicy będą się inaczej ustawiać ?? Chodzi mi też o podania pomiędzy obrońcami gdzie obydwoje stoją jak słupy myśląc że będzie spalony a napastnik wychodzi 1vs1 ? Oraz czy można jakoś połączyć obydwie rzeczy aby to działało jak należy ? Może jakieś atrybuty wsród obrońców są potrzebne ? Albo ustawienie w taktyce[/quote]
1.
Grajac pulapkami, musisz miec szybkich obroncow. Przyspieszenie min. 14, zalecany 15/16 - po to by szybko lapali napastnika w pulapke. szybkosc min 14/15 - po to, by dogonic napastnika ktory sie przedarl. Do tego, gdy bramkarz jest szybki i ma dobre wyjscia do pilki i jeden na jednego - albo dobiegnie do prostopadlej pilki przed napastnikiem, albo wygra 1 na 1 zbijajac pilke do boku.
2.
Gdy grasz bez pulapek, obrona stoi w takiej samej linii i systematycznie cofa sie wraz z napierajacym atakiem, z tym ze nie bedzie stosowac pulapek, czyli tego wyskoku do przodu w odpowiednim momencie, tylko raczej bedzie starac sie trzymac napastnika przed soba. Tyle.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 07.06.2013 o godz. 09:29

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.06.2013 04:42    #10
Jack Bauer&Stefan

to nie wiem, mnie się udaje wygrywać na superofensywie i z jednym obrońcą, czasem wspieram lewym obrońcą ale jak już prowadzę w meczu :)
A jak stracę gola to się nic nie dzieje; w końcu oglądam dużo bramek a od tego właśnie jest futbol :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.