Gorsza forma?!

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012, 16:13    #1
Witam, otóż mam taki problem: Gram QPR, ustawiłem taktykę itd. i wygrywam mecze, z Chelsea 3:0, z United remis na wyjeździe 2:2, 3:1 bodajże z Arsenalem. Wgl wyniki świetne, 4 pozycja w tabeli po rundzie jesiennej, pierwsze mecze rundy wiosennej też były dobre. 4:2 z Fulham czy 2:2 z Arsenalem na wyjeździe, jednak od kilku meczy zaczęło się coś psuć, zawodnicy wybijają piłkę na aut, najlepszy strzelec ligi (Cisse) nawet nie dochodzi do sytuacji strzeleckich, a jak już dojdzie to schrzani, zawodnicy podają do rywala itd. Nawet bodajże Bent (z Aston Villi) strzelił mi głową po dośrodkowaniu, gdy kryło go 3 obrońców. Jak wiemy Bent raczej nie jest dobry w powietrzu, a moi obrońcy to Cahill, Dragutinović i Bosingwa. Wydaje mi się, że każdy zawodnik z tej trójki gra lepiej w powietrzu od Darrena.
Dodatkowo właśnie gram przeciwko Aston Villi u siebie i przegrywam do przerwy 2:0, gdy kilka miesięcy temu w pucharze wygrałem 3:0 a w lidze na wyjeździe 3:1.
Może mi ktoś coś powiedzieć co jest nie tak?
FM 11.3

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 16:59    #2
FMik wygenerował sobie kryzys w twojej drużynie. Prawdopodobne przyczyny - zbyt mało rotacji, przemęczenie graczy, nieznajomość taktyki, niż formy u kluczowych graczy, foch gry.

 huntelaar Partyzant

Postów: 113
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 17:13    #3
To napewno foch gry! Najlepszy reason xd

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 19:26    #4
Rotacje są. Napastników zmieniam co chwila, na ławce mam Hoiletta, Agyemanga i Johnsona, jeżeli chodzi o rozgrywających to co chwila na zmianę grają Taarabt - Riquelme - Ji-Sung (na 2 pozycje rozgrywających) a czasem gra też Hoilett, ostatnio nawet często rozgrywa Kanadyjczyk.
Na DP najczęściej gra Faurlin i tutaj nie ma takiej rotacji, czasami tylko wpuszczałem Diakite. Na obronie: LO - grali na zmianę Taiwo z Traore + czasem Fabio. ŚO - najczęściej Cahill z Ferdinandem, ale często wchodził Onuocha i Dragutinović, choć ten drugi troszkę rzadziej. Na PO grali Bosingwa z Fabio i Onuochą. Bramkarza zmieniam zawsze po 2 pod rząd słabszych występach (czyt. ocena poniżej 6.9).
Jak temu zapobiec czy coś? Da radę jakoś to ogarnąć?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 19:36    #5
Przeczekać. Choć nie jednym składem, bo gra uzna, żeś kretyn i będzie podpuszczała nawet kompletne ogórki na wygrywanie meczy. Nie ruszaj obrony, chyba że ewidentnie jeden (bądź nie daj Boże więcej) graczy myśli o cyckach/dupie Maryni/niebieskich migdałach i co mecz zawala bramkę albo gra jakby pierwszy raz w życiu miał do czynienia z piłką nożną. Napastnicy jeśli grają niezadowalająco (ostatnia forma poniżej 7.0) to nie waż się im wytknąć tego, że nie jesteś zadowolony z ich gry, i że muszą spiąć poślady żeby zagrać znowu w pierwszym zespole i tam pozostać. I może być tak, że obrona gra słabo po zmianie (niewymuszonej) jednego z obrońców - po prostu trzeba się dogadać, kto z kim i za ile, chwilkę poświęcić na obserwację kolegi, a przeciwnik może to oczywiście wykorzystać.

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 19:50    #6
To fajnie, bo mam teraz łatwe mecze, poprzegrywam je, a jak przyjdą trudniejsze jak z ManU to ciężko będzie mi wygrać i z 4 miejsca spadnę na 14. ;/ A chciałem chociaż w kwalifikacjach do LE zagrać. ;/
Mam drugie pytanie. Słyszałem że w FM 11 jest coś takiego, że nie można grać tą samą taktyką wielu sezonów, to prawda? Muszę na nowy sezon zmienić taktykę?

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 21:08    #7
A może nie poprzegrywasz ? Jak mają kiepskie nastroje to nie warto na nich drzeć ryja w szatni przed meczem, tylko zachęcić spokojnym tonem do gry, ewentualnie asertywnym. Warto też regularnie się z nimi spotykać w 4 oczy i bez ogródek powiedzieć "stary, ostatnio grasz słabo/beznadziejnie/beznadziejnie że aż oczy bolą" - większość zareaguje pozytywnie, jeśli do tego powiesz im to spokojnie a nie od niechcenia/rykiem to prawie zawsze daje to skutek. Możesz też zwołać zebranie i spokojnym tonem powiedzieć im, że idzie im słabo, ale że stać ich na wyjście z tego niefarta i powrót do serii zwycięstw (albo chociaż punktowania). Jeśli zespół ambitny, to się uda.
A co do FM11 - grałem 800h Interem i nie zauważyłem tego typu "ficzerów". Jedna taktyka od 12 lat i jak rywale nie dawali mi rady, tak nadal nie dają :)

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 22:27    #8
No postaram się. Póki co remis z Aston Villą 2:2. ;/ Gdzie jakiś czas temu wciagnąłbym ich nosem. ;D Coś popróbuję.
Co do taktyki jednosezonowej, to miałem tak w poprzedniej karierze QPR. W jednym sezonie te 16 miejsce bodajże, a na drugi sezon miałem łatwy początek sezonu (Swansea itd.) i pierwsze 4 mecze w plecy + remis. ;/ No ale to może była tylko gorsza forma, albo złe przygotowanie do sezonu, bo potem odszedłem z QPR. ;D
Jeszcze raz dzięki, popróbuję z nimi pogadać. ;D

 Arturo.RMCF Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2010
Skąd: BsC
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.08.2012 00:08    #9
Wybaczcie za double-post. Ale małe pytanko, mianowicie ile będzie trwała ta powiedzmy "gorsza forma"? ok. 3 mecze? 10 meczy?

 German Partyzant

Postów: 401
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.06.2010
Skąd: Gubin/Poznań.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.08.2012 02:39    #10
Zależy, FM' w dużej mierze bazuje na ,,losowych'' aspektach gry. Najlepiej jednak przeciwdziałać temu znając nie które schematy i rady, ale i to może nie zadziałać. Taka gorsza forma, jaką właśnie nazywasz może trwać nawet do czasu do kiedy Cię nie wyleją ze stołka.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.