Forum

 alq Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2012
Skąd: Jabłonowo Pom.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.03.2013, 18:44    #1
Wiem, że tym wątkiem mogę wywołać małą burzę wśród starszego środowiska CMrev. Jednakże chciałbym zaproponować zmianę formy dotychczasowego forum. Mogę zrozumieć, że obecne rozwiązanie to pozostałości z dawnego sojuszu na polskiej scenie FM, gdzie oficjalne fora serwisów były niedopuszczalne. Jednakże jeśli zrobiło się już krok do przodu, należy iść dalej a nie zatrzymać się w miejscu. Obecna forma sprawdzała się jako sufler, jednakże w mojej opinii obecnie aż prosi się o wykorzystanie wszelkich dogodności i wygody płynącej z pełnych wersji skryptów formy. Zapewniają one lepszą optymalizację, panel administracyjny, a także solidne zaplecze SEO. Dla zwykłego szarego managera X, jest ono po prostu wygodniejsze: większe możliwości, większa czytelność oraz przejrzystość, sprawna wyszukiwarka, możliwość zaawansowanych podgrup i rang.
Rozumiem, że budżet CMrev.com może nie pozwalać na zakup płatnej licencji IPB, które obecnie jest chyba najciekawszym i najlepszym silnikiem forum. Jednakże spokojnie można na polskim rynku dostosować bezpłatne pozycje. PhpBB 3, myBB, Przemo. Mają one bardzo dobrze rozwinięty polski support. Sam osobiście najwięcej pracuję na Przemie i jest mi on najbliższy mojemu sercu (pewne zastrzeżenie co do obsługi większych for, ale z bazą CMrev poradziłby sobie spokojnie) i można go już funkcjonalnie bardzo przybliżyć po pewnych modyfikacjach do IPB.
Kwestia integrowania baz danych to też raczej żaden większy problem.

Rzucam luźno pomysł, licząc na jakąś konstruktywną dyskusję. Mam nadzieję, że nie zostanę poddany za to ostracyzmowi przez bardziej konserwatywne grono Rewolucjonistów. Pozdrawiam. ;)

 ronaldek1 Młody aktywista

Postów: 532
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.09.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.03.2013 19:08    #2
Fajny, ciekawy pomysł. Masz rację storna nadaje się tylko na sufler, mimo, że nie znam się na takich zastosowaniach wartobyłoby to przedyskutować;)
http://www.cmrev(...)927.html

Mile widziana pomoc

 fmaniac12412 Partyzant

Postów: 140
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.03.2013 00:58    #3
Bardzo dobry pomysł!

 Aciel Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2013 00:45    #4
Również jestem za. Droga administracja, może rozważmy ten pomysł? Fajnie byłoby mieć pełno funkcjonalne forum!

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2013 09:03    #5
Sporo racji. Obecne forum jest niewygodne i wygląda jak jakiś twór przed erą internetu. Z tak źle funkcjonującym forum jeszcze nie miałem do czynienia.

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2013 09:38    #6
[quote="gregotsw"]Sporo racji. Obecne forum jest niewygodne i wygląda jak jakiś twór przed erą internetu. Z tak źle funkcjonującym forum jeszcze nie miałem do czynienia.[/quote]

Konkrety.

Ciekawi mnie czego wam na tym forum brakuje, a co jest takiego na forach IPB/PHPBB, bez czego nie można żyć? Budując to forum opieraliśmy się na rozwiązaniach takich, które sprawiłyby, że funkcjonalność byłaby zbliżona do tych rozwiązań, o których mówicie.

Zatem pytam: czego wg was nie ma, a być powinno.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 gregotsw Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2013 10:34    #7
Do tej pory nie wiem jak klikając na czyiś profil odnaleźć założone przez niego tematy, czy też napisane posty.

Brak naliczania postów to też wg. mnie spora wada.

Wg. mnie wiele osób przyzwyczajonych do tradycyjnych form forum z innych portali ciężko się przestawić na układ z CMREV, przez co forum jest dla nich nie przejrzyste.

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2013 11:03    #8
Zgadza się, lista tematów/postów użytkownika jest elementem, którego nie zdążyliśmy wprowadzić, ale on jest w fazie realizacji.

Co do zliczania postów - nie wiem, czy będziemy temu hołubić. Jest to pewnego rodzaju zachęta do "nabijania" sobie statystyk. Aczkolwiek, na pewno pojawi się jakiś moduł honorowania wysokiej aktywności na stronie. Tyle, że będzie on raczej miał szerszy zasięg, niż tylko forum.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

 alq Partyzant

Postów: 59
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2012
Skąd: Jabłonowo Pom.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.05.2013 22:51    #9
Przepraszam, miałem ostatnio nawał pracy i nie byłem w stanie zebrać się do konstruktywnej odpowiedzi w tym temacie i obrony mojej wyjściowej propozycji. Uważam za konieczne modyfikacje bądź wprowadzenie następujących elementów:

- wyszukiwarka;

W mojej opinii obecne rozwiązanie spełnia swoje cele w bardzo ograniczonym zakresie i nie pozwala skutecznie odnaleźć czegoś w gąszczu blisko 400000 postów. Brakuje sprecyzowanie kryterium wyszukiwania o takie elementy jak przykładowo: autor postu, dział, kategoria, czy posegregowania w jakikolwiek sposób uzyskanych wyników (data postu/liczba odpowiedzi etc.)

- ckeeditor (edytor formatowania tekstu);
Obecne rozwiązanie jest bardzo ubogie. Ogranicza się wyłącznie do podstawowych funkcji, których funkcjonalność oraz estetyka (patrz: menu emotoikon) pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem miło byłoby zwiększyć możliwości poprzez wprowadzenie czegoś nieco bardziej zaawansowanego. Jako przykład:
http://ckeditor.com/demo


- statystyki. Obecne rozwiązanie to jedynie szczątki, chociażby podstawowego, systemu statystyk;
Uważam, iż forum takiego formatu jak CMRev zasługuję na nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie, które uwzględniałoby takie elementy jak np. liczba postów/tematów w danym okresie czasu, najbardziej popularne tematy pod względem wyświetleń/wypowiedzi, najbardziej aktywni użytkownicy, najbardziej pomocni użytkownicy (czytaj niżej), najczęściej używane frazy etc..

- system reputacji;
Obecnie brak jakiegokolwiek systemu nagradzania użytkowników za pomocne oraz wartościowe merytorycznie posty. Myślę, że byłaby to nie tylko forma podziękowań za pomoc oraz docenienie czyjegoś zdania, ale również zachęta do większego uczestnictwa w życiu forum.

- możliwość dodawania ankiet;
Przydatne w przypadku niektórych tematów (zwłaszcza typowo piłkarskich).

- cytowanie selektywne;
Obecnie użycie opcji "Cytuj" tworzy odnośnik do całości postów i wymaga konieczności ręcznej edycji pola cytatu, co często utrudnia odpowiedź (zwłaszcza przy piramidalnym cytowaniu).

- podgląd postów;
Przydałoby się zwłaszcza przy postach, w których korzystamy ze sporej ilości znaczników.

- automatyczne zapisywanie kopii roboczej postu;
Jest to opcja standardowo dostępna w niektórych skryptach for. Niesamowicie przydatne przy dłuższych wypowiedziach, gdzie przez nieuwagę lub przez siłę wyższą opuszczamy stronę. Proponowane rozwiązanie pozwala na bezproblemowy powrót do pisanej wiadomości i jej publikację.

- możliwość personalizacji forum;
Chodzi mi tutaj o możliwość schowania poszczególnych działów, wyłączenia wyświetlania avatarów/sygnatur etc..

- automatyczne dostosowanie forum pod przenośne urządzenia mobilne;
Chociaż obecnie wydaję się to może zbędne, jestem przekonany że gdzieś w myślach Administracji przejawia się pomysł dostosowania całego serwisu pod owe urządzenia. Jest to proces żmudny i wymagający niemałych umiejętności oraz zapasów cierpliwości. Zastosowanie jednego z dostępnych na rynku skryptów forum, automatycznie rozwiązałoby ten problem co do tej części serwisu. Wspomniane już kilkukrotnie przezeń IPB umożliwia bardzo estetyczne i funkcjonalne wyświetlanie forum na naszych telefonach czy tabletach.


Nie będę pisał już o funkcjach administracyjnych, bo nie wiem jakim zasobem narzędzi dysponuje obecne rozwiązanie. Serwisem zarządzają osoby, którym temat na pewno nie jest obcy, stąd sami będą w stanie przeanalizować sobie korzyści wynikające z ewentualnej zmiany skryptu. Poza tym piszę to jako zwykły użytkownik forum, więc dyskusji chcę poddać tylko elementy dotyczące bezpośrednio tej grupy osób.
Mam nadzieję, że chociaż troszkę wyjaśniłem moje sprzeczne odczucia co do obecnego rozwiązania i zachęciłem do podjęcia jakiś czynności zmierzających do poprawy.

Pozdrawiam
alq

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.05.2013 o godz. 22:54

 A. De Raph Wicepremier Rewolucji

Postów: 2660
Grupa: Administrator
Dołączył: 17.03.2002
Skąd: Rzekuń/Koszalin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 19:14    #10
Dziękuję za uwagi, na pewno będzie to zdanie brane pod uwagę w kwestiach kolejnych usprawnień.
"O czwartej czterdzieści osiem
gdy odwiedzi mnie desperacja
powieszę się
wsłuchana w oddech Osoby, którą kocham"
Sarah Kane - 4.48 Psychosis

Moje Depesze - czytajcie, oceniajcie, komentujcie!

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.