Football Manager 2017 Preorder!

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.10.2016 19:52    #11
Jednak trudno byłoby nie przyznać, że cena w tym roku skoczyła i raczej nie widzę do tego szczególnych argumentów.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Narayn Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.10.2016 20:03    #12
czy save z bety mozna przeniesc do pełnej wersji?

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.10.2016 20:04    #13
Tak
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 machlak Partyzant

Postów: 192
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2004
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.10.2016 20:08    #14
[quote="Lucas."]Nie rozumiem aż takiej wrzawy na temat ceny. FM to gra wychodząca raz na rok, w którą nie grasz 15 godzin, ale możesz to robić bez przerwy i to się nie będzie nudziło. Można powiedzieć, że grasz w nią od edycji do edycji. Czy wobec tego wydanie 150, 200 złotych, raz na rok, to coś nienormalnego? Przecież to odłożenie po 15 złotych co miesiąc, wystarczy jedna wizyta w fastfoodzie mniej. Gra na Steam w wersji cyfrowej kosztuje 55 euro i jest to sporo (na oko z 230 zł), ale tylko porównując to wersji pudełkowych, które powinny zaczynać się od 130 zł w okolicach premiery. Jak dla mnie, wydać 130 złotych jednorazowo i mieć zabawę na cały rok, to naprawdę jest okazja. :)[/quote]
Dokładnie zgadzam się z tobą w 100% Płacisz raz i grasz cały rok albo i dłużej ;)
Ja dałem te 20-30zł więcej bo chcę pograć w Becie, bo później się przeprowadzam do nowego mieszkania i z graniem nie będzie za szybko szans ;)

 cyna7 Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 17:20    #15
Nie rozumiem jednej rzeczy, przecież jeśli dystrybutor gry sprzedaje jakiemuś sklepowi klucze Steam do FM to przecież powinny one z automatu zawierać w sobie wersję BETA a 90% sklepów w Polsce tego dostępu nie umożliwia. O co chodzi, czemu sklepy wysyłkę kluczy datują na 4 listopad + "omijają" bete?

 krzys10062 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Świdnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 18:03    #16
Wie ktoś kiedy konkretnie można oczekiwać bety??

 Tomekk73 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.10.2011
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 18:21    #17
Z tego co wiem to SI ogranicza ilość preorderów z dostępem do bety, w tym roku doszło jeszcze to, że taka wersja jest droższa. Ja należę do tych co chcą dopłacić aby móc zagrać wcześniej, a kwotę jaką wydaję raz do roku na nowego FMa traktuję jako swoisty "abonament" za możliwość grania w FMa. Mam nadzieję, że to co mówi muve.pl, że nie mają jeszcze kluczy jest prawdziwe i że klucz dotrze do mnie przed premierą bety.

 machlak Partyzant

Postów: 192
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.10.2004
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 19:36    #18
[quote="cyna7"]Nie rozumiem jednej rzeczy, przecież jeśli dystrybutor gry sprzedaje jakiemuś sklepowi klucze Steam do FM to przecież powinny one z automatu zawierać w sobie wersję BETA a 90% sklepów w Polsce tego dostępu nie umożliwia. O co chodzi, czemu sklepy wysyłkę kluczy datują na 4 listopad + "omijają" bete?[/quote]
Wysyłają ale za dodatkową opłatą ;)
Przykładowo wersja normalna koszt 140+ zł a wersja z dostępem do Bety 169,90zł tak jak ja zakupiłem ;)

 cyna7 Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 20:12    #19
Wersja digital zawsze droższa, co też jest dziwne bo wyprodukowanie pudełka, okładki, wytłoczenie dvd generuje koszty.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2016 21:53    #20
Bo w większości przypadków wersje cyfrowe posiadają dostęp do bety, a pudełkowe nie.

Dodam tylko, że założenie, iż cyfrowa wersja powinna być tańsza od pudełkowej, jest złudne. Dystrybutorzy cyfrowi także mają swoje koszty w postaci utrzymywania potężnych serwerów, muszących obsługiwać wielokrotne, jednoczesne pobrania dziesiątek gigabajtów plików przez klientów. Tu też trzeba płacić pieniądze za dystrybucję. To pół przyczyny.

Drugie pół, to że istnieje niepisana umowa rynkowa, która nie pozwala, by gry cyfrowe były tańsze od pudełkowych. Bo gdyby tak się stało, fizyczni sprzedawcy poszliby z torbami - a jeśli to by im groziło, zastrajkowaliby, co z kolei naraziłoby wszystkich producentów gier w formie pudełkowej na straty, więc nikt nie zaryzykuje. Zamiast tego po prostu powoli czekamy, aż wraz z postępem technologicznym rynek pudełek się płynnie skurczy.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 16.10.2016 o godz. 22:09

twitter.com/Ceyvol

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.