Football Manager 2015 - wrażenia

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2015 10:05    #1681
[quote="Konradbis"][quote="gucioprawda"][quote="Konradbis"]A więc u mnie przedstawia to się tak:
Polska- miejsce-5, punktów-12, 4 mecze wygrane, 6 przegranych, 13 bramek zdobytych, 15 bramek straconych
1 miejsce Niemcy- 25pkt
2 miejsce Szkocja- 20pkt
3 miejsce Irlandia- 17pkt
4 miejsce Gruzja- 13pkt
6 miejsce Gibraltar- 0pkt
Szczerze wątpię czy selekcjoner utrzymał by się na stanowisku przy takich wynikach zwłaszcza że Polska losowana była z 3 koszyka więc teoretycznie ma 2 lepszych od siebie rywali w najgorszym wypadku powinno to być miejsce 3 i wówczas byłoby możliwe że utrzyma stanowisko[/quote]

3 dni po Twoim poście został opublikowany ranking FIFA.
1. Niemcy
29. Szkocja
35. Polska
62. Irlandia
138. Gruzja
no, rzeczywiście Szkocja jest przepakowana... nawet Gruzja nie jest. Podejrzewam, że Nawałka w FM-ie Błaszczykowskiego powoływał.[/quote]

A czy ja coś takiego w swoim poście sugerowałem? Uważam tylko że błędem w FM-ie jest to że PZPN ma zbyt niskie oczekiwania wobec selekcjonera gdyż po takich wynikach reprezentacji Polski jakie zaobserwowałem na swojej karierze selekcjoner powinien zostać zwolniony, w rzeczywistości zapewne został by zwolniony[/quote]
To odnośnik do posta ag-25, nie Twojego ;)
Mogę wymusić częste zmiany trenerów kadry, ale muszę to przemyśleć żeby nie było tutaj zbyt dużego zamieszania.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2015 10:27    #1682
A Argentyna dalej ssie, Gietz. Szczególnie wkurzające jest to, że osoby które grają od bety mają normalne zasady ligowe, a pozostałe nie ;)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.04.2015 00:53    #1683
Zacząłem grać polską ligą i po minucie już zauważyłem pierwszego buga...
http://gyazo(...)c6b503cd

1. powyżej 18 lat.
2. co oznacza ta data 31/12/2012 ???

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.04.2015 o godz. 00:55

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.04.2015 10:52    #1684
niech mi ktoś odpowie czy da się odinstalowac łatke 3.1 ? no po prostu za chuj nie da się grac na obecnej,losowe wyniki. Przy podobnej ilości strzałów celnych/niecelnych potrafię obic Lyon na wyjeździe 6-0 !! aby po tygodniu dostac przy wyrównanych statystykach 1-7 od Nicei albo 1-5 od Ajaccio. Co mecz ja i rywal mamy po co najmniej 20 strzałów co jest absurdem. Poprzednia łatka była świetna 3 miechy grania mi zleciały w minutę,obecnie jest to niegrywalne gówno. Jak mogę odinstalowac łatkę ?

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2015 07:34    #1685
Nie da się. Ale najlepszym lekarstwem na syfogrę jest odinstalowanie tego gówna i nie kupowanie go nigdy więcej. JA na ten przykład pozbyłem się tego szrotu, po tym jak mając na dziesięć meczów bilans 7,2,1 i drugie miejsce w lidze, przegrałem z przedostatnim zespołem 3:0. Ten zespół do meczu ze mną miał trzy remisy, a w ostatnich pięciu meczach zanotował pięć porażek. Nie przeszkadzało to syfogrze wylosować sobie mecz życia. No i co ciekawe syfogra generuje w każdym sezonie przynajmniej dwa mecze z dwoma karnymi.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2015 10:20    #1686
[quote="Makaronczterojajeczny"]Nie da się. Ale najlepszym lekarstwem na syfogrę jest odinstalowanie tego gówna i nie kupowanie go nigdy więcej. JA na ten przykład pozbyłem się tego szrotu, po tym jak mając na dziesięć meczów bilans 7,2,1 i drugie miejsce w lidze, przegrałem z przedostatnim zespołem 3:0. Ten zespół do meczu ze mną miał trzy remisy, a w ostatnich pięciu meczach zanotował pięć porażek. Nie przeszkadzało to syfogrze wylosować sobie mecz życia. No i co ciekawe syfogra generuje w każdym sezonie przynajmniej dwa mecze z dwoma karnymi.[/quote]

Człowieku, to nie jest "losowanie" tylko większy realizm niż w poprzednich wersjach. Chyba nie oglądasz meczów piłkarskich, że tego nie ogarniasz, choćby polskiej ekstraklasy. Takie rzeczy są na porządku dziennym wszędzie, a co dopiero w ogórkowych ligach angielskich.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2015 10:42    #1687
naprawdę nie da się odinstalowac najnowszej łątki ? w fm grało mi się do tej pory zajebiście,ale po patchu tracę masę goli po wrzutkach i gra środkiem przestała byc efektywna,macie jakiś pomysł na instrukcje dla lini obrony ? co chwile stoperzy dają ciała bo nie przerywają wrzutek oraz gubią krycie napastnika

 Adonim85 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.05.2010
Skąd: Trzemeszno / Gniezno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2015 22:48    #1688
Czy warto przesiadać się z długiej rozgrywki w FM-a 13 na FM-a 15? bo tak myśle nad kupnem klucza steam za pól ceny pudełkowej ale neiwiem czy zyskam na realiźmie rozgrywek i gra dostarczy mi sporo nowinek, kórych w edycji 13 nie ma w stosunku do 15.

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 01.05.2015 o godz. 22:49

 misiek993 Partyzant

Postów: 149
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2015 02:09    #1689
Jeśli chodzi o realizm to jest on na plus. Widać to szczególnie jeśli prowadzi się klub półzawodowy - piłkarze spoza kraju w ogóle nie chcą wyjeżdżać dla kontraktu półzawodowego. W poprzednich wersjach był ten komfort, że grając np. w 6 lidze w Anglii, wystarczyło ściągnąć kilku rozwiniętych piłkarzy z Reunionu, Martyniki czy Nowej Zelandii itp i ze słabym zespołem bez problemu dało się wywalczyć awans a nieraz i dwa w krótkim odstępie czasu. W 15 polega się tylko na krajowych piłkarzach, jest też przegięcie w drugą stronę w tym aspekcie, bo np. zawodnicy z Walii czy Szkocji nie chcą wyjeżdżać z "kraju", co dla mnie jest absurdem gdy prowadzę klub z Anglii. Z pozaboiskowych rzeczy rozwinięto w dużym stopniu interakcje czy to z piłkarzami czy z mediami.

Realizm samej gry też uległ poprawie, jednak mi trochę czasu zajęło przyzwyczajenie się do tej wersji, tym bardziej, że przeskoczyłem z FM12 do 15 i początkowo średnio wszystko ogarniałem. Kwestia przyzwyczajenia. Do 12 na pewno kiedyś wrócę ale na razie cieszę się rozgrywką w 15, którą polecam mimo paru wad. Najbardziej spieprzone są karne - zarówno dyktowanie a przede wszystkim wykonywanie karnych. Nie ma co patrzeć na atrybuty, można wystawić do nich bramkarza, i tak zawsze strzeli. Nawet jeśli karne i opanowanie ma na tragicznym poziomie.

 Adonim85 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.05.2010
Skąd: Trzemeszno / Gniezno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2015 10:26    #1690
Czyli nie ma jednoznacznej oceny co do silnika meczowego. Wiadomo że w 13 nie ma niektórych wizualnych trików i bajerów wizualnych ale ogólnie idzie żyć bez tego. Chodzi mi o realizm rozgrywek. Choć jak wiemy - niewiem jak jest w 15, mając w 13 bardzo dobra taktykę (a są takie np. seria taktyk od Langvatn lub WoooW by Mr. L.tac) bardzo ułatwia to granie i doprowadza nieraz do hegemonii w krajowym a nawet europejskim futbolu (z Milanem tak miałem), co zaś doprowadza do mniejszej chęci grania, bo jak co rok wygrywamy ligę i Ligę Mistrzów to zaś już motywacja do budowy zespołu spada.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 02.05.2015 o godz. 10:27

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.