Strona

FM19: wrażenia, uwagi, błędy

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 08:43    #531
[quote="Shrek"][quote="myfunnygame"]problem w tym że na treningach miał nawet przez ostatnie 2 miesiące top 3 ocen (i to powyżej 9 średnie) a w meczach lipa, choć po zadaniu tu pytania strzelił 4 gole w 5 meczach i miał dzięki temu 3 miejsce w młodym zawodniku miesiąca, dałem mu lisa pola karnego który ma na żółto oznaczony czyli jakieś 50%. Grac mu daję sporo ale efekty są lipne, zauważyłem ze od grania te gwiazdki potrafią wzrastać ale czy ma się to jakoś do liczb, no nie sądzę, on jest typem odgrywającego, może nie warto liczyć na gole w takim razie?[/quote]

??? Nie rozumiem? Jakie oceny w treningu?

Nie ma sensu patrzeć na kółeczka ról - one wynikają z atrybutów, które są potrzebne dla danej roli. To, że ma lisa na 50%, nie oznacza, że na tej pozycji nie będzie się dobrze spisywał. Ja bym go nie ustawiał jako odgrywającego - słaba skoczność, siła i równowaga pewnie tez niższa niż przeciętnych środkowych obrońców rywali. Wykorzystywałbym go jako cofniętego napastnika, lub fałszywą 9 - w obu przypadkach by strzelał z dystansu. Jest szybki,może się rozpędzić, może uciec pilnującym go obrońcom, trzeba mu dać przestrzeń, a nie przyklejać do środkowych obrońców rywali. Z tym, że dobrze byłoby go zestawić z jeszcze jednym napastnikiem.[/quote]

OK, dzięki za podpowiedzi, ja aż tak głęboko nie gmeram przy zawodnikach :D
2 napastników mam, potrzebuję w nowym sezonie zmienić taktykę i myślę nad bocznymi obrońcami z rolą wysunietych obrońców czyli duża szybkość i wytrzymałość, i do tego właśnie fałszywy napastnik, mam okres transferowy więc coś pokombinuję, może wpadnie jakieś jedno lub 2 fajne wypożyczenia, to sporo ułatwia przy budżecie później :D

A oceny to chodzi mi o raporty cotygodniowe z treningów, przykładowo:

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 09:55    #532
Aaaa, FM 19.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 10:35    #533
No taki temat tego wątku :)

Jestem pod wrażeniem tego że inny gościu sam zszedł ze wstępną wartością kontraktu. Wcześniej miał 46.5k/miesiąc, teraz zaczynam rozmowy z poziomu 29k, a chciałem go zwalniać, mimo że jest znaczącym zawodnikiem zespołu.

Coś się poprawiło przez ostatnie 4 lata (realne) na rynku transferowym gry.

Ten mój zawodnik to jakiś super przypadek: Lol2

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.12.2018 o godz. 10:35

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 15:54    #534
Nie wiem, jak jest w FM19, ale w 18 i w 16 chcąc obniżyć wygórowane żądania, wystarczy pogadać z zawodnikiem w odpowiedni sposób - lojalnego przekonać, że jest częścią zespołu, ambitnemu nakreślić piękne plany na przyszłość, chociaż rzadko się udaje, a profesjonalnemu ... hmm, na niego nie mam odpowiedzi.

 Matrioszek Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 19:10    #535
@myfunnygame - Mojemu znajomemu bardzo spodobał się herb Billericay i chce nimi pograć ;)

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 19:46    #536
[quote="Shrek"]Nie wiem, jak jest w FM19, ale w 18 i w 16 chcąc obniżyć wygórowane żądania, wystarczy pogadać z zawodnikiem w odpowiedni sposób - lojalnego przekonać, że jest częścią zespołu, ambitnemu nakreślić piękne plany na przyszłość, chociaż rzadko się udaje, a profesjonalnemu ... hmm, na niego nie mam odpowiedzi.[/quote]
aż tak głęboko to ja nie bawię się :D ale dzięki. Chyba mam kryzys bo po zakończeniu sezonu przez kilka tygodniu w okienku nie pokazuje mi lepszych zawodników tylko tych dopasowanych do poprzedniego sezonu i już mnie to wku%wia za przeproszeniem...

@up
no to elegancko, życzę powodzenia, mogę podrzucić jakieś transfery ciekawe :) tyle że ja gram na całej bazie zawodników

 Matrioszek Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 19:48    #537
On raczej na Touch będzie grał, bo czasu zbytnio nie ma. Ale jak zdecyduje się i będzie potrzebował rad, to się zgłoszę :)

 no_2 Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.09.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2018 14:08    #538
Wkurzająco zaczęła działać mi funkcja automatycznego wznawiania rozgrywki. Minimalizuje grę do tła, przestaje działać. Przeglądam wiadomości w skrzynce - nie przestaje działać. Masakra.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2018 18:30    #539
[quote="myfunnygame"]Nawet nie wiem co mam o tym powiedzieć... to jest nierealne.

Zanim ktoś zarzuci mi że bawię się w s&l muszę przyznać ze 3 razy wczytywałem grę, dziś rano jak zaczynałem, wczoraj rano jak zaczynałem i wczoraj przed północą jak zaczynałem grać. 2 strzały 2 bramki, nie wiem czy to magia zmian w treningu ale jeśli to tego zasługa to jestem pod wrażeniem
[/quote]

co jest nierealne?

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2018 22:21    #540
[quote="Makaronczterojajeczny"][quote="myfunnygame"]Nawet nie wiem co mam o tym powiedzieć... to jest nierealne.

Zanim ktoś zarzuci mi że bawię się w s&l muszę przyznać ze 3 razy wczytywałem grę, dziś rano jak zaczynałem, wczoraj rano jak zaczynałem i wczoraj przed północą jak zaczynałem grać. 2 strzały 2 bramki, nie wiem czy to magia zmian w treningu ale jeśli to tego zasługa to jestem pod wrażeniem
[/quote]

co jest nierealne?[/quote]

Dla mnie nierealne jest strzelenie 2 goli po 2 celnych strzałach zespołem który ledwo awansował z 6 ligi przeciwko zespołowi z Ekstraklasy. W sumie to nie jest norma w rozgrywkach pucharowych, czyż nie?

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.