FM 2017 Edytor - tworzenie rozgrywek

 Thanor Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2017, 18:06    Pytanie
Cześć!

Jestem tutaj nowy ale na wstępie wyjaśnię, że w FM grywam od 10 lat ale po raz pierwszy postanowiłem pobawić się za pomocą Edytora w tworzenie rozgrywek.
Pamiętam iż kiedyś, dawno temu - do FM 2012 ktoś utworzył międzynarodowe rozgrywki reprezentacyjne: Międzynarodowa Liga FIFA oraz Międzynarodowy Puchar FIFA.

Postanowiłem utworzyć za pomocą Edytora FM 2017 podobne rozgrywki - Puchar Narodów FIFA:

- 1 faza - rozgrywki grupowe (10 grup po 12 krajów). Rozstawienie wg Rankingu FIFA. Rozgrywane po 1 meczu z każdym przeciwnikiem z grupy. Do dalszych rozgrywek awansują 32 państwa.
- 2 faza - system pucharowy, mecz i rewanż i tak aż z Półfinałami włącznie.
Finał - 1 mecz
Rozgrywki trwają od 17 września do 15 lipca.
Losowanie: 3 sierpnia.
Dzień uaktualnienia: 20 lipca

Test zasad międzynarodowych rozgrywki przechodzą pozytywnie:


Problem natomiast pojawia się podczas rozpoczynania nowej kariery w FM 2017... System ciągle drze się, że "termin losowania przypada przed zakończeniem poprzednich rozgrywek".


W żaden sposób nie potrafię tego błędu przeskoczyć... Może ktoś pomóc mi się z tym uporać?

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.12.2017, 18:15

 spuavick Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2018 16:09    #1
Sprawdź daty rozpoczęcia i zakończenia rozgrywek, ewentualnie zmień datę losowania na późniejszą. Test rozgrywek międzynarodowych zazwyczaj przechodzi pozytywnie, jeszcze nie zdarzyło mi się aby było inaczej ;)

 Thanor Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2018 22:17    #2
Dzięki za odpowiedź ale hmm... Głupie pytanie... Gdzie znajdę daty rozpoczęcia i zakończenia rozgrywek? Nigdzie nie widzę tej opcji: ani w zasadach międzynarodowych, ani w nowo utworzonych rozgrywkach (mogę ustawić jedynie daty rozgrywania meczów poszczególnych rund). Cały turniej dodaję jako finały reprezentacji.

 Thanor Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2018 22:29    #3
W opcjach "Ogólne" zasad międzynarodowych mogę ustalić tylko dzień uaktualnienia sezonu. Nie pokazuje mi się w ogóle możliwość wybrania terminów rozpoczęcia i zakończenia sezonu a domniemuję, że to tutaj powinno być.
Mogłem zrobić coś źle na samym początku dodawania tych zasad międzynarodowych czy to po prostu jakiś błąd Edytora?

 Thanor Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2018 22:41    #4
Hmm... Zdurniałem. W edytorze daty rozpoczęcia i zakończenia rozgrywek mogę ustalić tylko podczas dodawania zasad krajowych.
Podczas dodawania kontynentalnych zasad klubowych albo zasad międzynarodowych opcji tej nie widzę. Tylko wyłącznie datę uaktualnienia sezonu. A FM jak darł się o te terminy, tak drze się dalej... Jestem w kropce.

 spuavick Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2018 03:49    #5
Przed chwilą dodałem takie rozgrywki pod FM18 i wszystko działa (tzn pewnie terminy będą się gryzły z innymi rozgrywkami). Jednak jest wszystko rozlosowane 10 grup po 12 drużyn (nawet jedno z moich nowo dodanych też się załapało) ;)
Dzień uaktualnienia 1 czerwca
termin losowania 1 lipca
faza grupowa od 12 sierpnia do 9 grudnia
a następnie faza pucharowa
mecze od lutego do finału pod koniec maja

(właśnie puszczam test na całe rozgrywki ale losowanie było spoko)

Sprawdź czy dodałeś zespoły do rozgrywek ;)

 Thanor Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.12.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.01.2018 00:06    #6
@spuavick dzięki za ten ostatni wpis. Ustawiłem dokładnie takie same daty, jak Ty i śmiga aż miło!
Zaczynam rozgrywkę - w pierwszej rundzie Polska ma w grupie takie potęgi jak Brazylia, Włochy, Ukraina czy Haiti albo Nowa Kaledonia :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.