FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2017 11:43    #821
Gram West Hamem, z którym do 2020 udało mi się 2 razy wygrać ligę, raz LM I raz dotrzeć do finału LM.
Wypożyczałem go do średniaków ligowych (Lazio, FC Sochaux) I nigdzie sobie nie poradził pomimo tego, że AI cały czas wystawiało go w podstawowym składzie. Ale może masz racje z tym, że był wystawiany na innej pozycji niż nominalna.
Tyle, że żeby otrzymywać tak niskie noty musiałby grać kompletną kupę przez cały czas I to mnie zdziwiło bo u mnie gość jest wartościowym zmiennikiem Laniziniego, który to z kolei rozwinął się niesłychanie dobrze.

 MIeko Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.03.2015
Skąd: Lipinki Łużyckie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2017 17:49    #822
Zaczynam grę Juventusem, czy to normalne, że mam takie wyceny zawodników czy coś się popsuło?



 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2017 18:25    #823
Normalne, masz ceny podane w złotówkach... w ustawieniach możesz zmienić walutę w jakiej wyświetlane są ceny.

 manau Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.07.2017 09:20    #824
Jest tu jakaś opcja by mnie nie zapraszali na rozmowy kwalifikacyjne ? by je z automatu odrzucać?, trochę irytuje mnie te ciągłe w A klasie "odrzucanie" co sezon po 50 razy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.07.2017 o godz. 09:21

 Zielson Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
1
01.08.2017 12:48    #825
Zauważyłem, że w sumie przez wszystkie kolejne FMy niewiele się zmieniło w kwestii finansów klubowych. Grę zaczynam zawsze słabiutkimi klubami i stwierdzam, że nie mam właściwie żadnej motywacji do dbania o stan klubowej kasy. Dobra kondycja finansowa wpływa jedynie na nieco łatwiejsze planowanie i ewentualnie sprawniejsze osiąganie sukcesów. Kiedy klub popłynie zarząd co najwyżej redukuje nieznacznie budżety płacowy i transferowy, a z początkiem sezonu informuje o rozłożeniu długu na dogodne raty. Potrafi to utrudnić rozgrywkę, nie pozwoli tak szybko piąć się wzwyż ligowej tabeli, ale jeżeli tylko nie jesteśmy najsłabszym kadrowo klubem ligi to jakaś katastrofa i seria rokrocznych degradacji nam nie grozi. W sumie nawet, jeżeli właściciel klubu nie jest jakiś bardzo hojny to i tak po sezonie zakończonym stratami wpompuje do klubowej kasy przynajmniej kilkaset tysięcy euro. Prowadziłem głownie kluby z Polski, Austrii, Szwajcarii, Szkocji i Francji i nigdy nie zauważyłem spektakularnego spadku z ligi zadłużonego klubu, jakieś formy kar czy innych konsekwencji.

I niech nikt mi nie mówi, że to z uwagi na dostosowanie poziomu trudności do oczekiwań graczy, bo nawet w jakichś Settlersach trzeba bardziej dbać o zasoby.

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.08.2017 14:52    #826
W Fm15 trafił mi się raz zarząd komisaryczny w Hansie Rostock(nie moja wina :) Przyjmując ich propozycję okłamali mnie co do $) , więc nie było ciekawie.
Od Fm14 idąc przez kolejne edycję robię sobie w pewnym momencie challenge: Miej w kasie klubu 1mld Euro. Jeszcze nigdy mi się nie udało, bo zawsze wchodzi jakieś konsorcjum czy inne giełdowe cuda. Im później tym więcej kasy się uzbiera. Mój rekord to 650mln Euro. Potem ile nie zarobisz to cały czas kwota jest podobna, bo idą dywidendy, podatki itp. i wtedy nawet nie ma sensu kogokolwiek sprzedawać zarobkowo.
Zazwyczaj zawsze robiłem akademię i co roku sprzedawałem i wypożyczałem zawodników na kwotę 100mln Euro rocznie, odejmując od tego wydatki klubowe co roku wchodziła spora kwota na koncie, ale w momencie przejęcie klubu przez konsorcjum ten sam zastrzyk gótówki diametralnie spadał i kończyła się jakakolwiek zabawa z zarabianiem.

Jak dla mnie najgorsza rzecz w Fm to przejęcie przez konsorcjum.


PS; jedyna motywacja to dbanie o obrót klubu aby spelnić Fair play finansowe.

PS2: Te 650mln mam w Soproni w 2029 roku. Kwota ta praktycznie stoi od 2 lat, czyli od przejęcia przez konsorcjum. A dochody mam takie same jak w poprzednich latach, kiedy to stan finansów ciągle rósł w górę. Wcześniej to można było obiekty i nowy stadion wpuścić w koszty, aby nie było dywidend czy podatków a teraz to ciągle kasa wypływa i cały czas wychodzę minimalnie na plus. Mimo, że mam jedne z najniższych kosztów klubu.

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 01.08.2017 o godz. 15:05

 Ultras_ Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2017 19:05    #827
Czy istnieje możliwość, aby wrócić do wcześniejszego patcha? Tj konkretnie z 17.3.2 do 17.3.1

 Emilooo Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.07.2017
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.08.2017 19:48    #828
[quote="Ultras_"]Czy istnieje możliwość, aby wrócić do wcześniejszego patcha? Tj konkretnie z 17.3.2 do 17.3.1[/quote]

Nie bardzo. Dziwne, że pytasz o taką możliwość, ponieważ pomiędzy patchem 3.1 a 3.2 nie ma prawie żadnej różnicy. Łatka 3.2 tylko wprowadziła zmiany usprawniające działanie tweetera w grze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.08.2017 o godz. 19:49

 xTrampekx Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2006
Skąd: Reszel
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.08.2017 20:52    #829
Witam.
Grałem Lechią Gdańsk 13 sezonów 5 razy pod rząd wygrałem ligę mistrzów i 3 razy puchar UEFA. Lechia za mojej kadencji stała się najlepszym klubem na świecie. Zarząd rozbudował mi stadion do 52.000, średnia frekwencja to 48.000 widzów. liga polska jest sklasyfikowana na 6 pozycji.Wszystko było by ok gdyby nie średnie ceny za bilety i karnety, sponsoring oraz wpływy za transmisje ligi mistrzów.
Obecna średnia cena biletów to 11 euro a karnetu to 112 euro . Sponsoring to jakaś pomyłka bo dostaje rocznie około 4 milionów a za transmisje około 2 mln i się to nie zmienia ( jest cały czasz tak samo)
Obecnie gram Lechem Poznań i ceny biletów są wyższe i wynoszą 17 i 244 euro za karnet.
Przez te ceny odszedłem z lechi.
Pytanie moje jest następujące: czy ktoś z was ma podobnie i jak kształtują się u was ceny biletów?
Co ma wpływ na pieniążki za transmisje w lidze mistrzów i co z tym sponsoringiem?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.08.2017 o godz. 20:53

 Kucyk3101 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2013
Skąd: Augustów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2017 15:49    #830
Cześć mam pytanko może mi ktoś pomoże... Zamierzam rozpocząć nowa rozgrywkę ponieważ nie zapisuje mi karier wszystkich piłkarzy czy wie ktoś czy można gdzieś zaznaczyć opcję bądź ściągnąć jakieś dodatki żeby football zapisywal historie kariery wszystkich zawodników?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.