FM 2013 - problem

 norrix Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013, 18:05    #1
Cześć, zdecydowałem się na napisanie tego tematu, ponieważ jestem już mocno wkurzony jeżeli chodzi o całość rozgrywki w fm 2013. Ogólnie gram w tą grę od fma 2010 i już dawno temu nauczyłem się grać i ogarniać rozgrywkę. Jednak w 2013 nie idzie mi absolutnie wcale i nie mam pojęcia dlaczego. W poprzednich fmach grając czołowym zespołem zwykle wygrywałem ligę i dochodziłem daleko w pucharach (w kolejnych sezonach bywało tylko lepiej), teraz grając Barceloną czy United non stop przydarzają mi się porażki czy remisy, kiedy gram z czołowymi zespołami bardzo rzadko udaje mi się wygrać, ogólnie gram piach. Kiedy walczę o utrzymanie to np. kiedy grałem Southampton zająłem ostatnie miejsce w lidze, kompletnie mi sie szło. Do gry Barceloną podchodziłem dwa razy i nic nie udało mi się poprawić. Grałem jeszcze m.in Corinthians czy Juventusem i również nie mogłem nic poradzić na słabą postawę zespołów. Jedynie Celticem udało mi się jako tako coś osiągnąć. Nie mam pojęcia co się zmieniło od fma 2012, że tak słabo mi idzie, bo stylu gry nie zmieniłem wcale. Ktoś może miał podobny problem, albo może ten fm jest po postu niedopracowany?

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 18:14    #2
Jak grałeś topowymi zespołami, to pewnie miałeś styl ofensywny, a według mnie, ten styl jest masakrycznie skopany w FM13 i często mając lepszy zespół, wolę grać nawet i z kontry, bo wiem, że tyły lepiej zabezpieczone, a i prawie zawsze coś się uda strzelić. Grając Cottbusem, awansowałem do 1.Bundesligi, gram z kontry i trzecie miejsce po 23 kolejkach. Do tego ustaw taktykę pod zespół, a nie odwrotnie. Graj nie tak jak lubisz, a tak, jak zawodnicy potrafią.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 18:30    #3
wiem że poradnik do starszego FM ale moze cos ci sie pouklada jesli chodzi o gre barcy ;)

http://www.cmrev(...)nie.html

OT: w tym sezonie Realowi tez cos nie idzie na ofensywnym a zobacz jak w zeszlym sezonie smigali ;)

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2013 18:33    #4
Grając takimi zespołami jak Barca, United czy Juve to powinieneś radzić sobie bez większych problemów. Szczególnie w Hiszpanii gdzie konkurencji wielkiej nie ma. Problemem jest na 100% zła taktyka. Podbijam jak wyżej. Taktykę dostosuj do zawodników jakich posiadasz. Uważam, że Barca w FMie to jest zespół, dla którego najłatwiej stworzyć taktykę. Szczególnie mając tam takich wykonawców. Więc nie wiem czemu masz z tym problem.

Grając takimi wysoko zaawansowanymi techniczne zespołami sądzę, że powinieneś skupić się na dominacji w środku pola i utrzymaniu piłki. Sytuacje i bramki same wtedy przyjdą. Niekoniecznie musi to być nastawienie ofensywne, wystarczy kontrola.

Jestem zwolennikiem grania 1 środkowym napastnikiem i dwoma ofensywnymi bocznymi pomocnikami (ja ich ustawiam jaki schodzący napastnicy, ale to zależy głownie od ich atrybutów). Drugiego napadziora wolę poświęcić na rzecz def pomocnika mając dzięki temu większe panowanie w środku pola. A do tego niweluje tym luki między formacjami przez co gra jest płynniejsza i mniejsza szansa na głupią stratę piłki. Oprócz tego DM ma większą szanse wygrania ze zwykłym pomocnikiem drużyny przeciwnej górnej piłki wykopanej przez bramkarza, przez co my mamy piłkę i rozpoczynamy akcję ofensywną.

Pomyśl, popróbuj. Z czasem stworzysz coś przynoszącego sukcesy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2013 o godz. 18:44

 norrix Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.01.2013 09:12    #5
Ok dzięki, na pewno będę próbował pokombinować coś z taktyką. Zazwyczaj w 2013 jak i w innym fmach takimi zespołami jak Barcelona grałem 4-2-3-1 z jednym pomocnikiem z zadaniami defensywnymi, wysuniętym rozgrywającym i dwoma skrzydłowymi, co wcześniej sprawdzało się znakomicie. Teraz spróbuje pokombinować i ustawić ich jakoś inaczej, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 facemob Partyzant

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.03.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2013 15:50    #6
NO to ja natomiast gram LEchem drugi sezon, w pierwszym zdobyłe mmistrzostwo i doszedłem do ćwierćfinału LE. Natomiast w drugim sezonie pomimo, że się wzmocniłem już musiałem trochę zmienić taktykę bo już tak gładko nie wygrywam w lidze polskiej co mnie bardzo wkurza bo nie do końca jest to realne chyba, ponieważ w lidze mistrzów w grupie z FC PORTO, LIVERPOOLEM i Valencia wyszedłem z 2 miejsca wygrywajac u siebie gładko 2-0 z Porto i 3-1 z Valencia. TO ja w lidze mam problemy z takkimi łądnymi wyniakmi. Dodam że po wyjsciu grupy wygrałem z Barceloną 1-0!!!!! A w lidze sie męcze strasznie! Co na to wpływa???

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2013 17:23    #7
zawodnicy musza sie ze soba zgrac, kazdy lubi inna taktyke, nie dajesz im optymalnych zagran do wykonania. Mają większą ambicję w meczach europejskich pucharow od meczów ligowych. To normalne ;)

 facemob Partyzant

Postów: 97
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.03.2013
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.05.2013 21:55    #8
A jak znalezc dla nich optymalne zagrania :)

 JoeHollywood Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.05.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 09:27    #9
Mam ten sam problem w FM13. Obojętnie kim zagram zawsze są problemy. Rozumiem, że najnowsza część może być trudniejsza, ale to nawet nie o to chodzi. Prawie na każdym zespole mam to samo, ostatnio próbowałem Monaco, Huddersfield, Hoffenhaim(tu była tragedia), Southampton, Crewe Alexandra i stawiałem na różne taktyki. Zwykle kończyło się tym, że mój zespół był częściej przy piłce, ale przegrywał mecze. Gdy w czasie spotkania ustawie podgląd tylko na kluczowe sytuacje to w większości nie mam co szukać. Zawsze rywal ma więcej, w dodatku w większości kończą się bramką. Rzut wolny w dobry miejscu=99% szans na gola dla przeciwnika, dodatkowo mnóstwo karnych nawet grając łagodnie, z akcji bramki tracę praktycznie tylko po kardynalnych błędach obrony, czy bramkarza. W żadnym FM-ie tyle nie grzebałem przy takyce, treningu, czy personelu, a i tak zawsze jest źle. Z tego co pamiętam to chyba największe zwycięstwo to było 3 bramkami w jakimś sparingu. Chyba wrócę do dwónastki, tam było wszystko dobrze wyważone.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2013 12:41    #10
[quote="facemob"]A jak znalezc dla nich optymalne zagrania :)[/quote]

spojrz w profil zawodnikow czy lubia schodzic na środek, wykopywac do przodu, posylac strzaly z dystansu, gra tylem do bramki(kazda ulubiona cecha moze pomoc w inny sposob na boisku) itp. Zawsze może to pomóc w rozgrywce. Moze ktorys z piłkarzy jest czarna owca, za duzo zarabia albo ktos jest zmeczony treningiem. Cieżko to okreslić nie będac w grze ;)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution