FM 14 Update by Elb

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2015 23:45    #11
[quote="nesete"]powtórzę się: załóżmy, że napisałeś tekst o tym jak hodować jednorożce 3 lata temu. Teraz ja publikuję ten tekst, dodając cały jeden akapit i mówię, proszę, napisałem dla was. Ty mówisz: hola, hola, to mój tekst. A ja na to: nie bądź egoistą.
A teraz tak na serio, updaterzy pracują dla chwały (bo za free), to tej chwały im nie odbierajmy, szacunek to podstawa.[/quote]

Elbi, fakt, mógł od nowa robić dodatek zamiast korzystać z zakurzonego i nieaktualnego dodatku, napierdolić mega godzin, bo ktoś już tego dodatku nie tyka i w dupie ma to, że część tej sceny gra w FM14. Jednak trzeba oddawać część i chwałę przez 100 lat przez taki pierd jak jakiś nieaktualny dodatek. No zlitujmy się. To nie własność na prawach autorskich, bo prawa autorskie zawsze będzie miała SI do tej bazy danych.
Nikt nie odbiera nikomu chwały, ale też nie stawiajmy tu pomników na cześć jakiegoś pierdziocha w postaci dodatku do bazy gry. (nieaktualnego).
Biorąc pod uwagę, ile zmian wprowadzanych jest na takich dodatkach dzięki graczom, którzy zgłaszają błędy,pomyłki etc. , to wielu trzeba by pytać się o zgodę, bo nie tylko updater pracuje dla chwały i za free.

 bartekr Młody aktywista

Postów: 1728
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2009
Skąd: ZCH/FSD
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2015 23:49    #12
Nesete nie przetłumaczysz, ehh... :) Szkoda pisać. :)
"Możemy mieć zastępcę Giggsa, Scholesa czy Ronaldo, ale nigdy nie zastąpimy Sir Alexa Fergusona" - Eric Cantona

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2015 23:55    #13
No i widzisz. Nie rozumiesz. A wiesz dlaczego? Bo tylko bierzesz, nie robisz. Zrób dodatek, napierdol mega godzin a później patrz jak jakiś franek korzysta z twojej pracy, przy której napierdoliles mega godzin. I nawet nie raczy się spytać, czy może skorzystać. Bo myślę, że bez problemu Bartek by się zgodzil. Chodzi o pryncypalne zasady. Od fanow dla fanow. Wzajemny szacunek, docenienie. Poprostu ludzkie podejście. Oczywiście, sceny nie ma wiec ziomek zrobil i nie pomyslal zeby pytsc. Spoko, sobie z bartkiem wyjaśnil. Ale twoja rola tutaj to jatrzenie i zmuszanie mnie do pisania oczywistych rzeczy. Co mnie nudzi. Jeżeli masz inne zdanie w tym temacie niz ja (a moje jest takie, ze by korzystac z mojej pracy nalezelaby sie przynajmniej spytac) lub trollujes z nudow, to niestety nie pogadamy. Jezeli masz jakis sensowny argument (ale SENSOWNY a nie ze nue ma nowego dodatku, bo nie ma obowiązku takowegoz byc) to smialo pisz, chetnie podyskutuje. Tylko przemysl najpierw sprawe.
Aha piszesz cos o pierdziochu a wczesniej o mega napierdolonej liczbie godzin. Zdecyduj sie na jedna wersje

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 00:18    #14
@nesete, wkurw mnie wziął jak widzę w nawisie tekst (prawa autorskie) a prawda jest zgoła inna. Tak bartek się narobił nie ma to tego wątpliwości, ale projekt porzucił. Fakt elbi, mógł do niego napisać, ale teksty o prawie autorskim to już lekka przesada.
Jestem ciekawy jaki finał miałaby sprawa, gdyby bartka tu już nie było. Do kogo pisać o zgodę, a może nie można tego tknąć bo to święte?
Jeżeli patrzysz na mnie przez pryzmat jątrzenia, to faktycznie nie mamy o czym dyskutować, bo dla mnie robienie coś za free nie zawsze ma wydźwięk "wiecznej chwały", tylko często skrytości i satysfakcji z dobrze zrobionej pracy....bez potrzeby doceniania przez inne osoby. A nobilitacją jest to, że ktoś z tej pracy korzysta by coś uatrakcyjnić lub upiększyć.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.09.2015 o godz. 00:20

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 08:22    #15
Skislem.
Moim zdaniem ze zwyklej przyzwoitości nie mozna by bylo tego tknac
Czepiasz sie slowek, semantyka, wiadomo, ze mowimy o "prawach autorskich" nie w sensie prawnym, tylko zasad jakie spolecznoac okolo FMowa stworzyla przez lata
I tak, to co tobie tlumacze jest dla mnie oczywistością i jestem w szoku, ze ktoa myśli inaczej
Wiec tak, jak dla mnie specjalnie jatrzysz i szukasz jakiejs afery
Jak dla mnie juz EOT nie ma sensu tego ciągnąć

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 09:30    #16
[quote="nesete"]Skislem.
Moim zdaniem ze zwyklej przyzwoitości nie mozna by bylo tego tknac
Czepiasz sie slowek, semantyka, wiadomo, ze mowimy o "prawach autorskich" nie w sensie prawnym, tylko zasad jakie spolecznoac okolo FMowa stworzyla przez lata
I tak, to co tobie tlumacze jest dla mnie oczywistością i jestem w szoku, ze ktoa myśli inaczej
Wiec tak, jak dla mnie specjalnie jatrzysz i szukasz jakiejs afery
Jak dla mnie juz EOT nie ma sensu tego ciągnąć[/quote]


Dla ciebie jest oczywistością i jesteś w szoku, więc kwestie, że ktoś ma inne zdanie jest jątrzeniem i szukaniem afery. Chyba nesete masz trochę mylne pojęcie na temat dyskusji.
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli coś leży odłogiem a mogłoby służyć większemu ( za free) celowi to dobro wspólne jest ważniejsze niż jednostki.
Pozdrawiam.

 nesete Absynt Prozy

Postów: 836
Grupa: Ekspert
Dołączył: 17.07.2007
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 09:49    #17
Ech. Wiem ze napisalem EOT i bede teraz niekonsekwentny ale co tam. Zagotowalem sie wiec odpisze. "Sluzyc wiekszemu celowi", "dobro wspolne jest wazniejsze niz jednostki". Ty sie sam czytasz?
Ad absurdum to ad absurdum, lap moj absurdalny przykład:
Romantico jest w więzieniu. Koledzy z celi myślą, ze wspolnym dobrem (ich) jest seks analny z Romantico. Romantico mowi:ej panowie, co z dobrem jednostki?
A łysy murzyn odpowiada: wychodze z zalozenia, ze jezeli cos lezy odlogiem (dupa Romantico) a mogloby sluzyc wiekszemu (za free) celowi (ulga w potrzebie) to sobro wspolne jest wazniejsze niz jednostki
Ok, a teraz na serio. Piszesz ze nie umiem dyskutować. Spoko, w swoim pierwszym poscie prosilem cie o sensowne SENSOWNE argumenty. Dodatkowo nie odnosisz sie do tego co pisze ja, co jest przykre. A tera piszesz o wzpolnym dobrze. Wspolnym czyli twoim bo chcesz sciagnac te uaktualnienie? W ktorym momencie szpilne dobro jest wazniejsze niz dobro jednostki? Kto o tym decyduje? Wiesz ze w historii vylo juz pare osob rzucajcych takie haslo? Wiesz jak je wspominamy?

 elbik Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 09:55    #18
Widzę , że się spora afera przez ten update zrobiła tak więc: z góry przepraszam, nie zapytałem o zgodę odświeżenia (Waszej/Twojej) wersji ponieważ update robiłem pierwszy raz i nie wiedziałem że należy pytać o zgodę martwego już update'u datowanego na 03.09.14r tym bardziej , że tutaj http://www.cmrev(...)ate.html nie ma nigdzie o tym mowy , że dodatek jest chroniony prawami autorskimi i nie wolno go modernizować bez zgody.

 cellpump Wróg ludu

Postów: 154
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 3
0
27.09.2015 10:04    #19
Daj spokój po prostu żal im dupe ściska że ktoś to ogarnął bo im już się nie chce, i stracili hegemon nad ludzi, zupełnie jak SI gdyby nagle pojawił się konkurent. Zamiast się cieszyć, że gracze sobie pomagają, że tytuł nie umrze itd., to nie żal dupe ściska bo jeden z drugim rok temu zrobił update. Panowie proszę dorosnąć i następnym razem żądać kasy za update i wtedy gadać o prawach autorskich bo w tym momencie to nie macie nic do powiedzenia.

 elbik Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.09.2015 10:04    #20
Tym bardziej proszę jednak zauważyć, że jednak ja również poświęciłem setki godzin pracy ponieważ od czasów wydania minął cały rok czyli dwa okienka transferowe. Chciałem zrobić coś dla dobra ogółu forum gdyż widziałem, że jest zapotrzebowanie na update do tej wersji FM'a.
Przykre jest to że chcąc robić coś dla forum i osób korzystających z tego forum dostaje się po dupie.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.