Europa Universalis III

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2012 08:57    #11
Druga część jest lepsza. Tak samo jak w serii HoI. Może nie ma tylu bajerów, ale za to ma ładną mapę (kasperusa jest jeszcze lepsza), a nie jakieś szpetne niby 3d.

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2012 20:19    #12
Ja jeszcze nigdy nie próbowałem kolonizować żadnych terenów, a okazało się to bardzo korzystne, ciupiesz takich adrykanów równo, bo mają prymitywne jednostki a jak chcesz pokój ( Tu trzeba przyczytać ! ) to możesz im zakosić parę prowincji + dali mi też 825 denarów !! sam się dziwiłem skąd tyle mają ale nie będę narzekać.
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.04.2012 15:52    #13
Jestem wprost "uwielbiany" w moim państwie Spoko

http:(...)750.png/
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 Czarodziejski Partyzant

Postów: 181
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2012 00:48    #14
Lepiej kupić to, czy Civa?
Zastanawiam się, bo mam mało pieniędzy od wydania, a chciałbym pograć w jakąś strategię.
Zależy mi na dosyć realistycznej walce i rozbudowanym modelu mapy. (Dużo miast etc.)

 Palimpsest Młody aktywista

Postów: 1212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.05.2008
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2012 09:10    #15
Nie grałem w Civizlization, ale EU będę polecał zawsze i wszędzie. Rozbudowany model mapy jest. Nie wiem co masz na myśli mówiąc o "realistycznej walce". Ta jest w EU owszem realistyczna wpływa na nią dziesiątki czynników(takie jak np. ukształtowanie terenu, pogoda, zdolności dowódcy, morale, zaopatrzenie armii), niemniej twoja rola jest w walce ograniczona sprowadza się do rekrutowania armii i wysyłania jej w odpowiednie miejsca. Jest to bardziej walka strategiczna, niż taktyczna. EU to głównie polityka.
@

 Sidorf Partyzant

Postów: 204
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.10.2009
Skąd: Tuszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.04.2012 10:20    #16
Jak ci zależy bardziej na walce to kup coś z serii Total War. A z tych dwóch to polecam kupić to: http://www.morel(...)-250581/ i dociągnąć to: http://forum(...)cID=7761
Walka jest bardziej umowna niż realistyczna, ale jeśli chodzi o samą przyjemność z gry to jest nie do pobicia. Masz nieskończenie wiele map(generator), sam ustawiasz sobie liczbę innych cywilizacji itp. Ogólnie możliwość customizacji jest ogromna. Dodatkowo duża liczba modów i scenariuszy. Polecam.

 rafee Młody aktywista

Postów: 741
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.12.2007
Skąd: Kruczyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.04.2012 14:29    #17
Aktualnie mam 2 sejwy (HTTT + Dei)
na jednym zjednoczyłem Śląsk. potem po paru podbojach w Polsce, Czechach i Rzeszy zostałem Cesarzem, na drugim sejwie grałem Cyprem i udało mi się odrestaurować Królestwo Jerozolimskie.

Ktoś się pytał o DeI, pod DW. Otóz ono chyba nie wyjdzie DEIfikatorzy mają dość duże problemy z nową mapą pod DW.
tutaj http://wayof(...)W/page47 oficjalny temat o Dei pod DW
jestem idiotą, ale wykształconym idiotą

 lucasfcinter Wybitny Literat

Postów: 286
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2012 17:43    #18
Jestem początkujący w EUIII i mam takie pytanie. Gram Japonią, Korea mi wypowiedziała wojnę i zająłem im wszystkie prowincje i są one teraz kreskami zaznaczone. Po jakim czasie staną się moimi prowincjami? Nie wiem co robić bo proponują pokój i zrzekają się 4 z 5 prowincji, a mam casus belli względem nich. Przyjąć?

 szkopek Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.04.2007
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2012 18:17    #19
Zakupiłem EU3 Rome Ultimate Edition. pograłem chwilę i muszę powiedzieć, że ta gra mnóstwo opcji. Aż się zdziwiłem. Szkoda, że nie mam czasu. Póki co się kurzy :(

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.08.2012 19:17    #20
[quote="lucasfcinter"]Jestem początkujący w EUIII i mam takie pytanie. Gram Japonią, Korea mi wypowiedziała wojnę i zająłem im wszystkie prowincje i są one teraz kreskami zaznaczone. Po jakim czasie staną się moimi prowincjami? Nie wiem co robić bo proponują pokój i zrzekają się 4 z 5 prowincji, a mam casus belli względem nich. Przyjąć?[/quote]
Można anektować tylko 1-prowincjonalne państwa. Zostaw im 1 prowincję przy podpisywaniu pokoju i po jakimś czasie znów wypowiedz wojnę podbijając tę ostatnią.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.