EURO 2012 - menedżer - dyskusje

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 11:13    #81
To jak na ćwierćfinały i dalsze rundy nie bedziemy mieli pełnej jedenastki to nikt z naszej drużyny nie punktuje ?
Co do pomysłu dokupywania musieliby się chyba wszyscy zgodzic. Każdy z nas troche ryzykował. Wiadomo było, że wielu nie przejdzie. Jeśli jednak mają punktować zawodnicy nawet jeśli nie mamy pełnej jedenastki to myślę, że nie ma co dokupywac piłkarzy zwłaszcza, że nie było tego w założeniu i ci którym awansowało więcej piłkarzy bedą pokrzywdzeni. Jesli natomiast piłkarze punktuja tylko jeśli uzbiermay jedensatkę to mysłę, że dokupienie nie jest złym pomysłem bo wtedy zbyt wiele osób odpadnie i skończy sie zabawa.

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 11:23    #82
Jak macie jakieś rozwiązania to piszcie jak to rozegrać. Ja zacząłem podliczać punkty za II serie spotkań. Po podliczeniu kilku użytkowników doszedłem do wniosku, że będzie punktowała cała 18. Nikt na tym nie stracił, nawet jak miał Irlandczyków. Wiadomo, że każdemu odejdą po pierwszej rundzie Irlandczycy. Od soboty niech każdy zacznie wykreślać zawodników którzy nie będą już punktowali w jego drużynie. Wtedy na bieżąco będziemy widzieć jakie kto ma straty.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.06.2012 o godz. 11:24

"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 cosnek Młody aktywista

Postów: 523
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 15:43    #83
Ja jestem za dokupywaniem. Kwota na transfery byłaby równa wartości zawodników, którzy odeszli. I można by było zrobić tak, że dodatkowo za zdobyte punkty dostawałoby się pieniądze na dokupienie.

 DeadMan Partyzant

Postów: 344
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 18:13    #84
Dokupywanie to chyba najgłupszy pomysł jaki słyszałem. Cała zabawa polega właśnie na tym, aby wybierając jedenstkę wyczuć, którzy zawodnicy długo utrzymają się w turnieju i którzy będą dużo punktować.
[quote="cosnek"]Ja jestem za dokupywaniem. Kwota na transfery byłaby równa wartości zawodników, którzy odeszli. I można by było zrobić tak, że dodatkowo za zdobyte punkty dostawałoby się pieniądze na dokupienie.[/quote]
A to już kompletny bezsens...

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 18:38    #85
Napiszcie jakby te dokupywanie miało wyglądać, bo póki co uważam to za bezsens? U mnie np. poleci 4 Holendrów za 32,5 mln. Czyli teraz mogę sobie kupić za to nowych zawodników? Póki co popieram to co napisał Deadman.
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 19:11    #86
Dokupić można maksymalnie dwóch zawodników, aby uzupełnić skład, jeśli nie mamy jedenastu zawodników, bo to potrzebne jest do kontynuowania gry. Za dokupienie odbierać punkty. Wydać można tylko tyle, ile wydaliśmy na zawodnika wcześniej. Odpada nam dwóch bramkarzy (9 mln i 3,5 mln.). Aby kontynuować zabawę trzeba mieć bramkarza, więc możemy dobrać kogoś z pozostałych graczy za góra 9 mln. Jeśli przekroczymy te kwotę, to za każdy milion nadwyżki odbierać punkty lub odebrać połowę punktów, jakie zdobył zawodnik dotychczas. Powiedzmy, że zawodnik X zdobył 10 punktów, to od konta gracza, który go zatrudni, odebrać 5 punktów. Walczę o to, bo skończę rozgrywkę tuż po fazie grupowej, chyba że w magiczny sposób Holandia ze Stekelenburgiem awansuje, bo Given już odpadł.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.06.2012 o godz. 19:12

 kaka222 Partyzant

Postów: 347
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 19:53    #87
Dla mnie lepszą opcją jest, aby poszczególnie zawodnicy punktowali nawet jak nie mamy pełnej jedenastki, bo wtedy w finale u nikogo nie bezie pełnej druzyny. Dokupywanie byłoby dobre jakby było ustalone na początku, a pewnie wielu sugerowało sie tym aby poszczególni zawodnicy przeszli. Nie zawsze to się udawało ale taka jest piłka, a tym bardziej próbowanie typowania czegokolwiek.

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 21:13    #88
Dokupowanie nie jest dobrym pomysłem. Chyba, że można by było dokupić zawodnika, który nie zdobył ani jednego punktu w fazie grupowej.

Są dwie opcje:

1. Osoba bez pełnej 11 odpada i nie zdobywa więcej punktów. Wtedy - teoretycznie - wygra ten, kto najlepiej wytypował zawodników, którzy będą najdłużej grać w turnieju. Przypominam regulamin:

[quote](...)Jeżeli w jakimś meczu gracz nie będzie mógł wystawić pełnego składu, według powyższego schematu, to jego team nie punktuje*.(...)

(...)*to samo w przypadku gdy gracz, nie będzie miał składu, bo pewne drużyny zostaną wyeliminowane, np w ćwierćfinale/półfinale nie będzie Francji, Niemiec albo Polski, to tych piłkarzy należy zastąpić rezerwowymi.[/quote]

2. Punktują niepełne 11. Wtedy osoby, którym odpadł bramkarz albo/i połowa defensywnych zawodników, będą do przodu, bo będą mieć mniej zawodników punktujących na minus.

2a. Osoby z niepełnymi 11, za każdą rundę dostają dodatkowe punkty minusowe (do ustalenia ile).

Ktoś widzi inną - sprawiedliwą - opcję?

Edyta przypomina, że większość uczestników zdecydowała, że punktują pełne 18, również rezerwowi, więc nie ma sensu robienie zmian. Falcon, który policzył już punkty (bez dzisiejszych spotkań, oczywiście), napisał mi, że żaden z Was nie jest z tego powodu stratny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.06.2012 o godz. 21:16

"To tylko Internet k*rwa."

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.06.2012 22:20    #89
goss10 temat do dyskusji jest tutaj. Gdybyś czasem tu zaglądał to byś przeczytał mój poprzedni post.

[quote="goss10"]Chciałbym, aby punktował cały skład, wszyscy którzy pojawią się na boisku(18 zawodników).[/quote]
"To tylko Internet k*rwa."

 goss10 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.04.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2012 11:07    #90
Ok, sorki za błąd, nie doczytałem do końca :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.