Dziwne nazwiska wygenerowanych piłkarzy.

 scoolik18 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.10.2005
Skąd: ??yrard??w
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2006, 10:12    Pytanie
Witam.

Czy u was też regensi mają nazwiska i imiona zupełnie nieprzystające do ich narodowości? Najczęsciej ta przypadłość dotyczy zawodników hiszpańskich, że podam kilka przykładów:

Kawar McCabe
Htun Htun Lucchese Guereirro
Yang Hang Kimoto
Mambe Zanetti
Manik Moa
Franklin Papastergios
Robinson Smail

Te nazwiska i miona sa takie niezbyt hiszpańskie, a to tylko część z tych które zauważyłem. Aha, wszyscy oni mają podwójne obywatelstwo hiszpańsko-baskijskie. i generalnie 95 % basków ma takie dziwne imiona i nazwiska.

 Leliva Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2006
Skąd: Iława
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2006 15:37    #10
T dlatego, bo baza danych nie ma podzieolnych nowych graczy na nardowsci. Jest pewna lista imion i nazwisk, ktore losowo sie lacza i tworza nowych rgaczy. podobnie losuje sie kraj, do ktorego rgacze przynaleza. To juz taki mini blad, jednak ogolnie chyba nie przeszkadza az tak strasznie:)

 m.j.katukow Partyzant

Postów: 62
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2006
Skąd: Moskwa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2006 00:29    #11
Bzduuura.

Dla krajów, które mają co najmniej około 200-250 zawodników w bazie, istnieje pula imion i nazwisk, z których dobierane są imiona i nazwiska dla newgenów. Problemy występują jedynie z mniejszymi krajami - dlatego na przykład w Afryce małe reprezentacje mają piłkarzy z angielskimi lub francuskimi nazwiskami.

Problem z pierwszego postu wynika po pierwsze z tego, że gra nie odróżnia rdzennych obywateli danego kraju od imigrantów. Dlatego - przykład drastyczny - Olisadebe jako nazwisko znajduje się w puli polskich nazwisk i może zostać wykorzystane, chociaż już od FM 2006 nie zauważyłem większych problemów z "dziećmi Olisadebe". Po drugie, i to jest problem poważniejszy, zawodnicy w grze otrzymują drugie obywatelstwa i ich nazwiska mogą zostać przypisane do puli nazwisk swojego nowego kraju. Stąd takie emigranckie nazwiska jak w pierwszym poście.

 Gucio10 Młody aktywista

Postów: 134
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2006
Skąd: Kolnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2006 00:48    #12
A moim zdaniem to sa pozostalosci po klubach filialynch. U mnie w Realu po 4 sezonach mam w juniorach Chinczyka, Meksykanina, Brazylijczyka, Amerykanina i Greka a we wszystkich tych krajach mam filie:)

 efemowiec Młody aktywista

Postów: 112
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2006 08:27    #13
Nazwiska i imiona regenow sa dobierane losowo. To po pierwsze a po drugie zauwazylem ze wplyw na nowych graczy ktorzy powstaja ma wplyw filia w klubie jej sztab szkoleniowy no i oczywiscie losowo tworzeni gracze.

 wyqukal964 Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2006
Skąd: łąg
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2006 12:25    #14
Co to komu przeszkadza jak sie nazywają !! Ludzie emigrują rozmnażają sie i tak to wychodzi

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2009 14:32    #15
A mówię, pokażę Wam tego grajka, bo jeszcze z tak trudnym nazwiskiem się nie spotkałem w FM-ie :) Urodzony w Anglii http://i50.tinypic.com/11j6nag.jpg Nie wiem czy to jest wygenerowany piłkarz, mam rok 2010 :P

 del3 Młody aktywista

Postów: 269
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2008
Skąd: Mechnice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2009 14:50    #16
No i po co odkopywać temat ?
Jeszcze jak by twoja odpowiedź rozwiązała problem usera to by było spoko.
Go, Go, Go The Gunners !

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2009 15:04    #17
[quote=del3]No i po co odkopywać temat ?
Jeszcze jak by twoja odpowiedź rozwiązała problem usera to by było spoko.[/quote]
A to lepiej zakładać nowy mądralo?? Z resztą też widzę myślisz - user miał ten problem 3 lata temu, więc naprawdę inteligentna byłaby teraz sugestia na Jego post OMG stary :P Z resztą spójrz na pierwsze zdanie scoolika18, jest to pytanie jakbyś nie widział, więc nie wiem co Ty masz do mojej odpowiedzi...Że niby nie na temat?! LOL.

 del3 Młody aktywista

Postów: 269
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2008
Skąd: Mechnice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2009 15:27    #18
No z tym nazwiskiem twojego zawodnika to moze do przechwałek, nie ?
Go, Go, Go The Gunners !

 danielos_87 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2005
Skąd: łódzkie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.12.2009 16:17    #19
[quote=del3]No z tym nazwiskiem twojego zawodnika to moze do przechwałek, nie ?[/quote]
A czym tu się chwalić :P Dobra del3, dajmy se spokój, nie chcę z nikim wchodzić na wojenną ścieżkę, tym bardziej w święta :-))

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.