Dziwna, eFeMowa tendencja...

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012, 10:05    #1
Witam,

grając nierzadko długie kariery w FMie, natknąłem się kilkukrotnie na bardzo dziwne sytuacje. Mianowicie, chodzi o tendencje do "powstawania" talentów piłkarskich, która - zdaje się - nijak nie odpowiada rzeczywistości. Przykładowo, w mojej ostatniej karierze(15 sezonowej) prym w dziedzinie talentów piłkarskich wiodą kraje Ameryki środkowej(Gwatemala, Honduras, Trynidad & Tobago itd.) oraz Afryki północnej(Algieria, Egipt), natomiast kraje powszechnie uznawane za kolebki talentów piłkarskich w realnym świecie(np. kraje Skandynawskie, kraje Afryki zachodniej) nie spłodziły prawie żadnego gracza godnego zatrudnienia - choćby- w słabej lidze.

Jak myślicie, skąd w eFeMie taka tendencja? Czy jest to pewnego rodzaju błąd w rozpoznaniu "światowego rynku talentów piłkarskich" przez twórców gry? Czy kolejna eFeMowa przepowiednia dotycząca rozwoju piłki nożnej na świecie?

Czekam na Wasze opinie!
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 saharicus Partyzant

Postów: 116
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.05.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 10:44    #2
Nie podoba Ci się? Uważasz, że te kraje nie mogą doczekać się dobrych talentów? Mi to obojętne skąd jest piłkarz, byleby był dobrym grajkiem. Może właśnie tak ma być? Pamiętaj, FM prawdę Ci powie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.07.2012 o godz. 10:46

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 11:02    #3
[quote="tts0"]Witam,

grając nierzadko długie kariery w FMie, natknąłem się kilkukrotnie na bardzo dziwne sytuacje. Mianowicie, chodzi o tendencje do "powstawania" talentów piłkarskich, która - zdaje się - nijak nie odpowiada rzeczywistości. Przykładowo, w mojej ostatniej karierze(15 sezonowej) prym w dziedzinie talentów piłkarskich wiodą kraje Ameryki środkowej(Gwatemala, Honduras, Trynidad & Tobago itd.) oraz Afryki północnej(Algieria, Egipt), natomiast kraje powszechnie uznawane za kolebki talentów piłkarskich w realnym świecie(np. kraje Skandynawskie, kraje Afryki zachodniej) nie spłodziły prawie żadnego gracza godnego zatrudnienia - choćby- w słabej lidze.

Jak myślicie, skąd w eFeMie taka tendencja? Czy jest to pewnego rodzaju błąd w rozpoznaniu "światowego rynku talentów piłkarskich" przez twórców gry? Czy kolejna eFeMowa przepowiednia dotycząca rozwoju piłki nożnej na świecie?

A powiedz - są to wielkie talenty, na miare brazylijskich? Czy talenty po prostu jak na poiozm tych nacji?

Czekam na Wasze opinie![/quote]

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 11:46    #4
[quote="saharicus"]Nie podoba Ci się? Uważasz, że te kraje nie mogą doczekać się dobrych talentów? Mi to obojętne skąd jest piłkarz, byleby był dobrym grajkiem. Może właśnie tak ma być? Pamiętaj, FM prawdę Ci powie.[/quote]

Mi też to obojętne. Zastanawiam się tylko, czy ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości? Szczerze, nie słyszałem, żeby zawodnik z Gwatemali, czy Hondurasu robił wielką karierę w Europie. Ciężko znaleźć nawet Egipcjanina, czy Algierczyka...
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 techniczny Młody aktywista

Postów: 331
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 11:48    #5
z Afryką bym się nie zgodził, całe mnóstwo piłkarskich perełek za taniochę. raz kupiłem takiego jednego newgena za 50 tys. euro, po roku sprzedałem za 2 miliony, a po następnych 3 latach trafił do Man City za 10 baniek :)
co do Hondurasów, Gwatemali to nie wiem, nie zauważyłem bo raczej nie szperam w tamtych regionach. polecam za to newgenów z Czech, Ukrainy, Białorusi :)
w Polsce też się trafiają ale takie prawdziwe perły to raz na kilka lat.

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 11:58    #6
[quote="techniczny"]z Afryką bym się nie zgodził, całe mnóstwo piłkarskich perełek za taniochę. raz kupiłem takiego jednego newgena za 50 tys. euro, po roku sprzedałem za 2 miliony, a po następnych 3 latach trafił do Man City za 10 baniek :)
co do Hondurasów, Gwatemali to nie wiem, nie zauważyłem bo raczej nie szperam w tamtych regionach. polecam za to newgenów z Czech, Ukrainy, Białorusi :)
w Polsce też się trafiają ale takie prawdziwe perły to raz na kilka lat.[/quote]

Ja obserwuję wszystkie dostępne regiony od kilku sezonów i nie znajduję zbyt dobrych talentów w Afryce(nie licząc jej północnej części). Może to zależy od wielkości bazy danych?(ja gram na dużej) jeśli chodzi o te biedniejsze kraje europejskie, to w mojej karierze ładnie rozwija się Armenia. Reprezentacja skutecznie rywalizuje o wielkie turnieje, a kilku Ormian gra w naprawdę mocnych klubach(w tym w moim:P). Co do Czechów, Ukrainców i Białorusinów, to muszę powiedzieć, że są tam perełki, ale tylko do pewnego stopnia rozgrywek(bardzo średniej klasy zespoły). Większe talenty są dalej na wschód - w Rosji. Warte odnotowania jest też, to że Chiny "produkują" masowo dobrych graczy. Niestety nie znajdziesz tam gwiazd.
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Enzo Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 13:07    #7
Grałem kiedyś Ajaccio i pamiętam, że świetnych, po prostu fantastycznych piłkarzy z całej Afryki ( Mali, Senegal, Kamerun, Maroko, RPA, Malawi!, Czad), więc sądzę, że to raczej kwestia przypadku, że akurat u ciebie talenty są z Hondurasu itd. Później prowadziłem reprezentacje Mali i Nigerii i również pamiętam, że grali w nich piłkarze z klubów pokroju Arsenal, OM.
Myślę, że to zależy od tego z jakich regionów wybrałeś sobie piłkarzy w bazie danych. Ja miałem całą Afrykę, a ty może masz Amerykę Środkową i to być dlatego.

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 13:13    #8
[quote="Enzo"]Grałem kiedyś Ajaccio i pamiętam, że świetnych, po prostu fantastycznych piłkarzy z całej Afryki ( Mali, Senegal, Kamerun, Maroko, RPA, Malawi!, Czad), więc sądzę, że to raczej kwestia przypadku, że akurat u ciebie talenty są z Hondurasu itd. Później prowadziłem reprezentacje Mali i Nigerii i również pamiętam, że grali w nich piłkarze z klubów pokroju Arsenal, OM.
Myślę, że to zależy od tego z jakich regionów wybrałeś sobie piłkarzy w bazie danych. Ja miałem całą Afrykę, a ty może masz Amerykę Środkową i to być dlatego.[/quote]

Jak wybrałem piłkarzy w bazie danych?:o A co do tych Afrykańczyków, to byli oni rodem z afrykańskich klubów, czy byli to newgeni z afrykańskimi korzeniami, którzy powstali w klubach Europejskich ?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.07.2012 o godz. 13:14

"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Enzo Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 13:47    #9
Jest opcja bazy danych "niestandardowa". Tam sobie wybierasz z jakich krajów, regionów chcesz mieć wszystkich piłkarzy z ligi bez wybierania tej ligi. Ja wybrałem całą Afrykę. Wszyscy newgeni byli z afrykańskich klubów, a o ich wielkiej liczbie może świadczyć fakt, że mistrzostwo Ligue 1 przegrywałem zawsze w czasie PNA, bo musiałem grać piłkarzami głębokiej rezerwy. Tych utalentowanych piłkarzy był po prostu ogrom. Czasem nie wiedziałem kogo kupować, bo było trzech świetnych i chciałem każdego z nich.

 Egomaniac Partyzant

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2012
Skąd: Węgrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.07.2012 13:50    #10
Afryka to właśnie kolebka talentów. Zobacz taką Francje, gdzie kilku graczy reprezentacji ma korzenie algierskie czy marokańskie jak np. Zizou czy Benzema. A Nigeria i Ghana w każdym mistrzostwach światach juniorów najczęściej zdobywają medale lub nawet wygrywają. Co do Ameryki Środkowej to też wcale sprawa nie jest łatwa, bo kilku graczy dobrych tam się wychowało. Honduras ostatnimi laty, ma bardzo dobrą reprezentacje. Nie mają gwiazd, ale kilku graczy nawet nieźle sobie poczyna.
`To co chciałbym umieć wyjaśnić, to gotowość, jaką mają piłkarze i jaką ja też miałem, żeby iść za nim aż na koniec świata` - Jorge Costa o Jose Mourinho

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.