Dywidendy

 Haay Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2012
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2012, 00:12    Pytanie
Nie wiem jak to jest w sumie z tymi Dywidendami.
Ale dzieki nim jestem juz w plecy jakies 40mln euro... W przeciagu 3 sezonow. Robie wszystko co tylko mozliwe aby zapewniac jak najwieksze fundusze w moim klubie. A i tak cho*erny zarzad wyplaca dywidendy udzialowcom w granicach 13-16mln.

Jest mozliwosc aby nie bylo tych zalosnych dywidend?
Wyplacaja dywidendy udzialowcom a jakos tych udzialowcow nie widac. Znalezli sobie garnuszek z ktorego nalewaja sobie a nie wlewaja...

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2012 00:33    #1
Gdybyś zlikwidował spółkę, a co za tym idzie pozbył się udziałowców, uwolniłbyś się od konieczności wypłaty dywidend. Niestety, FM nie oferuje jeszcze takiej możliwości. Wysokość dywidend zależy od wyniku finansowego, więc im mniej zarobisz, tym mniej wypłacisz. Staraj się wychodzić na zero co sezon.

 Haay Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2012
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2012 00:37    #2
To jest niemozliwe wychodzic co sezon na zero. Jak co sezon idzie na sprzedaz 1 zawodnik wart 15mln. Do tego prawa transmisji w LM 6-14mln, awans do fazy grupowej lm 7,2mln i inne dodatki. To jest niemozliwoscia wyjsc na zero. A z tymi dywidendami to juz mnie szlag trafia. Jakbym nie mogl sie wykupic za 30mln i miec spokoj :D.

 Grzechoo Hajer Przodowy

Postów: 2255
Grupa: Ekspert
Dołączył: 07.06.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2012 00:44    #3
Wydawaj te pieniądze :) Rozbudowuj stadion, bazy treningowe, inwestuj w piłkarzy i sztab szkoleniowy, wyznaczaj gigantyczne premie za sukcesy... Albo przyzwyczaj się do tego, że udziałowcy zarabiają na przedmiocie swojej własności.

 serotonin Partyzant

Postów: 158
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2012 13:06    #4
W Newcastle jest podobna sytuacja. Co CIEKAW Mike Ashley jest jedynym właścicielem i pojawiła mi się informacja o wypłacie dywidendy w wysokości 19 milionów euro. Po czym zobaczyłem, że dług klubu wobec niego zmalał o tę właśnie 19 milionów. Dziwny sposób spłacania kredytu...

 Haay Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2012
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2012 12:12    #5
Na moje nawet bardzo dziwny. Widzisz u Ciebie tez klub jest zadluzony o jakies tam miliony. Moj na czysto wart 280mln. Na koncie 100mln a ja kolejny sezon place 16mln euro jakims zalosnym udzialowcom ktorzy nic nie wlewaja.
Ten system jest akurat zalosny ze nie moge sie wykupic. Boje sie co to bedzie kiedy stworze najlepsza druzyne w europie na koncie bedzie 800mln euro i wartosc klubu przekroczy 1mld :D.

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.04.2012 13:39    #6
Wiem, że to może być wkurzające, ale to się nazywa realizm. Skoro dany klub jest spółką akcyjną, to płaci dywidendy, wystarczy w grze to traktować jako koszt.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution