Dwa szybkie pytania

 Jarna Partyzant

Postów: 87
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.07.2011, 22:31    Pytanie
Witam,

1. Jak wygląda u Was sprawa odpoczywania od treningów ? Czy dajecie Swoim zawodnikom taką przerwę dzień po meczu, w dzień rozgrywania meczu, a może i nawet dzień przed ?

2. Gdy zaczynacie sezon to dajecie trening na wysoki poziom, a potem w jego trakcie na średni ?
Jak wygląda sprawa z kontuzjowanymi zawodnikami ? Czy oni przechodząc okres rekonwalescencji dostają duże obciążenie czy średnie ?

Pozdrawiam

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.07.2011 23:45    #1
1. Nigdy nie daję zawodnikom odpoczywać od treningów przez co mają kondycję na bardzo wysokim poziomie w każdym meczu.

2. Trening przez cały sezon ustawiony mam na takim samym poziomie, a bardziej skupiam się na rozgrywaniu wielu sparingów tak aby moja drużyna dobrze weszła w sezon.

 szfedo Przodownik pracy

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2011 01:17    #2
1. Zależy. Jak masz wąską kadrę i zmiennicy nie prezentują tego samego poziomu co pierwszy skład a mecze masz w dużej częstotliwości to kluczowym daję max 3 dni odpoczynku. Potem jak kadra się wyrównuje i niekiedy rezerwowi grają lepiej niż ci w podstawie to nie robię przerw. Jednak jak nie masz wielkiego pola manewru to warto odpoczynki stosować.

2. Dokładnie tak samo jak Kondi. Trening nonstop mam na tym samym poziomie a w przerwie między rozgrywkami naparzam spary i są z tego takie same efekty jak zwiększanie intensywności i bawienie się kondycyjnymi.

 jaruone Młody aktywista

Postów: 336
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.05.2007
Skąd: Brudne Południe :)
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.07.2011 08:35    #3
1. Ja mam często wąską kadrę - kiedy gram pod koniec sezonu dużo meczów np. puchar i po dwóch dniach liga, a moi zawodnicy są zmęczeni tzn. schodząc po meczu pucharowym mają ok. 50 % kondycji to daje im kilka dni odpoczynku (nawet kosztem braku treningu od meczu do meczu) - inaczej bym miał zdechlaków z 80% którzy nie wytrzymali by 90 minut na boisku. Ale to zależy od dyspozycji dnia - z 5 razy na sezon góra.

2. Trening non stop na tym samym poziomie - nawet jak co niektórzy gracze płaczą że za ciężko im. Wydaje mi się że np. konwersja TUG'a jest tak wyważonym treningiem, że nie ma sensu bawić się z intensywnością. Co do rekonwalescentów - z tego co mi się wydaje mają własne wejście w trening. Pojawiają się chyba nawet czasem komunikaty że "X rozpoczął lekki trening po kontuzji, za 5 dni powinien być już do dyspozycji"

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.