Czy usunięcie starszej wersji gry mogło mieć wpływ na aktualne save'y

 Vesper16 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 16.12.2018
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2018, 21:44    Pytanie
Cześć,

Kiedyś dość długo grałam w FM 11 ale w pewnym momencie przyszedł czas na przesiadkę na coś nowszego i wybór padł na FM 17. I tak obie wersje gry istniały sobie obok siebie, ale w kilka dni temu stwierdziłam, że bez sensu jest marnowanie miejsca na dysku na aplikacje z których nie korzystam, więc trzeba zrobić porządki. Porządki, które oczywiście obejmowały również usunięcie FM 11. I po tym fakcie pojawił się problem z FM 17. Dzisiaj po próbie uruchomienia okazało się że gra "zapomniała" jaki jest mój ostatni save, a próba załadowania go z listy kończy się komunikatem "Zapisana gra nie została wczytana". Czyli de facto popularny błąd z niedziałajacym savem.

Zastanawiam się jednak czyto tylko przypadek, że przytrafiło mi się to akurat mniej więcej w tym samym czasie czy odinstalowanie starszej wersji gry mogło mieć z tym jakiś związek i da się to jakoś odkręcić? Wszystkie pozostałe pliki gry (przede wszystkim rozegrane mecze) są dostępne, problem jest jedynie z głównym plikiem.

W kwestii prób odzyskania:
1. Co jakiś czas robię drugą kopię aktualnego stanu gry, szczególnie przy jakichś większych tematach jak zmiana klubu, zamkniecie sezonu, itp ale akurat w tym wypadku najstarszy pozostały zapis jaki mam dostępny znajduje się dopiero pół sezonu w tył, a nie ukrywam, że to było ważne pół sezonu...
2. Niestety w systemie nie mam włączonej opcji śledzenia plików, a co za tym idzie za pomocą samego systemu nie jestem w stanie cofnąć się do żadnej starszej wersji pliku
3. Próba odzyskania za pomocą Recuva z opcją głębokiego przeszukiwania - plików znalazło się mnóstwo, łącznie z tymi, które istnieją, jednak większość z nich jest oznaczona jako nadpisane, a ten który mnie interesuje jako nieistniejący na dysku
4. Próba odzyskania za pomocą StrongRecovery - wśród plików do odzyskania znalazł się jedynie jakiś 4KB plik, który (w przeciwieństwie do wszystkich innych plików save'ów) po otwarciu w notatniku jest nawet w miarę czytelny. Wygląda jak jakieś dane nagłówkowe, m.in. są opisane daty, które nawet zgadzałyby się z datą ostatniego zapisu. Może rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch plików - niedziałającego i odzyskanego. Nie orientuję się jednak za bardzo w temacie jak przekodować odzyskany plik i w którym miejscu save'a go "wstawić", żeby to ze sobą grało. Czy ktoś może coś podobnego robił?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.12.2018 22:30    #1
To przypadek. Pliki w Dokumentach, w folderach Sports Interactive / Football Manager 20XX, to foldery użytkownika, na które odinstalowanie jakiejkolwiek wersji, nawet tej samej, nie ma żadnego wpływu.

Uszkodzenie musiało powstać w inny sposób, np. w skutek wymuszonego zamknięcia FM-a (errora gry, zamknięcia procesu, resetu kompa czy padnięcia baterii). Jeśli po wejściu w menu w opcję Wczytaj, po zaznaczeniu na liście save'ów ten określony save nie ma z prawej stronie wyświetlonej listy aktywnych lig, to jest uszkodzony. W poście pokryłaś chyba wszystkie możliwe próby rozwiązania, jeśli żadna z nich nie jest owocna, to nie widzę nadziei - aczkolwiek z ostatnią metodą nie jestem zaznajomiony.

Użytkownik uznał post za pomocny

twitter.com/Ceyvol

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.12.2018 06:55    #2
sprawdź czy ten plik ma rozszerzenie takie jak pozostałe savy w folderze z zapisami. A poza tym próbowałeś wczytać z listy save'ów, a nie za pomocą "wczytaj ostatni zapis" (nie wiem jak dokładnie w fm17 się to nazywa)?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.