Czy trenerzy w Ekstraklasie korzystają z FM-a?

 pablozpuebla Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2009
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011, 10:21    Pytanie
Pytanie jak w temacie. Moim zdaniem, życie pokazuje, że czasem powinni. Przykład Lewandowskiego pokazuje, że w Legii taki temat nie istnieje, bo wystarczyło spojrzec w jego staty w FM-ie 2008, żeby sie zastanowić czy warto go oddawać do Lecha(przez Znicz oczywiście). Natomiast zawsze podejrzewałem, że trener Kafarski(nie taki stary), może z FM-a korzystać, przykład- Razack Traore - którego znał każdy FM-owiec, a Żurki, Stawowe i inne takie nigdy nie słyszały.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.12.2011, 10:23

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011 11:10    #1
Czy w Polsce to nie mam pojęcia. Zagranicą jak najbardziej

http://www.gram.(...)M_a.html
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011 11:25    #2
[quote=pablozpuebla]Natomiast zawsze podejrzewałem, że trener Kafarski(nie taki stary), może z FM-a korzystać, przykład- Razack Traore - którego znał każdy FM-owiec, a Żurki, Stawowe i inne takie nigdy nie słyszały. [/quote]

O ile dobrze pamiętam to Razack Traore zanim trafił do Lechii mógł zostać zawodnikiem Wisły Kraków, a poza tym już był znany z wielu swoich wybryków więc nie sądzę by Kafarski znał go z FM-a :)

 pablozpuebla Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2009
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011 11:27    #3
Pewnie w Polsce też zaczną w większym stopniu, jak wejdzie młoda generacja scoutersko-trenerska, bo baza danych z FM oko doświadczonego trenera = dobre transfery.

Ciekawe ilu scoutów SI ma w Polsce, ma ktoś jakieś dane ile osód przygotowuje baze danych z Polski i czy są to scouci z klubów piłkarskich czy amatorzy?

A z Traore chodziło mi o to, że ja go znałem rok wcześniej, niż przyszedł do Lechii, dzięki FM-owi, więc fajnie, że scouci Wisły też go zauważyli, w końcu za coś im płacą, ja natomiast nic nie słyszałem o jego wybrykach, pewnie dlatego nie jestem scoutem i pewnie bym go zatrudnił i myśle, że nie żałował bym na miejscu Wisły. A tak apropo Traore to myśle, że w ostatnich dwóch FM-ch ma jak dla mnie zaniżone staty do tego co prezentuje na boisku - ale to kwestja umowna.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.12.2011 o godz. 11:42

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011 13:56    #4
Wszystko ok, tylko co innego wydawać wirtualne pieniądze a co innego opłacać z własnej kieszeni kota w worku Wyobraź sobie, że przychodzi trener i mówi "Prezesie, kupmy tego xxx bo on w FM na drybling 15!" ;)
meglio fascista che frocio

 pablozpuebla Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2009
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2011 15:11    #5
Wszystko rozumiem, tylko i tak na jakiejś podstawie te pieniądze wydają. Myśle, że akurat dla prezesa zobrazowanie przez scouta zawodnika na podstawie statystyk Fm,ale oceniając każdą z nich przez siebie, może pomóc zrozumieć na co prezes wydaje pieniądze, bo umówmy sie, że większość prezesów niewiele z trenerką, czy scautingiem ma wspólnego.

A tak pozatym do różnych klubów co roku trafia kilka nie wypałów a prezesi na jakieś podstawie za nich płacą i wbrew pozorom nie mało. A podstawa to pewnie dobry jest strzelić umie, może sie rozwinie, bierzemy .

Poprostu, uważam, że baza Fm- a to dobry punkt wyjśćia do dalszego scoutingu zawodnika, w szczególności z Afryki, bo nie wyobrażam sobie np jak Marek Jóżwiak lata co tydzień do Ghany czy Nigerii. Tu można sie zorjentować jak inni danego zawodnika przedstawiają i ew testy albo wysłanie scouta, a najlepsze, że nawet nie trzeba wychodzić z domu.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.