Bramka sezonu.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010, 11:32    Pytanie
Wie ktoś może jak i na jakiej podstawie są wybierane bramki sezonu, turnieju itp.?
by dooomiiin

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 18:49    #10
Jezeli myslisz, ze to algorytm na poziomie 10 linijek czystego kodu do sie troszke mylisz.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 19:00    #11
Heh tak się się dziwnie składa, że wiem co nieco o takich algorytmach więc...


Dobra to teraz zapytam o coś podobnego/innego: co ma wpływ na wybór najlepszego zawodnika sezonu/turnieju itp.? Bo na pewno nie średnia ocen. Na czym to polega? Sumowane są asysty, bramki i dobre występy i dzielone przez coś czy też znowu algorytm?
by dooomiiin

 Vayneil Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.08.2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 19:22    #12
Wiedza o algorytmach z gimnazjum jak sie pisze jakies pierdoly na ocene ?...
Bo zapewne taki algorytm na wybor bramki ktore u mnie zazwyczaj byly ladne te ktore byly bramka kolejki / miesiaca czy cos takiego . Wiec nie mialem prawie zadnych zastrzezen jesli o to chodzi.... Sadze ze jest na tyle skomplikowany ,ze opanowac go z palcem w .... byloby ciezko. No Chyba ,ze bawisz sie w to dobrych pare lat masz doswiadczenie i stykasz sie z tym na codzien to zwracam honor.


To ze czlowiek jest na profilu informatyk technik czy cos takiego to nie jest automatycznie mistrzem w kazdej dziedzinie informatyki xD... Przepraszam jak kogos urazilem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.05.2010 o godz. 19:23

 parachutes Młody aktywista

Postów: 986
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.07.2005
Skąd: Lublin, Poznań, Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 20:09    #13
[quote=Vayneil]Wiedza o algorytmach z gimnazjum jak sie pisze jakies pierdoly na ocene ?...
Bo zapewne taki algorytm na wybor bramki ktore u mnie zazwyczaj byly ladne te ktore byly bramka kolejki / miesiaca czy cos takiego . Wiec nie mialem prawie zadnych zastrzezen jesli o to chodzi.... Sadze ze jest na tyle skomplikowany ,ze opanowac go z palcem w .... byloby ciezko. No Chyba ,ze bawisz sie w to dobrych pare lat masz doswiadczenie i stykasz sie z tym na codzien to zwracam honor.


To ze czlowiek jest na profilu informatyk technik czy cos takiego to nie jest automatycznie mistrzem w kazdej dziedzinie informatyki xD... Przepraszam jak kogos urazilem.[/quote]
Wyluzuj, bo jeśli on się urodził w 88', to raczej nie chodzi do gimnazjum. Widzisz różnicę między zwrotami "wiem co nieco o algorytmach", a "jestem mistrzem w kazdej dziedzinie informatyki "? Atakujesz kogoś, o kim nic nie wiesz, na końcu dodając, że zwracasz honor jeśli naprawdę ma doświadczenie i przepraszasz. Moim zdaniem rocznik 92' powinien trochę lepiej operować logiką. Chociażby na poziomie jakichś pierdół na ocenę z gimnazjum :)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 26.05.2010 o godz. 20:13

-Why is 6 afraid of 7? - Because 7 8 9.

 K0ras Młody aktywista

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 20:28    #14
[quote]Heh tak się się dziwnie składa, że wiem co nieco o takich algorytmach więc...[/quote]

Więc tym bardziej dziwi mnie twoje zdziwienie: )

[quote]Dobra to teraz zapytam o coś podobnego/innego: co ma wpływ na wybór najlepszego zawodnika sezonu/turnieju itp.? Bo na pewno nie średnia ocen. Na czym to polega? Sumowane są asysty, bramki i dobre występy i dzielone przez coś czy też znowu algorytm? [/quote]

To w końcu wiesz coś o tych algorytmach czy nie? Wlasnie w algorytmie beda instrukcje ktore zajmą się przeliczeniem goli, asyst, rajdów, podan na pewnie jakies punkty wedle których potem beda przyznawane nagrody.

Tak pewnie metody numeryczne odpowiadają za gole. Potem program oblicza prawdopodobieństwo wystąpienia takiego gola i mozliwe ze tak wybierany jest gol sezonu.

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 20:32    #15
[quote=Vayneil]Wiedza o algorytmach z gimnazjum jak sie pisze jakies pierdoly na ocene ?...
Bo zapewne taki algorytm na wybor bramki ktore u mnie zazwyczaj byly ladne te ktore byly bramka kolejki / miesiaca czy cos takiego .[/quote]

Wyobraź sobie, że na studiach też czasem każą pisać jakieś pierdoły na ocenę. Najpierw człowiek psioczy, że musi implementować po raz setny stos lub algorytm sortowania, a przy pisaniu pracy inżynierskiej/licencjackiej/magisterskiej dziękuje Bogu (czy w kogo tam wierzy), że umie to zrobić. Podobnie jest z "magicznymi" całkami i resztą matmy. Jakbyś pytał, to nie jest to doświadczenie z gimnazjum. :P

@topic
Tego typu algorytm bardziej podchodzi pod zagadnienie sztucznej inteligencji. Konkretnie jest to zapewne jakiś klasyfikator. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale pewnie każda bramka jest opisana jakimiś atrybutami (odległość, rotacja, kąt, trudność strzału itp.) i na tej podstawie jest oceniana. Później po prostu jest brana ta z najwyższą oceną. Nie zawsze wybierane są te najładniejsze? Cóż, o gustach się nie dyskutuje i nie każdemu spodoba się to samo. Poza tym klasyfikatory bywają zawodne. Czasami klasyfikator o dokładności 90% (lub niższej, zależy od kontekstu) można uznać za świetny.

Użytkownik uznał post za pomocny

Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.05.2010 22:30    #16
Pamiętaj też, że to, co widzimy na ekranie, to tylko część tego, co tak naprawde dzieje się w silniku gry. FM chyba (nie widziałem) nie posiada animacji "rabioli", czy też strzału takiego, jaki oddał Nani w meczu Manu - Bayern (na 2:0) - ale w silniku to jest właśnie taki strzał. Dlatego czasem bramka może być przepiękna, ale grafika FM-a nie jest w stanie Nam tego zaprezentować.

A poza tym - to, co napisał Pomstiborius niemal wyczerpuje temat :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.05.2010 o godz. 22:31

Użytkownik uznał post za pomocny

"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.05.2010 08:18    #17
[quote]To w końcu wiesz coś o tych algorytmach czy nie? Wlasnie w algorytmie beda instrukcje ktore zajmą się przeliczeniem goli, asyst, rajdów, podan na pewnie jakies punkty wedle których potem beda przyznawane nagrody. [/quote]


Nie taki miałem zamiar pisząc tego posta, ale dobra.
Dla wszystkich zainteresowanych: chociaż nie jestem informatykiem z zawodu to tak, wiem co nieco o algorytmach. Jest to moja 'pasja', jeśli można tak to nazwać, właśnie od gimnazjum czyli od jakichś 7 lat. Więc śmiem twierdzić, że jakieś tam pojęcie mam.

A wracając do tematu to dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.
A co z drugim pytaniem?

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 27.05.2010 o godz. 08:19

by dooomiiin

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.05.2010 11:22    #18
[quote=dooomiiin]Dobra to teraz zapytam o coś podobnego/innego: co ma wpływ na wybór najlepszego zawodnika sezonu/turnieju itp.? Bo na pewno nie średnia ocen. Na czym to polega? Sumowane są asysty, bramki i dobre występy i dzielone przez coś czy też znowu algorytm?[/quote]

Nawet proste sumowanie asyst, bramek itp. i dzielenie ich przez coś można nazwać algorytmem. :P

A na jakiej podstawie jest wyznaczana ocena w danym meczu? Jak jest wybierany najlepszy gracz meczu? Szczegółów nie znamy, ale można się domyślać. Uwzględniane pewnie są bramki, asysty, celne strzały, liczba podań, procent celnych podań, przebiegnięte kilometry, liczba kluczowych zagrań (rozpoczęcie akcji zakończonej golem, przerwanie akcji która mogła przynieść bramkę przeciwnikowi...) itp. Podobnie wybierany jest gracz sezonu/turnieju itp. Z tym że zapewne liczy się ciągłość formy, liczba bramek i asyst w sezonie, postawa w meczach z silniejszymi rywalami i tak dalej. Opcji do uwzględnienia jest mnóstwo. Sama średnia ocen to trochę za mało, aczkolwiek z całą pewnością jest ona brana pod uwagę. W końcu jest to jakiś wyznacznik formy.
Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

 dooomiiin Młody aktywista

Postów: 426
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.05.2008
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.05.2010 14:16    #19
A propos gracza meczu - ostatnio jak grał wybrany takim został gracz, który dostał czerwoną kartkę:D
by dooomiiin

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.