Brak panowania w środku pola

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2018, 11:46    #1
Dość długo mnie tutaj nie było. Dość powiedzieć, że ostatni FM dla mnie to 2013, nim postanowiłem wrócić do serii z najnowszą odsłoną.

Spodziewałem się trudności, bo w międzyczasie doszło sporo nowych funkcji, ale są rzeczy, których wciąż nie potrafię okiełznać, niezależnie od tego, co robię.



Ten skrin to kwintesencja moich meczów. I tak jest lepiej niż było na początku, bo wtedy to dominowała przede wszystkim wieczna utrata środka pola na rzecz KAŻDEGO przeciwnika, nawet największego ogóra.
Chciałbym więc się dowiedzieć, jakie są obecnie sposoby pozwalające nie tracić tak łatwo tego sektora boiska?

Drugą sprawą jest, tradycyjnie u mnie, obrona. Chociaż tym razem nie sama bezużyteczność bocznych, a całościowo dla odmiany. Zdecydowanie za łatwo pozwalają przeciwnikom wchodzić mi w pole karne, niezależnie czy takowy wpadnie na szybkości (czego powodzenie mógłbym zrozumieć, nie mam zbyt szybkich defensorów), czy zwyczajnie wejdzie sobie na spokojnie, nieniepokojony przez nikogo, czy też dlatego, że moi środkowi przegrali pojedynek główkowy z kurduplem niższym od nich o głowę (i mniej skocznym).



Taktyka to jeden wielki bałagan, wiem. Ale zwyczajnie szukam jakiegoś złotego środka i jak na razie odnoszę wrażenie, że moje w miarę dobre wyniki to wynik przypadku.

 r0gaL Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2007
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 00:39    #2
Boguski swobodny rozgrywający na wsparciu z poleceniem zbiegu na środek. Rano wyśle ci screena z mojej taktyki 4 3 3 gdzie momentami mam 4 pomocników w środku pola.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.06.2018 o godz. 00:41

 r0gaL Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2007
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 08:10    #3


Błaszczykowski schodzi do Środka
Czerwiński do przodu jako Skrzydłowy w Środku pola 4 graczy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.06.2018 o godz. 08:12

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 11:59    #4
Dzięki za skrina!

A czy nie robi Ci się luka po lewej stronie, gdy skrzydłowy leci do środka?

 r0gaL Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2007
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 13:59    #5
Lewa Strona jest defensywna - Defensywny obrońca lewy - Obrona + Schodzący napastnik Atak
Prawa jest od ataku Wrzutki na długi lewy słupek. Prawy obrońca gra praktycznie jako skrzydłowy dlatego Prawy Środkowy Pomocnik gra na obronie wycofany z wysokim presingiem, do tego prawy Stoper z wysokim presingiem. Często w meczu zmieniam taktykę robię lustrzane odbicie, czyli prawa defensywa lewa atak. Link do taktyki. http://www.media(...)Ruch.fmf Jeśli drużyna przeciwna gra środkiem np taka legia gram 2 Pomocnikami odbierającymi piłke i jednym środkowym atakującym + wąska gra.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.06.2018 o godz. 14:02

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 14:45    #6
Fajna taktyka, daję okejkę :P
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 r0gaL Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2007
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 15:17    #7
Bede miał chwilkę dzisiaj, to dodam na stronę wraz z lustrzanym odbiciem i opisem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.06.2018 o godz. 15:18

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2018 11:41    #8
Osłabia mnie, jakimi tanimi sztuczkami gra lubi faworyzować komputerowych przeciwników... Wszystko wygląda ładnie, płynnie, a tu nagle mamy akcję, moi obrońcy stoją jak kołki, grzecznie czekając, aż nasi rywale wbiją nam gola.

Rozumiem, nie mogę przecież wciąż wygrywać, bo to byłoby nierealne i nudne, ale proszę... żeby to chociaż wyglądało, a nie robimy to kosztem nagłej zamiany piłkarzy Ekstraklasy na amatorów z KS Pipidówa City.

A i próbowałem tej taktyki Ruchu. Mam chyba za mało graczy pod nią, bo w efekcie jedynie moi byli piekielnie zmęczeni, a "częste straty w środku pola" powracały wciąż niczym mantra ;p

 r0gaL Partyzant

Postów: 36
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.12.2007
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2018 14:34    #9
U mnie ta taktyka sprawdza się wspaniale sam jestem w szoku. W 3 sezonie Odpadlem w ćwierćfinale pucharu Uefa z Ajaxem po Remisach. W całym sezonie tylko 2 porazki, grając 2 składem. W Składzie Błaszczykowski Makuszewski, Jozwiak, kariera życia.

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.06.2018 20:41    #10
[quote="r0gaL"]U mnie ta taktyka sprawdza się wspaniale sam jestem w szoku. W 3 sezonie Odpadlem w ćwierćfinale pucharu Uefa z Ajaxem po Remisach. W całym sezonie tylko 2 porazki, grając 2 składem. W Składzie Błaszczykowski Makuszewski, Jozwiak, kariera życia.[/quote]

Bardzo mnie to cieszy. Wygląda na to, że idealnie dopasowałeś ją pod swoją drużynę.

Bazując na tym, co mi przekazałeś i co robi Twoja taktyka, zacząłem się mocniej bawić swoją. Teraz z kolei mam inny problem. Bo o ile moi kopacze potrafią już przejąć środek pola i wypracowują sobie multum okazji, większość z nich się kończy strzałem z dystansu. Ale rany... cóż to za kiksy! Nawet mnie się częściej udaje trafić z 30 metrów w bramkę :P Także moje pytanie brzmi: które atrybuty najbardziej mają wpływ na "odpowiednie dostawienie nogi"? Podejrzewam, że samo wysokie Wykańczanie akcji to za mało. I co ma najbardziej wpływ na celność strzału z dystansu?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.