Błędy i dziwne zachowania zawodników

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014, 07:51    #1
Hej, chcę się tylko upewnić czy u wszystkich występują te same błędy. To że silnik meczowy w tej wersji FMa jest skopany chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Ale ostatnio moja cierpliwość po prostu się kończy. Zawodnicy czasem zachowują się.. no właśnie, nawet nie wiem jak to określić żeby nie użyć wulgaryzmów. W komentarzu meczowym często pada "zachował się jak amator". No cóż, sam gram w piłkę w amatorskim klubie i mogę powiedzieć tylko tyle, że to co odwalają zawodnicy w tej wersji to nawet nie jest amatorka.

Już nie chce nawet wymieniać błędów związanych z fatalnym ustawieniem obrońców, piłkami przelatującymi zaraz nad głowami albo brakiem zainteresowania czy to rywalem czy przelatującą dosłownie metr obok piłką. Ale to jeszcze bym strawił, najbardziej denerwują mnie takie dziwne, nienaturalne zachowania. Po prostu bezmyślność. Piłka wylatuje za linię, a mój obrońca "bohatersko ratuje sytuację" zbijając ją z powrotem w pole karne zaliczając przy tym asystę dla przeciwnika. Wyprowadzamy piłkę spod bramki i pod byle pressingiem przeciwnika moi zawodnicy panikują, obracają się dupą do przeciwnika i albo dają sobie odebrać piłkę, albo walą w trybuny. W ogóle często zawodnicy łapią takie lagi, że nie wiedzą zupełnie co zrobić. Czekają na piłkę zamiast zrobić ten krok do przodu i dają się wyprzedzić obrońcy. Przecież to już w trampkarzach jest niedopuszczalne żeby wybijać piłkę przez środek albo czekać na podanie stojąc jak kłoda. A w FMie takie błędy są na porządku dziennym.

W ataku nie lepiej. Można cisnąć cały mecz, a i tak przegrać. Żeby się zdarzyły 3 takie mecze w sezonie to bym zrozumiał. Ale nie co trzeci mecz! Zdarza się, że napastnicy potrzebują kilku sytuacji żeby w ogóle trafić w światło bramki. Przeciwnik oczywiście wyprowadzi dwie kontry i pozamiatane. Gościowi ze strzałem z dystansu na poziomie 7, oczywiście zawsze w meczu z moją drużyną, wychodzi strzał życia. Za to mój zawodnik ze strzałem 14 nie potrafi tak przez cały sezon ani jednej bramki strzelić.

A najbardziej wkurzające jest to, że tak naprawdę nie wiadomo dlaczego drużynie nie idzie. Pierwszy sezon fajnie, wyniki sporo ponad prognozy. A teraz tragedia. Są serie, kiedy ogrywam wszystkich jak leci żeby następne kilka meczy dostać po 3-0, też bez względu na to z jakimi drużynami akurat gram. Raz wygram 5-0, a w następnym meczu ze słabszym przeciwnikiem dostaję trójkę w plecy. Są mecze kiedy zawodnicy grają świetnie, a w kolejnym zachowują się jakby pierwszy raz trawę widzieli. Rozumiem wahania formy, ale nie aż takie i nie aż tak nagłe. Ten FM to jest po prostu tragedia, chyba najgorsza wersja pod względem silnika meczowego odkąd ta gra powstała. Przynajmniej ja nie przypominam sobie gorszej, a grałem we wszystkie wersje.

Też występują u was takie głupie błędy i anomalie w dość dużej ilości? Czy to jednak ja mam coś skopane? :)

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014 09:36    #2
Graj tylko stoperami, którzy mają co najmniej 190 wzrostu, w moim Rennes mam dwóch wychowanków jeden 196 drugi 198 i przez 4 sezony tylko ze dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja, że piłka nad nimi przelatuje, a co do sytuacji,że ty ciśniesz i nic, a rywal strzela z kontry, to po prostu zmień ustawienie na kontratak, ja tak gram z ogórami, które się murują, zmuszaj je do odważniejszej gry i sam ich siekam szybkimi akcjami, a co do drugiego słabszego sezonu to radzę miec dwie równorzędne jedenastki, graj wszystkie mecze i obserwuj kto jak gra i absolutnie nie patrz na noty, logiczne,że jak ktoś zagra na 5,8 to zwalił spotkanie, ale np mój defensywny pomocnik w ostatnim meczu z Milanem 3 razy tak wyprowadził piłkę,że zapoczątkował atak rywali i tylko dzięki fannastycznemu odbiorowi stoperów nie poszła bramka, ale oczywiście komputer tego nie zauważył i na koniec gośc dostał notę 6.9, gdybym nie obejrzał meczu to bym to zlał, a tak wiem co jest źle i zioma na ławę rzuciłem

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014 14:01    #3
Do większości Twoich rozwiązań się stosuję. Tyle że problem jest gdzie indziej. Ja mam sytuacje, po prostu napastnicy ich nie wykańczają :) Biegną sam na sam i strzelają jeszcze zza pola karnego zamiast wbiec w szesnastkę, a nawet jak już są w polu karnym i oddadzą strzał (a i to nie zawsze, tak jak pisałem, często są jakby zamuleni i zwlekają z decyzjami) to przeważnie ładują prosto w bramkarza albo gdzieś w trybuny. Po dośrodkowaniach to samo- wrzucają bramkarzowi piłkę prosto do rąk, o ile w ogóle uda się oddać strzał itd. A w obronie mam straszne luki, nie pomaga zawężanie gry, krótkie krycie, agresywny odbiór, nic. Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji ustawień, nawet tych wydawałoby się nielogicznych. Zawsze to samo, 3 szybsze podania przeciwnika, bierność obrońców i pomocników, którzy tylko się przyglądają i albo napastnik wjeżdża sam na sam albo idzie piłka na skrzydło, dośrodkowanie, obrońcy odprowadzają piłkę wzrokiem, w ogóle nie zainteresowani żeby ją wybić czy kogoś pokryć, tylko po prostu się cofają albo stoją. Wbiega niekryty zawodnik z głębi pola i gol. Wygląda to tak jakby ktoś im kazał na siłę utrzymywać odległości między sobą, to co się dzieje dalej niż metr od nich to już ich nie interesuje. No i przeciwnicy sobie te "puste strefy" wykorzystują i wjeżdżają jak nóż w masło. Kiedyś na takie zachowania dawało się obrońcom krycie 1 na 1, ścisłe krycie, trochę większy pressing i wszystko zaczynało działać jak powinno, doskakiwali do przeciwnika. Teraz tego nie ma. Często mam sytuacje, że jest 4 obrońców i 2 pomocników, gdzieś tam jeszcze skrzydłowy jak zdąży wrócić, a między nimi lata sobie 2 czy 3 niekrytych napastników i w sumie jedynym ich zadaniem jest to żeby tylko nie spalić. Podejrzewam, że przy grze słabszymi zespołami nie da się tego typu błędów uniknąć. I byłbym w stanie zaakceptować błędy w ustawieniu, złamanie czasem linii spalonego, jakiś niepotrzebny pressing obrońcy... ale nie da się zaakceptować takich błędów, na które uczulani są już nawet trampkarze w wiejskich klubach, no bez przesady. Tym bardziej, że te błędy zdarzają się tylko mojej drużynie, nigdy przeciwnikom. A zawodników jak na ogólny poziom ligi mam bardzo dobrych.

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014 14:31    #4
może w takim razie zmień taktyke, zacznij grac środkiem, skrzydła moim zdaniem to loteria w tej grze, raz twój skrzydłowy wrzuca celnie a raz rywal, ja siekam wszystkich środkiem, najczęściej 4-3-1-2 albo 4-2-2-2, rezultaty są genialne

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014 20:37    #5
Próbuję, cały czas próbuję. Robię zamiany w instrukcjach i poleceniach, gram kilka meczy i jeśli nie widać żadnej poprawy to znów zmieniam. I tak przez cały sezon, jak załapią o co chodzi to pograją fajnie 2-3 mecze, a później powrót do starych nawyków i znów klops na klopsie. Grę środkiem w kilku wariantach też już przerabiałem, to samo :) Mnóstwo sytuacji sam na sam po prostopadłych podaniach, ale większość z nich moi skrzydłowi i napastnicy ładują w maliny albo prosto w koszyczek bramkarzowi. No nic, widocznie coś musi bardzo mocno w moim zespole nie grać tak jak powinno. Wymienię po sezonie kilku zawodników, zobaczymy czy to przyniesie efekt, aż sam jestem ciekaw. Gram już właśnie bardziej z czystej ciekawości, niż żeby czerpać z tej gry przyjemność :) Faza frustracji już dawno za mną, teraz jak widzę co moi zawodnicy wyrabiają na boisku to się tylko uśmiecham, szkoda nerwów.

 Prodigy666 Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.04.2014 22:25    #6
a w ogóle to jaki masz skład?

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.04.2014 05:52    #7
Już chyba wiem o co chodzi :) Jak ustawiasz trening? Robisz coś ekstra przed sezonem, czy cały czas jedziesz na tym samym? Co w trakcie sezonu i na jakich obciążeniach? Ustawiasz trening indywidualny czy tylko zespołowy? Jak ustawiasz trening przedmeczowy?

W sparingach wszystko świetnie wygląda, gram na równi z zespołami śmiało można powiedzieć kilka klas lepszymi, ale im dalej, im bliżej startu ligi, tym coraz więcej starych błędów zaczyna się pojawiać. Więc albo ich zajeżdżam za bardzo, albo za lekko dostają w tyłek. Co najdziwniejsze przed pierwszym meczem ligowym zespół mogę podzielić na prawie równe ilościowo 3 grupy: 1/3 zawodników jest gotowa do gry, mniej więcej 1/3 ma jeszcze braki kondycyjne, a ostatnia grupa to maruderzy, którzy po rozegraniu kilku sparingów czują zmęczenie (!). Tak jak już wspomniałem- w pierwszych sparingach wszystko wyglądało poprawnie, ale jak się zaczęły mecze o stawkę to znów snują się po boisku i lagują co chwilę.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2014 22:39    #8
jeśli grasz tym samym składem albo niektórzy zawodnicy grają ciągle albo za dużo, to znaczy że są wyeksploatowani. Nie pamiętam jak się nazywał taki współczynnik ogólnego zmęczenia ale to chyba to ;)

aha, jak motywujesz piłkarzy pensjami i kasą za ligę/puchary?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 04.05.2014 o godz. 22:43

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.