beznadziejna obrona po update 14.2

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013, 20:43    #1
Witam,

Mam taki problem. Od 30 meczów pod rząd tracę notorycznie gole w ten sam sposób. Mianowicie: podanie za plecy. Obrona głupieje, dosłownie wychodzi w przeciwnym kierunku do własnej bramki (wygląda to idiotycznie!). Nagle sam na sam z moim bramkarzem jest 4 zawodników przeciwnika! Nie gram na spalone, to nie błędnie założone pułapki. Mam tak po update 14.2. Linii obrony nie zaznaczam ani na nazbyt głęboką, ani wysuniętą. Pressing obrońcom środkowym zaznaczałem w indywidualnych ustawieniach, i odznaczałem. Więc to nie to.

Kilka szczegółów:
Gram Ajaxem, W obronie mam solidnych obrońców o bardzo dobrych parametrach:

przeważnie Van Rijn, Blind na bokach, w środku Kara (kupiony z Anderlechtu) wraz z Moisanderem

Jakieś pomysły? Tracę ochotę gry jak widzę, że męczę cały mecz o gola, a tracę je w tak frajerski sposób.

Krew mnie zalewa, wyniki mam hokejowe. W 34 meczach strzeliłem ponad 90 goli, straciłem 67!

 RafMad Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 21:36    #2
Próbowałeś ustawić znacznie głębszą linie obrony/cofnięcie do obrony?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.12.2013 o godz. 21:37

 bolko Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2013
Skąd: Pożarowo,Wronki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 22:10    #3
a przestancie, szkoda nerwow, te frajery z SI ta łatka jeszcze bardziej zjeb### wszystko...
ja osobiscie jebl## ta gre gelboko w szafke... no bo po chu# mi potrzebne nerwy w swieta,
wam radze zrobic to samo :) anyway I WISH YOU MERRY CHRISTMAS :)

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.12.2013 22:18    #4
ta nowa latka tak ma i nic nie wskurasz, na poprzedniej latce tracilem w calym sezonie niecale 20 bramek w lidze, jak wprowadzili nowa akurat zaczelem grac nowy sezon i golym okiem widac co jest grane... kontry przeciwnika moja obrona glupieje szkolne bledy jak z podworka w kryciu... i bach brama...i w cale nie gram wysunieta obrona, baa nawet nic nie zmienialem w swojej taktyce gralem taka samo jak na poprzedniej latce a roznica jest ogromna....

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 20:39    #5
Panowie, to nie kwestia wysuniętej, głębszej wysuniętej obrony. Testowałem to w obu przypadkach. Problem tkwi prawdopodobnie w mentalności zespołu i ograniczeniu zagrań na obieg. Jeśli macie podobny problem co ja, spróbujcie. Będąc entuzjastą mentalności ofensywnej z poprzednich wersji, odstawiłem ją na bok. Na 7 meczów straciłem tylko jedną tego typu bramkę (przypominam, obrona głupieje, wszyscy rzucają się na jednego zawodnika, a ten podaje koronkowo od partnera do partnera, w wyniku czego jest 3-4 zawodników przeciwnika "sam na sam" z moim bramkarzem). Przyznam szczerze, że chwilami odechciewało mi się grać, ale próbuję dalej. Polecam taktykę "by totek", w niej wydaje się być poukładana w miarę obrona. Dzięki za sugestie w każdym razie. Walczymy dalej!

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 22:12    #6
No fajnie prawisz tylko ze ja nie gram Ofensywnie tylko mam mentalnosc - Kontrola ktora to niby nadaje sie na spotkania ktore spodziewam sie wyfrac lecz obawiam sie kontry rywali, wiec o co kaman? Gram Barcelona i co niby mam grac z kontry? no bez jaj z takimi zawodnikami to przeciez kpina by byla grac z kontry a nie Kontrola czy Ofensywnie juz nie wspomne. Wiadomo ze w realu barcelona cisnie caly mecz i zdarzaja sie kontry przeciwnika czasem cos wbija czasem bramkarz wyciagnie sam na sam ale nie ma takiej żenady ze 3 obroncow leci do zawodnika z pilka a ten podaje do drugiego i bach brama... nie che tu zrzucac ze to wina gry czy latki itp. no ale na litosc Boska przeciez majac jednych z najlepszych obroncow w tej grze i defensywnego pomocnika to co bym nie ustawil to nie moga sie oni zachowywac jak juniorzy z okregowki a napastnicy z jakiejs Ponferradiny robia 2 kontry w meczu oddaja 2 celne strzaly w meczu i wala 2 bramki a ja nawet nie gram ofensywnie tylko Kontrole....

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.12.2013 22:23    #7
Spróbuj ustawić swoją Barcę pod tę taktykę "by totek", ewentualnie modyfikuj przód. Nie wiem który masz sezon, nie wiem kogo masz tam do dyspozycji. Unikniesz na pewno takich bramek. Ustaw mentalność na Standardową, grę bardzo płynną pod tę taktykę. Obserwuj, przód modyfikuj pod zawodników, ja tak robię. Kiedy wygrywam, zmieniam na kontrolę. W końcówce zmieniam tempo na wolne, zagrania na skrzydła, utrzymanie piłki cały mecz. Nikt Ci nie każe grać z kontry mając takich zawodników. To oczywiste.

 marius_09 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.01.2014 19:51    #8
To ja siedzę kombinuję, zastanawiam się dlaczego obrońcy zachowują się jak debile a to takie buty. SI zrobiło ulepszenie ;)

 falisz89 Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.01.2014
Skąd: Kędzierzyn- Koźle
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.01.2014 01:08    #9
Spróbujcie panowie ustawić mentalność na poziom-dwa defensywniej i indywidualnie wybranych zawodników "graj wyżej". Możliwe że trzeba będzie pogrzebać w szczegółach żeby taktyka działała "do przodu" jak wcześniej, ale da się. Ja grałem ofensywnie, przeszedłem na standard i zdecydowanie pomogło. Odnoszę też wrażenie, że na 14.2 większe znaczenie dla stoperów mają atrybuty psychiczne - jak ogrywam 18 latka z kryciem i odbiorem na poziomie 17, ale słabą koncentracją i współpracą, to zdarza się że robi babola i jego napastnik wychodzi sam na sam. Jak gra podstawowy stoper jest ok. A i silnik działa w dwie strony- jako fan wąskiego 4-1-2-1-2 środkiem sam częsciej strzelam bramki po wyjściach 1na1 z bramkarzem, co było rzadkością w grze premiującej skrzydła.
A że SI się nie popisuje w tym roku i bluzgi często i gęsto latają, to swoją drogą...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.01.2014 o godz. 01:10

Od niedawna na CMrev, od dawna z FM:)

 Tomek245 Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.01.2013
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2014 17:06    #10
To jest tragedia... Gram Red Bullem Salzburg i mimo że awansowałem do 2 bundesligi to i tak już w 3 lidze traciłem mnóstwo bramek. W jednym meczu, będąc liderem grałem z pietnastą drużyną w tabeli. Prowadziłem po 16 minutach 3:0... przegrałem 4:3 mimo defensywniejszego nastawienia obrońcy dalej zachowywali się jak kretyni. A teraz w drugiej lidze? Masakra! Masa traconych goli, nie ważne ile trenuje grę w obronie. Nawet ta taktyka o której mówicie nie pomaga. Już nie wiem co robić...

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.01.2014 o godz. 17:07

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.