BAZA DANYCH - edytor gry

 fred Młody aktywista

Postów: 244
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.03.2015, 17:06    Pytanie
Witam,

Pytania dotyczą bazy danych, edytora oraz danych edytora.

1. Czy istnieje jakiś sposób na dopasowanie dodatku (dodatkowych lig) z FM 14 do FM 15?
2. Czy jest możliwe przeniesienie danych z zapisanej gry do bazy danych. Np. Jeżeli gram już 3 sezon w lidze angielskiej, to czy save i to co na nim się znajduje (transfery,wyniki, itd.) można użyć jako bazę danych edytora?

Pozdrawiam ;)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2015 15:23    #1
2. Nie, zauważ że newgeni z tamtego sezonu mieliby 12-13 lat gdybyś tą bazę próbował odpalić w czerwcu 2014, a to tylko pierwszy problem jaki przychodzi mi do głowy ;) Jakie miałoby to mieć zastosowanie? Może da się to osiągnąć w inny sposób ;)

 fred Młody aktywista

Postów: 244
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2015 10:26    #2
Zastosowanie... No cóż gdyby udało się przenieść dodatek z FM14 z 4 ligą polską do FM 15 wtedy gracze mogliby skupić się na innych aspektach (loga,facepaki i zmiany w zasadach) niż wprowadzanie danych od początku do bazy danych FM 15. Zazdroszczę Graczom angielskim bo ci długo czekać nie muszą na dodatkowe ligi.
Jeżeli znasz jakiś sposób o którym nie wiem to bardzo bym prosił o podzielenie się informacjami.
Co do zapisu gry jak niby piłkarze mieliby mieć po 12-13 lat? Skoro zaczynam grę w FM 14 podpisuje kontrakt z "szarakiem" ma on wtedy 15 lub 16 lat w FM 15 miałby wtedy 16-17 czy tam 18 lat w końcu to nowsza wersja.
Co do problemów, to faktycznie mogłyby się pojawić jeżeli chodzi o transfery, ale myślę ze przy dzisiejszej technologii programiści z SI poradziliby sobie w ekspresowym tempie.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2015 15:47    #3
[quote="fred"]Zastosowanie... No cóż gdyby udało się przenieść dodatek z FM14 z 4 ligą polską do FM 15 wtedy gracze mogliby skupić się na innych aspektach (loga,facepaki i zmiany w zasadach) niż wprowadzanie danych od początku do bazy danych FM 15. Zazdroszczę Graczom angielskim bo ci długo czekać nie muszą na dodatkowe ligi.[/quote]
Nie no, to rozumiem, ale nie znam odpowiedzi: może autorzy PLU będą bardziej pomocni.

[quote="fred"]Co do zapisu gry jak niby piłkarze mieliby mieć po 12-13 lat? Skoro zaczynam grę w FM 14 podpisuje kontrakt z "szarakiem" ma on wtedy 15 lub 16 lat w FM 15 miałby wtedy 16-17 czy tam 18 lat w końcu to nowsza wersja.
Co do problemów, to faktycznie mogłyby się pojawić jeżeli chodzi o transfery, ale myślę ze przy dzisiejszej technologii programiści z SI poradziliby sobie w ekspresowym tempie.[/quote]
Ja zrozumiałem że mówiłeś o przeniesieniu bazy z sejwa FM15 po np. dwóch sezonach do edytora FM15.
Nie ma możliwości przeniesienia stanu gry z gry FM14 do edytora FM15 i nie będzie, jaka nie byłaby technologia, po prostu jest nieograniczona ilość możliwych sprzeczności logicznych, których nie dałoby się załatać. O zastosowanie pytałem w tym kontekście, ale w sumie dalej nie wiem: po co komu baza z FM14 w FM15?

 Mars-60 Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2015 17:17    #4
Fredowi chodziło o dodatek PLU dla FM14 gdzie była grywalna IV liga polska, wtedy przenosi bazę klubów, miejscowości i stadionów. Można to zrobić ale trzeba na nowo stworzyć system rozgrywek - brużdzi II liga. Mi zajęło to trzy dni ale sam byłem sobie winien, zaimportowałem chyba zbyt dużo rzeczy, zdublowały mi się niektóre pozycje i trzeba było zrobić z nimi porządek. W każdym razie można to zrobić, trzeba tylko trochę wprawy.
Mówię oczywiście o strukturze ligowej, nie o składach. Zawodnicy nigdy specjalnie mnie nie interesowali ponieważ najczęściej gram i tak na składach wygenerowanych przez grę.

 fred Młody aktywista

Postów: 244
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2015 18:15    #5
Dokładnie tak Mars-60, właśnie o to chodziło. Słyszałem że ktoś pracuje nad 4 ligą polską, ale jak zapytać to cisza totalna. Nie wiadomo w którym miejscu prace się zatrzymały. Co do zawodników to i ja gram newgenami.
Szczerze to nie bardzo wiem jak to wszystko zrobić. Czy można bez obaw przenieść 4 lige z fm 14 do edytora FM 15? I jak to jest z tym systemem rozgrywek.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.