50% z kolejnego Transferu

 SYSTEM83 Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012, 08:30    Pytanie
Witam

Często przy sprzedaży zawodnika ustalam że chce pozyskać 50% z kolejnego transferu tego piłkarza. I zdarzają się sytuacje (także często) gdy kluby dogadują się na jakąś tam małą stawkę i dodatkowe klauzule. Np po rozegraniu ileś tam spotkań kasa lub kasa w ratach na 24, 36 miesięcy. I tu pojawiają się moje pytania:

1) Przy ustalaniu takiej umowy ja jako klub z klauzuli "50% z kolejnego transferu" należy mi się wgląd w nową umowę przy kolejnym transferze. Tego chyba FM10 nie oferuje? Czy się mylę? Jeśli jest taka możliwość to gdzie?

2) Czy jest jakieś okno gdzie mogę obejrzeć z których piłkarzy biorę jakie raty i ile jeszcze tych rat zostało? W FM10 przeszperałem całą grę lecz nie widzę takiego okienka w starszych wersjach z tego co pamiętam coś takiego było (chyba w finansach).

 Falcon Przodownik pracy

Postów: 1071
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 08:40    #1
Ad 1. Po kolejnym transferze dostaniesz info, że zawodnika sprzedano i otrzymałeś kwotę xxx
Ad 2. Finanse----> Transfery
"Dziś tylko zwycięstwo i nic nie wchodzi w grę"

 SYSTEM83 Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 10:38    #2
1) Mam takie Info że sprzedali go za 10 mln (screen wyżej) a ja otrzymałem marne 450 tyś (screen niżej). Mimo że miałem w umowie wpisane 50% z kolejnego transfery:
http://www.empik(...)_fm2.jpg

2) Tam nie ma nic takiego podanego. Jest tabelka "Sprzedani Piłkarze" ale nie ma wyszczególnionych zawodników - ile rat zostało za jakiego zawodnika i jakie kwoty.
http://www.empik(...)_fm3.jpg

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 27.01.2012 o godz. 10:54

 wczesny Partyzant

Postów: 51
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 12:29    #3
Nie jestem do końca pewien, ale 50 % jest od kwoty zysku z transferu, którą klub (International) otrzymał gotówką przy sprzedaży. Jeżeli reszta kwoty to dodatkowe klauzule, to chyba nie dostaniesz więcej kasy...

 rasi_ag Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 13:09    #4
z tymi klauzulami to jest tak:
- jeżeli klub sprzeda tego zawodnika za np 10 mln w jednej racie, to dostaniesz z tego od razu 50%
- jeżeli sprzeda zawodnika za 10mln płatne w 24 ratach, to będziesz dostawał co miesiąc jakąś kasę (połowę raty jaką dostaje klub sprzedający)
- jeśli umowa zawiera jakieś dodatkowe klauzule np.: 2mln za 30 bramek w lidze, to też dostaniesz połowę tej kwoty ale dopiero po jej aktywowaniu.
Z przedstawionych przez Ciebie screenów wnioskuję, że te 450tyś to było właśnie 50% takiej klauzuli - w tym przypadku klauzuli o rozegraniu odpowiedniej liczby meczów w lidze.
50% z głównej sumy musiałeś dostać już wcześniej albo (co bardziej prawdopodobne) kwota jest wypłacana w ratach. Sprawdz dokładnie z jaką sumę sprzedałeś piłkarzy z tym sezonie i porównaj z kwotą jaka widnieje w "wydatkach" na pozycji "sprzedani piłkarze".

 SYSTEM83 Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.01.2012 13:48    #5
wczesny - Przy sprzedaży są opcję takie jak:

1) Procent zysku z następnego transferu.
i
2) Procent z następnego transferu.

Tu jestem na 100% pewny że była wybrana ta opcja 2 czyli chodzi o kwotę z całego transferu.

rasi_ag - Sprzedałem piłkarzy za kwotę 3,8 mln a zyski ze sprzedanych piłkarzy są dużo większe. Więc pewnie jakieś tam raty wpływają do kasy klubowej.

Tylko właśnie z tego co pamiętam w starszych wersjach tej gry było to gdzieś podane ładnie przejrzyście. Tutaj nic nie wiadomo trzeba się domyślać. Kolega ma FM 2012 i tam już ponoć można nawet taką umowę pomiędzy klubami obejrzeć jeśli ma się klauzule % z kolejnego transferu. Jest ponoć też zakładka jeśli chodzi o przyszłe raty.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.