4-1-3-2 kontrola/kontraatak

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2012, 14:09    #1
Czesc:)

Gram Sheff Utd i do tej pory stosowałem taktyke 4-3-2-1 ze skrzydłowymi,ale zauwazyłem,ze gra ze skrzydłowymi to nie był dobry pomysl i postanowiłem troche pozmieniac.
Taksa wygląda tak:

http://i48.tinypic.com/11093wm.jpg

I tak...mam do was prosbe,gdyż zbyt świetnym taktykiem nie jestem(mam nadzieje,ze sie to zmieni:P),gdyz nie grałem w innego FMA oprocz 2008 a 12 posiadam od niedawna dopiero.Wiec chciałbym prosic was o jakies porady/korekty dotyczace tej taktyki,czy jakos inaczej poustawiac polecenia itd itp.

Na razie wyglada to dobrze(gram od 4 meczy)straciłem 1 bramke tylko,ale cos jednak nie trybi a ja nie moge tego znalesc.

Pozdro.:)

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.09.2012, 14:11

 maksiu106 Partyzant

Postów: 151
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2012 14:36    #2
Chyba nie ma sensu grać szeroko, skoro grasz bez skrzydłowych...

 messinho Ekspert

Postów: 282
Grupa: Ekspert
Dołączył: 30.08.2006
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.09.2012 15:26    #3
Zgadzam się z tym co napisał kolega wyżej. Dodatkowo jednemu z OŚ zmieniłbym rolę z grającego piłką na środkowego obrońcę.

 coolos Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Oborniki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.09.2012 14:48    #4
Moje uwagi:
+ Podania środkiem przy tej taktyce to dobry wybór,
+ krycie strefą

- Dajesz za dużo swobody pozycyjnej (a do tego wybrałeś sobie styl bardzo płynny). Twoi zawodnicy raczej wirtuozami futbolu nie są, więc uważaj żeby to wszystko się nie rozlało. Większą swobodę pozycyjną możesz dać gdy posiadasz w swojej kadrze inteligentnych zawodników, umiejących dobrze podejmować decyzję i będących uniwersalnymi zawodnikami. Przy stylu gry bardzo płynnym oraz większej swobodzie pozycyjnej zawodnicy po prostu olewają taktykę i grają swoje. Może to spowodować chaos na boisku, szczególnie w obronie.
- jeżeli dajesz grę krótką piłką to graj wąsko, grać szeroko opłaca się gdy grasz długą piłką i np. ze skrzydłami.
- 2 środkowych obrońców grających piłką? no trochę przesada, rozumiem posiadać w składzie 1 kreatywnego obrońce potrafiącego zagrać piłkę (chociaż według mnie środkowi obrońcy są od obrony a nie od kreowania gry),
- Będzie Ci ciężko poszukać zawodnika którego naturalną pozycją jest ŚP a nadaje się na wysuniętego rozgrywającego z opcją ataku (dużo szybciej znajdziesz takiego OPŚ).
- brak pułapek offside'owych (jeżeli zaznaczysz pułapki to pamiętaj żeby odznaczyć obrońcą w poleceniach indywidualnych ścisłe krycie - gdyż np. boczni obrońcy będą łamać linię).


Osobiście nie lubię grać cofniętą linią obrony. Plusem cofniętej linii jest to że środkowi obrońcy nie dostają piłki za plecy, ma to duże znaczenie w przypadku wolnych środkowych obrońców. Cofnięta linia natomiast zostawia zazwyczaj sporo miejsca między linią pomocy a obrony na rozegranie akcji, czy też strzał z dystansu przeciwnika. U Ciebie tą przestrzeń wypełnia rygiel defensywy dlatego cofnięta linia w Twoim przypadku powinna funkcjonować prawidłowo.

Kontrole stosuj gdy grasz ze słabszym przeciwnikiem a kontratak gdy z silniejszym.

przy grze szybkim tempem ważne jest żeby Twoi zawodnicy posiadali na w miarę dobrym poziomie atrybut gra z pierwszej piłki (szczególnie pomocnicy).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.09.2012 o godz. 14:56

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.09.2012 21:37    #5
Dzieki za porady:)

To teraz tak,tych 2 obroncow to nie mam tak ustawionych,poprostu zrobilem screen kiedy probowałem roznych rozwiazan.
Zmienilem styl na płynny.
Co do rozgrywajacego..To co polecasz mu dac?Moze Cr z funcja wsparcia?
Gram teraz 2 SP bo bokach i wlasnie WR.Jeden ŚP ma Automatycznie a drugi atak.
I apropo Swobody Taktycznej..To dac im wieksza,domyslnie czy scisła?

Co do kontroli,to w tej lidze nie ma chyba lepszych zespołow wiec ja stosuje,dopiero po awansie bede tym manewrował.

Akurat strzałow z Dystansu rywale oddaja mało.
Najslabszy punkt mojej defensywy to skrzydła,ale tutaj ciezko cos wymyslic oprocz tego,zeby zakupic mega dobrych bocznych obroncow.

Niestety ten save co tutaj taksa jest pokazan przepadł.Mialem juz Npower Championship i szlo fajnie,ale niestety.Zaczalem od nowa,mam nadzieje,ze bedzie tak samo dobrze:)

I jescze mam problem z Napastnikami,nie wiem co im ustawic,zeby sie rozumieli i fajnie grali.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 13.09.2012 o godz. 21:40

 coolos Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Oborniki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.09.2012 23:11    #6
proponowałbym Ci WR z filozofią ataku przesunąć na pozycję OPŚ (możesz zamiast WR - atak, ustawić klasyczną dziesiątkę), taktyka wtedy zmieni się na 4-1-2-1-2. Napastników możesz ustawić jako cofnięty napastnik (ten bardziej kreatywny i błyskotliwy) oraz odgrywający lub lis pola karnego, zależnie od zawodników jakich posiadasz.

 Karpikos Partyzant

Postów: 114
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.09.2012 11:00    #7
Najgorszy problem jest z tym WR.Niechce zmieniac taktyki na 4-1-2-1-2.
Sproboje pokombinowac z CR/WR moze zagram poprostu 3 ŚP.
Tempo dałem normalne i bocznym obroncom dalem Obrone,bo strasznie mi sadza gole po wrzutkach ze skrzydeł.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.