442 MUFC

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012, 23:03    #1
Witam
Od dawna męczę się z taktyką Manchesteru United. Drużyna z Old Trafford znana jest z cudownej gry skrzydłami i taką taktykę chciałbym mieć w swoim wirtualnym zespole.
ofensywni boczni obrońcy, czyli Rafael i Evra, którzy wspierają skrzydłowych, często podając prostopadłe piłki do nich tak, aby ci mogli dośrodkowywać z linii końcowej boiska. Sami od czasu do czasu powinni stosować rajdy skrzydłem, obiegać skrzydłowych i dośrodkowywać.
Skrzydłowi czyli Valencia i Nani/Ashley Young. Valencia jak na typowego skrzydłowego przystało częste dośrodkowania, pojedynki 1 na 1 z obrońcami rywala. Nani/Ashley Young schodzą czasem do środka z piłką po to aby uderzyć z dystansu lub rzucić prostopadłe podanie do napastników, wchodzą w pole karne rywala, gdy akcja toczy się prawą stroną.
2 środkowych pomocników odpowiada za odbiór i rozegranie piłki. Cofnięty napastnik/Ofensywny pomocnik środek-Wayne Rooney często podaje prostopadłe piłki oraz rozgrywa w ofensywie. Środkowy napastnik odpowiada za strzelanie bramek.
Moimi problemami dotychczas było to, że bramkarz wybijał piłkę zawsze na lewe skrzydło i zawsze Lewa strona miała zdecydowanie więcej podań(bywało tak że Valencia miał 1 podanie i 3 dośrodkowania na całą 1 połowę) mimo polecenia grą prawym skrzydłem. Drugim problemem był dylemat, czy ustawić ostre czy miękkie dośrodkowania.
Wiem, że wymagam dużo, ale męczę się już od dawna próbując samemu stworzyć taką taktykę i mam dosyć!
Z góry dziękuje za udzieloną pomoc!

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012 23:35    #2
Nie wiem, w czym masz problem. Jasno opisałeś czego oczekujesz od swoich zawodników, więc co za problem odpalić kreator i wprowadzić odpowiednie polecenia? Bez problemu da się takową taktykę stworzyć.

Co do problemów z bramkarzem - wejdź w polecenia indywidualne, ustaw mu swobodę na zero i zaznacz dokładnie do kogo bądź w jaki sposób ma wyprowadzać piłkę.

Co do dośrodkowań, osobiście preferuję ostre dośrodkowania na napastnika, nieraz wrzucą na wysuniętego, lecz częściej jest to wrzucenie piłki na długi słupek, gdzie pędzi często niekryty schodzący napastnik, zdobywając w ten sposób mnóstwo bramek. Co do miękkich to się nie wypowiem, ponieważ nigdy ich nie praktykowałem.

 ElHarnasReaktywa... Młody aktywista

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.06.2012 23:41    #3
Jeśli chodzi o ustawienie które podałeś, to nie mogę Ci pomóc, bo nigdy takim nie grałem. Ale jeśli chodzi o założenia Twej taktyki to mogę coś śmiało polecić. Boczni obrońcy grający jako boczni wysunięci obrońcy i w napadzie trójka w jednej linii. Odgrywający i dwa lisy po jego obu stronach. Bardzo często schodzą do skrzydeł, dośrodkowują, strzelają. Przykład: Dries Mertens w PSV, pierwszy sezon, listopad - 17 spotkań - 14 bramek, 15 asyst

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 00:03    #4
Wrzucam taktykę którą teraz stosuję
http://www.speed(...)2014.tac kliknąć na nazwę, wtedy się pobierze.

po 1 połowie w meczu ze stoke city:
De Gea ma ustawione 'zostawienie piłki obrońcy', 'wyprowadzaj pilkę do Rafael(prawa obrona), podania ma mieszane, ograniczoną swobodę na maxa. Dodatkowo kierunek podań prawe skrzydło.
5 podań z czego 4 do lewego obrońcy, a 1 do Rafael'a.
Rafael(boczny obrońca-atak) 12/16- celność podań. Z tego co widzę większość podań kierowana do środka boiska. 0 dośrodkowań.
Lewy obrońca 22/24-celność podań. Kilka po skrzydle, duża część do środka. 2 dośrodkowania z linii końcowej
Valencia(skrzydłowy-atak) 4/5 podań. 2 z autu. 1 kluczowe. 4 dośrodkowania z narożnika, 3 zablokowane, 1 niecelne.
Nani(skrzydłowy-atak) 2 niecelne dośrodkowania z linii końcowej. 7/9-celność podań. Żadne z autu. Wykonuje rzuty rożne, jeśli ma to znaczenie.

Moim zdaniem trzeba po prostu znaleźć jakiś sposób na dobrą współpracę obrońców i skrzydłowych. Nie mogę tego osiągnąć:/

57% posiadania piłki. Rywal 0 strzałów.

Jeśli sobie życzycie mogę wrzucić screeny z ustawieniami bocznych obrońców i skrzydłowych.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.07.2012 o godz. 00:06

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 00:14    #5

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 01:11    #6
Boczny wysunięty obrońca + schodzący napastnik. Połączenie dobre, lecz wiedz, iż aż się prosi rywala o zabójczą kontrę, bo w momencie akcji ofensywnej na połowie rywala masz 4 napastników + 2 skrzydłowych (za których robią wtenczas boczni obrońcy) + 2 środkowych pomocników, więc oni powinni skupić się wyłącznie na obronie i zabezpieczać tył wraz ze stoperami. Lecz tak czy inaczej ryzyko nadziania się na kontrę jest ogromne.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.07.2012 o godz. 01:11

 Egomaniac Partyzant

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2012
Skąd: Węgrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 06:53    #7
Może poprostu są zbyt duże odległości pomiędzy formacjami i dlatego boczni obrońcy i skrzydłowi nie współpracują tak jak trzeba.
`To co chciałbym umieć wyjaśnić, to gotowość, jaką mają piłkarze i jaką ja też miałem, żeby iść za nim aż na koniec świata` - Jorge Costa o Jose Mourinho

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 14:53    #8
próbowałem różnych rozwiązań i nic.
Gdy nakazuje grać prawym skrzydłem, napastnik schodzi na skrzydło i przeszkadza skrzydłowym. Nieważne jak ustawie suwaki i inne dla bramkarza on zdecydowanie częściej podaję na lewe skrzydło.

Czy ustawienia autów mogą mieć duże znaczenie? Co zrobić żeby odciąć swoich środkowych obrońców od podań lub wyznaczyć 1 by rozpoczynał akcje/podawał do cofniętego rozgrywającego? Czy możecie znaleźć/stworzyć dla mnie taktykę 442/4411 odpowiednią dla zawodników Manchesteru United tak aby skrzydłowi byli bardziej aktywni i mieli więcej asyst?

 dracko21 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 19:04    #9
Po obejrzeniu kilku spotkań w trybie 2D ustawiłem te skrzydła. Problemem pozostaje rozmieszczenie zawodników przy stałym fragmencie gry jakim są auty. Nie mam pojęcia jak ich ustawić. Drugim problemem jest to że napastnicy(lis pola karnego i Kompletny-Atak) schodzą na skrzydła przez co skrzydłowi schodzą do środka. Jak sprawić by Lis był zawsze w polu karnym rywala, a Kompletny podchodził do skrzydeł gdy trzeba pomóc rozegrać piłkę?

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.07.2012 19:36    #10
Możesz spróbować ustawić lisa jak odgrywającego, ustawić na ekranie poleceń drużyny 'podania do odgrywającego - na dobieg' oraz każdemu (w szczególności bocznym obrońcom i skrzydłowym) dośrodkowania właśnie na odgrywającego. Sprawi to, iż nie będzie on spierdzielał po rogach, lecz szukał miejsca w polu karnym i czekał na dośrodkowanie. 2 razy tak zrobiłem i 2 razy król strzelców w drużynie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.07.2012 o godz. 19:36

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.