Komentarze do materiału

Pucek Stachanowiec

Grupa: Moderator
Poziom ostrzeżeń: 0

0

21.07.2017, 10:22    #1
Gdyby cała społeczność służyła takiemu podejściu, to przenigdy nie mielibyśmy w FM-ie języka polskiego, trybu 3D, możliwości dodawania lig w edytorze, dodawania lig w trakcie gry, omijania licencji w bardzo łatwy sposób, w miarę podobnych stadionów, a także grafik oraz zdjęć piłkarzy na stronach fanowskich w łatwy sposób do zaimplementowania w grze.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

dande Partyzant

Grupa: Użytkownik

0

21.07.2017, 11:14    #2
HM z moich przemyśleń.
Chciałbym więcej integracji i wpływu otoczenia na świat gry, drużyny, klubu.
Sytuacje jak Furmana i Kaczmarka w Wiśle Płock?
Akcja z nowym trenerem Steauy (Dinamo?), który został przez kibiców praktycznie wyrzucony na konferencji?
Rasizm na trybunach, zamieszki na stadionie (przed lub po meczu pod stadionem też czemu nie), kary dla klubów za pirotechnikę, zachowania kibiców, wtargnięcie kibica na murawę - tego się nie spodziewam, z wiadomych względów, to jednak urealniłoby rozgrywkę.
Puste trybuny (Legia - Real). Foch kibiców i brak frekwencji/dopingu - często się zdarza w rzeczywistości.
Ogólnie - rozmowy z kibicami - teraz widzimy tylko czy są zadowoleni czy nie.
Przyjemniej by było jakby ważne i duże mecze były jakoś bardziej hm zaakcentowane. Dla przykładu - mecz Real - Barca to nie to samo co Real - Eibar (z całym szacunkiem), ale w grze nie ma różnicy praktycznie - otoczki całkowicie brak, a przydałoby się więcej zaangażowania mediów, kibiców. Tak samo jak finał pucharu, mecz o utrzymanie itp itd. Teraz owszem - frekwencja na ten mecz skoczy, ale nic się nie dzieje, brak większych emocji czy spięcia (w grze, bo my, jako fmaniacy - wiadomo, mamy).

Druga kwestia, która zawsze mnie denerwowała - ustawienia przy stałych fragmentach. Owszem, mogę ustawić, że OŚL ma iść na długi słupek, a OPL wchodzić z pola itp itd - ale jak mam drużynę np 25 chłopa - chciałbym dla każdego, indywidualnie ustawić te polecenia. W sensie - OŚL X świetnie się nadaje do główkowania, ustawię go na krótkie słupki, ale jeśli będzie bez formy, pauzował itp i wstawię na tę pozycję gracza Y - który np ma świetne strzały z dystansu i chciałbym go ustawić na skraju pola karnego - całe ustawianie muszę zmieniać i często mi się nie chce po prostu.
No, ale to takie moje marzenie.

Pucek Stachanowiec

+1

21.07.2017, 11:47    #3
a próbowałeś zapisywać warianty SFG osobno i na przykład sobie je nazywać jakoś i stosować zamiennie? W FM 18 jest taka opcja
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

0

21.07.2017, 14:15    #4

"Pucek" napisał:

Gdyby cała społeczność służyła takiemu podejściu, to przenigdy nie mielibyśmy w FM-ie języka polskiego, trybu 3D, możliwości dodawania lig w edytorze, dodawania lig w trakcie gry, omijania licencji w bardzo łatwy sposób, w miarę podobnych stadionów, a także grafik oraz zdjęć piłkarzy na stronach fanowskich w łatwy sposób do zaimplementowania w grze.

Żadnej z tych rzeczy SI nigdy nie mówiło kategorycznego "nie". Ba, nigdy nie mówiło nawet zwykłego "nie". To były naturalne etapy rozwoju niekompletnej jeszcze gry, będące kwestią czasu. Logiczne, że ludzie o nie apelowali. Bo były normalne, obiektywnie pożyteczne, podnoszące jakość. Czasami trudne, ale do zrobienia.

A ty porównujesz je z pomysłami, które w 90% są albo nielegalne, albo finansowo/wizerunkowo samobójcze. Tu nie ma miejsca na żadne podejście. Wybrałeś zły wątek.
twitter.com/Ceyvol

Pucek Stachanowiec

0

21.07.2017, 15:13    #5
To teraz FM jest grą kompletną? Hahahaha, zmień sobie nick na "nie da się" albo "niemożliwe". Nie wybrałem złego wątku, wybrałem kompletnie inne podejście do możliwości rozwoju serii. Przyjmowanie słów Milesa Jacobsona jako prawdy objawionej wydaje mi się podejściem na kolanach. Przecież nie musimy zawsze tłumaczyć jego słów i realizować jego idei - możemy się z nimi zgadzać, nie zgadzać, chwalić, krytykować, wskazywać plusy i minusy.

Ceyvol Premier Rewolucji

0

21.07.2017, 15:29    #6
To ty zmień sobie nick na "wierzę w cuda" albo "sram na pozwy". Uwolnisz wszystkie licencje na świecie? Przekonasz każdego dotkniętego, by nie szedł do sądu? Nie wszystko da się załatwić pospolitym ruszeniem. Co było osiągalne i sensowne, zostało wyproszone i wprowadzone. Zaproponuj kolejne takie zmiany, a w życiu nie powiem im "niemożliwe". Ale na razie bronisz wyłącznie przegranych spraw.
twitter.com/Ceyvol

Pucek Stachanowiec

0

21.07.2017, 15:38    #7
Ile SI ma procesów za umożliwienie wywalenia licencji kilkoma kliknięciami? Choćby jeśli chodzi o wywalenie pliku fake.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.07.2017, 15:38

Viique Młody aktywista

Grupa: Użytkownik

0

21.07.2017, 16:19    #8
Odniosę się tylko do dwóch kwestii, bo reszta albo została dobrze wytłumaczone przez Ojca Prowadzącego, albo ich brak kompletnie mi nie przeszkadza.

Nie zgadzam się jeśli chodzi o kwestię prowadzenia zespołu rezerw. Jeśli SI uważa to za nudne niech usunie prowadzenie zespołów młodzieżowych reprezentacji, które jest jeszcze gorzej zaprojektowane (próbowałem). Wielu graczy lubi grać tzw. kariery 'od zera do bohatera'. W FMie tym zerem jest objęcie z marszu pierwszej drużyny zespołu, co w rzeczywistości nie ma prawa mieć miejsca. Wiem, że istnieje opcja objęcia rezerw czołowego hiszpańskiego klubu, ale przecież tam również nie trafiają żółtodzioby, ba, mocniej zdziwiłbym się gdyby człowiek bez przeszłości zaczął trenować rezerwy Barcelony niż 6-ligowy klub z Anglii... Taka opcja w pierwszych sezonach mogłaby urealnić kariery prowadzone od zera. Nasza postać nabrałaby przez ten czas doświadczenie, licencje i po odbyciu takiego stażu mogłaby wypływać na głębokie wody.

Innym pomysłem, który sam mnie intryguje jest możliwość wcielenia się w istniejącego menedżera. Irytuje mnie, że niezależnie od tego kogo wykreujemy jest to postać bez przeszłości. Można co prawda ustawić sobie opcję w doświadczeniu 'reprezentant kraju' czy 'zawodowiec', ale jest to nieudokumentowana przez grę fikcja (brak wglądu do historii). Ciekawi mnie natomiast, że w takiej fifie jest tryb, w którym możemy pokierować karierę jednego zawodnika. Tworzymy w nim własne alter ego lub wcielamy się w istniejącego piłkarza. W trybie menedżerskim natomiast nie ma innej opcji niż stworzenie nowej postaci. Czy licencja pozwala jedynie na sterowanie poczynaniami zawodników klubowych, nie wliczając w to menedżerów?
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

Ceyvol Premier Rewolucji

0

21.07.2017, 17:07    #9

"Pucek" napisał:

Ile SI ma procesów za umożliwienie wywalenia licencji kilkoma kliknięciami? Choćby jeśli chodzi o wywalenie pliku fake.

Fake i fake'opodobne nie dodają do gry żadnych rzeczy, które nie mają prawa być w bazie danych, a jedynie blokują obecność tych danych w miejscach, w których nie mogą być wyświetlane. Ale to nie znaczy, że możesz w ten sposób obejść wszystko. Gdyby tak było, mógłbyś też odblokować oryginalne nazwy klubów niemieckich, hiszpańskich, portugalskich. Ale zgadnij co? Nie możesz. Są licencje i są licencje.

To, że twórca gry nie odpowiada za ingerencję użytkowników w pliki gry i wykonywane przez nich modyfikacje, nie oznacza, że granice szarej strefy są z gumy i można je rozciągać bez końca. Uważasz, że ta furtka otwiera jakieś możliwości? Którą rzecz chciałbyś przez nią dodać? Jak ma to działać? Jak zamierzasz coś obejść? Na jaką skalę? Konkrety.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.07.2017, 17:09

twitter.com/Ceyvol

Pucek Stachanowiec

0

21.07.2017, 19:59    #10
No to tak można dodać piłkarzy poniżej 16. roku życia. Dodaje zawodników do bazy - mówię, że to aby obserwować ich rozwój, budować profile, historię, ble, ble, oni nie są wyświetlani w grze. Użytkownik sobie usuwa jakąś licencję i ma. Podobnie z graniem jako istniejący menedżer. Robię furtkę, żeby opracować moda - ktoś tam ze społeczności robi moda, wypuszcza w internet i każdy może grać istniejącym menedżerem - albo po prostu możliwość utworzenia jakiegoś profilu zamiast już istniejącego - opcja typu skopiuj profil i wklej jako profil swojego menedżera. Sam gracz to robi, po prostu kopiuje profil, tamten się usuwa i już. To jest takie niemożliwe? :D

Generalnie uważam, że kwestie licencyjne są poruszane wtedy, gdy jest to wygodne, żeby mówić, że czegoś się nie da zrobić.

To co robisz, jak ciągle tłumaczysz politykę SI jest momentami nieznośne. Skąd taka rola? Jesteś bardziej związany z graczami i społecznością, czy stoisz ponad nimi i uważasz się za kogoś w roli samozwańczego rzecznika twórców?

//Edytowano 6 razy, ostatni raz 21.07.2017, 20:01

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2019 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.