Wyniki wyszukiwania dla: gra

Strona

 Gepardhinho Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.01.2006
Skąd: Wrocek-Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
26.01.2006 16:08    #78961     Sufler - Porady do gry - szerokosc, szybkosc
Ja gram 2-3 taktykami - w zaleznosci od trudnosci przeciwnika.
Generalnie staram sie grac jedna taktyka bo jak im zmieniam za czesto to spada zgranie zespolu a chłopaki maja metlik w głowie.
Tempo - u mnie zalezy niemal wylacznie od poziomu moich graczy, najczesciej jest na poziomie srednim zeby mi nie padli przed koncem meczu.
Jesli masz samych Herculesow w druzynie warto dac szybkie i "zajezdzic" rywala.
Przyznam ze sam gram lekko zmodyfikowanymi taktykami standardowymi: 4-4-2 Counter lub przerobiona 3-5-2 Counter (ta ostatnia na b.trudne wyjazdy przerobiona na 3-4-1-2 gdzie 3-obrona, 4 to def pomoc a 1 to pomocnik (ze strzala max do przodu) i naprawde dobrze sie sprawdzaja (malo przegranych meczy, bardzo bardzo mało). Jesli jest niekorzystny remis to ok 70 minuty nalezy ich troche uaktywnic - przesunac pomoc lub dac strzalki do przodu (jesli ich wczesniej nie bylo) - czesto uzyskuja decydujaca bramke.
Generalnie u mnie zasada jest jak u Urlepa - przede wszystkim obrona (nawet napadziory maja ustawiony trening obrony na sredni (na granicy sredni/lekki). Dzieki temu strzelam srednio 2-2,2 bramki na mecz a trace... 0,5-0,6 bramy.mecz

 Gepardhinho Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.01.2006
Skąd: Wrocek-Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
26.01.2006 15:52    #78962     Sufler - Porady do gry - chce do wiekszego klubu
Przede wszystkim - niezle frajerstwo - jeszcze nie zdarzylo mi sie zebym oddal klasowego zawodnika za darmo ale moze bardziej skupiasz sie na futbolu niz ekonomii klubu. Co do kontraktow i metod ich przedluzania:
1) Jak przychodzisz do klubu to pierwsze (lub po max 2-3 miesiacach) co robisz to wszystkim ktorych chcesz zostawic przedluzasz kontrakt (na poczatku gry) na 5 lat (piecioletni. maxymalny, nie trzyletni!). Warto tez w tym momencie zawodnikowi perspektywicznemu ktory ma kontrakt amatorski zaproponowac kontrakt profesjonalny (oczywiscie z "profesjonalna" (tj 30-100% wyzsza) pensją). Dzieki temu mozesz mu dolozyc tudniejszy (profesjonalny) rezim treningowy i szybciej przerobic w gwiazde :-)
2) Graczy ktorych chciales sprzedac a sie nie dalo w biezacym oknie - podpisujesz kontrakt na jeszcze 2-3 lata (zeby moc ich w nastepnym oknie sprzedac a nie frajersko oddac).
3) Kolesi ktorzy bardzo chca odejsc nie trzymaj - zarobisz na nich kupe szmalu (gosc wart oficjalnie 80-400 tys zl idzie nawet za 20 mln zl - wiem bo tak zrobilem (Wasilewski - 20mln zl +50%nastepnego transf , M.Burkhardt 25mln zl+50%, Kucharski 15mln+50% (wszyscy Amica, wiekszosc kasy w ratach), smiech na sali...
Za taki szmal kupisz 10x10 (dziesieciu zawodnikow dziesiec razy lepszych)
To mega-bug gry - po roku od mojej sprzedazy "moi" byli zawodnicy sa czesto dalej odsprzedawani ale juz za 5-15% tego co ja dostalem - frajerzy jeszcze przez lata splacaja mi raty za goscia (gwoli faktow: dokladnie przez rok:-) a sami go spuszczaja za drobne (czyli jego rzeczywista wartosc - wiem bo jeszcze dostaje polowe tych groszy (50% nastepnego transferu ;-)))
3) Jak gracz nie chce podpisac kontraktu warto zmienic mu status ("ustal status";) i zrobic z goscia gracza kluczowego/niezastapiony dla klubu (kilka razy udalo sie - gosc zmienil zdanie i juz po zagraniu kilku meczy jako "kluczowy" chcial przedluzyc kontakt)- zawodnik musi jednak caly czas grac - przez ten okres (poki nie podpisze papieru:-)))
4) metoda silowa (ryzykowna). Jak masz jeszcze 2-3 lata do konca kontraktu a inne metody zawioda: przez pare tygodni... nie wybieraj zawodnika do meczu - jego forma (i wartosc) spadnie (trudno, co robic) ale - czasami - decyduje sie wtedy przedluzyc kontakt (oczywiscie oferujesz maxymalny piecioletni). Tylko - po primo - czy warto sie tak kurczowo trzymac zawodnika? Po secundo - skutek moze byc odwrotny - zawodnik jeszcze bardziej sie wkurzy. Z moich obserwacji wynika jednak ze metoda skuteczna. Warunek tylko jest jeden - mimo ze nie wybierasz kolesia do meczów nie przenos go do rezerw - bo wtedy sie wku...zdenerwuje i za Chiny Ludowe nie podpisze nowego kontraktu. Ta ostatnia metoda to jednak ostatecznosc i nie zawsze sie udaje (czasem konczy zadaniem wystawienia na liste)

5) Jeszcze ad vocem uwaga do samego podpisywania kontraktow (jakichkolwiek)
- - - - w miare mozliwosci oferujesz jak najnizsza waznosc zawodnika (np chce byc kluczowy - oferujesz mu "pierwszy sklad";). Wtedy mozesz mu pozniej zmienic status na wyzszy i "zachecic" do przedluzenia kontraktu. A jak podpiszesz od razu kluczowy to jedyne co mozesz mu potem zaoferowac to wieksza kasa.
- - - - unikaj w kontakcie kwoty minimalnej (najlepiej zmieniac ja na jakas absurdalna 200-600 mln zl itp), raz sie nacialem - zawodnik mial klauzule odejscia 10 baniek i mi kolesia wartego 30-40 mln sprzetneli za 14. Wiec - klauzula oferty minimalnej wysoka.
- - - - jak oszczedzasz kase - zawsze da sie zlikwidowac roczne podwyzki (ewentualnie zrobic 5% wzrostu) - bo obnizka zadanego wynagrodzenia nie przechodzi (to tez smieszne - zawodnik nie godzi sie na wynagrodzenie 105 tys zamiast 107 a godzi na roczna podwyzke 5% zamiast 15)
- - - - Kolesi ktorych komus wypozyczasz - zanim oddasz goscia w swiat sprawdz czy nie powinienes mu przedluzyc kontaktu (tj czy nie konczy mu sie czasem za 1-2 lat kontrakt, jesli tak najpierw przedluzenie kontraktu potem zabawa w wypozyczanie). BTW: niekiedy za samo wypozyczenie zawodnika mozna zgarnac niezly szmal (np wypozyczylem komus 21-letniego Janukiewicza (BR) na rok za 2,1 mln zl. BTW: zawsze usuwac opcje/mozliwosc wykupu przez klub (za Janukiewicza oferowali mi 2mln zl (wartosc oficjalna 400tys) ale co z tego skoro ja moglbym go sprzedac za 20-30mln w ratach.

Proletariat

26.01.2006 15:29    #78963     Sufler - Porady do gry - szerokosc, szybkosc
gav - chyba jednak warto zmieniać, ale na mecze z naprawdę ważnymi drużynami np. w lidze można grać bez większych zmian, ale za to na mecz LM już lepiej zastanowić się czy nie zmienić taktyki przed meczem z Barca czy Chelsea.

 piter20 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2005
Skąd: kÄ?dzierzyn-ko??le
Poziom ostrzeżeń: 0
26.01.2006 15:20    #78964     Sufler - Porady do gry - Przypomnienie tematu
http://www.fmreh(...)?view=13 tu jest pare ciekawych dodatków:)

 Gepardhinho Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.01.2006
Skąd: Wrocek-Bydzia
Poziom ostrzeżeń: 0
26.01.2006 14:51    #78965     Sufler - Porady do gry - Kto moze polecic jakis talent
Moj ulubiony temat, talenty talenty. Wciaz ich szukam.

Bramka: Arenas, Cerqueira - bardzo dobrzy oraz
Bader, Janukiewicz, Linka, Bialkowski

Obrona: Rzezniczak, Klepczarek, Dudka, Hernani
Zdecydowanie polecam tez duet Pekovic-Napierala - u mnie filar obrony

Pomoc: ha! moja ulubiona formacja
Skrzydlowi: Siedlarz, Peszko, Petasz, Piatkowski (tylko musi grac - jak nie gra szybko spada), Machacon, Junior Ross, Gevorgyan (Wisla Plock)
Srodek: Wawrzynczok (wielki talent szybko gra w Repie) Grzegorz Bartczak, Zganiacz, mozna tez zwrocic uwage na Filipa Burkhardta, Tralke i Cezarego Wilka, Szetele
Z zagramaniczniakow: oczywiscie Freddy Guarin
Napadziory: talentow tu jak psow. Zalezy jeszcze czy grasz z patchem Robbiego czy nie (niektorych zdegradowali np Grosickiego z Pogoni ktorego nalezy -ale tylko przy grze bez patcha - brac w ciemno za kazda cene)
Zdecydowanie polecam:
Tyczkowski - rewelacja, duzo strzela ale najwazniejsze - bardzo bardzo duzo haruje na boisku i ma mnostwo asyst, jako wysuniety napastnik (lewy)
Enzo Giovanni Scorza - najwiekszy znaleziony przeze mnie talent - po roku jego wartosc wzrasta do 10 mln zl (wycena oficjalna czyli poszedl by za 50-60mln)
Lebohang Mokoena - bezapelacyjnie rewelacyjny gracz. Jego wartosc rosnie jeszcze szybciej - po roku 28 mln zl. Trudnosc z nim polegala tylko na tym ze najlepiej nadaje sie na pozycje OPS-a ze strzalka do przodu czyli ofensywnego pomocnika wchodzacego do ataku (przy grze 4-4-2 srednio mi pasowal - dawalem go na atak albo prawe skrzydlo - patrz ulubione zagrania gracza "rajdy z pilka prawa strona" itp). Na pewno warto go miec, jak nie na poz. OPS to chyba najlepiej go dac na atak (tak ja robilem)
Holenda - bardzo dobry czeski napastnik
Godni uwagi sa rowniez: Goncerz, Kowal, Korzym, Zjawinski (ale sie troche rozkreca), Oziemczuk, Cieluch, Esterilla, Eynar Mosquera....

Proletariat

26.01.2006 13:16    #78966     Sufler - Porady do gry - chce do wiekszego klubu
Ja natomiast gram Wisłą - 4 sezon. 3 raz doszedłem do półfinału LM (dwa razy przegrałem w dwumeczu po 3:2 z Barceloną ..:( W trzecim sezonie wrócili do Wisły Franek i Żuraw.;)
No ale ja gram w FM a wcześniej w CM chjyba już z 7-8 lat - oczywiście w różne edycje tych gier..
Podsumowując, zrób wynik, a nikt nie będzie chciał od Ciebie odejść.

 Janek Partyzant

Postów: 29
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2007
Skąd: Tczew
Poziom ostrzeżeń: 0
Gram w FM2006 jakis tydzien, a wczesniej gralem w FM2005 i jakos nie mialem problemów z ta gra. Ale teraz nie potrafie przydzielic trenerów i fizjoterapeutów do odpowiednich reżimów.Niech mi ktoś(łaskawy i uprzejmy:-) , wychodzi ze mnie wazelina) wytłumaczy jak tego moge dokonać.Grzebie juz w tym odkiedy gram w Fm06 ale nie moge za piernika doszukać sie takiej opcji(przydzielania trenerów do odpowiednich reżimów). A moze jej nie ma?? Ratujcie.PS. jezeli temat byl prosze o wyrozumiałość...

 Reaper były Minister Spraw Zagranicznych

Postów: 1534
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.03.2005
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
25.01.2006 19:41    #78968     Sufler - Porady do gry - chce do wiekszego klubu
Hmmm według mnie to nie możesz wiele zrobić, każdy piłkarz chce się rozwijać i jeśli jest wystarczająco dobry to wcześniej (Boruc) czy później (Żurawski) pójdzie za granicę.
myspace.com/marneszanse

 Reaper były Minister Spraw Zagranicznych

Postów: 1534
Grupa: Ekspert
Dołączył: 26.03.2005
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
25.01.2006 19:33    #78969     Sufler - Porady do gry - taktyka
Naprawdę takie prośby od razu zamykamy. Gra polega na tym aby samodzielnie tak poustawiać piłkarzy żeby ze sobą dobrze grali, a nie proszenie żeby ktoś to zrobił za was. Przykro mi ale w tej sprawie nie jestem w stanie ci pomóc, mogę poradzić przy ustawianiu tej taktyki, ale na pewno nie wykonam jej za ciebie ;)
myspace.com/marneszanse

 hewitt Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2006
Skąd: wloclawek
Poziom ostrzeżeń: 0
25.01.2006 18:44    #78970     Sufler - Porady do gry - taktyka
Gram sobie arsenalem w FM z kolega . I poszukuje bardzo dobrej taktyki do tego klubu. Zeby wszyscy grali jak trzeba!!

Strona

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2026 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.