Nierealny football manager

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
1
21.06.2018, 19:35    #1
Witam wszystkich, chciałbym przedstawić Wam moją krótką listę rzeczy, które nie powinni nigdy zostać dopuszczone do gry, a jednak istnieją i od razu ostrzegam - kwestii losowości wyników nie będę nawet poruszać.

A więc zaczynamy:

1) Możliwość gry kilkudziesięciu sparingów z jednym i tym samym zespołem w ciągu jednego sezonu (nawet w krótkich odstępach czasowych). Jak również możliwe jest pojechanie na turnee na cztery mecze z jednym i tym samym zespołem rozgrywane w przeciągu nawet 7 dni.

2) Możliwość wypożyczenia setek graczy w ciągu jednego okna transferowego (mój rekord to 548 zawodników - wszyscy 'za darmo' lub za pensję nie przekraczającej 600 funtów miesięcznie - a to dla zespołu z Polskiej 1 ligi).

3) Wypożyczeni gracze podnoszą 'rangę' zespołu w kwestii jego atrakcyjności transferowej dla innych graczy (co w połączeniu z punktem 2 daje możliwość zbudowania nad wyraz dobrego składu bez wykładania jakichkolwiek pieniędzy na ten cel <dotyczy oczywiście słabszych klubów>, w ten sposób ów klub z 1 ligi miał skład lepszy skład od Legii czy też Lecha).

4) Klub będzie zainteresowany zakupem jakiegoś zawodnika i zgodzi się na to aby przeszedł do nich dopiero po zakończeniu sezonu, pomimo tego że jest 30 grudnia, a graczowi kończy się kontrakt wraz z zakończeniem sezonu.

5) Piłkarz ma bardzo niskie morale i nie chce podpisać nowego kontraktu? Wysyłasz go na wypożyczenie do jakiegokolwiek klubu (najlepiej z tego samego kraju) nawet za zerową opłatą. Z każdym dniem na wypożyczeniu będzie rosły jego morale i już po 2-3 dniach możesz spokojnie mu zaproponować nowy kontrakt i już nie będzie kręcił nosem i mówił, że 'źle się czuje w klubie'. Później ściągamy go z wypożyczenia, a sam gracz (będąc już znowu w naszym klubie) parafuje umowę i mamy pewność, że nie ucieknie.

6) Piłkarz zgadza się na nowy kontrakt, w którym wymagał klauzuli minimalnej oferty? Przed ostateczną akceptacją podnosisz (już wcześniej ustaloną) kwotę na którą przystaje ... i znowu ... i znowu, aż do poziomu który nas zadowala.

7) Prowadzisz klub w 'słabszym kraju' (powiedzmy polski klub)? Masz w miarę młodego zawodnika (na pograniczu pierwszego składu) o którego zabiegają zachodnie kluby. Oferują jakieś tam kwoty, ale nie na tyle wysokie byśmy z czystym sumieniem puścić piłkarza? Niczym się nie przejmując odrzucamy oferty transferowe i proponujemy klubom tego piłkarza, ale w formie wypożyczenia w formie 100% pensji + miesięczna kwota (najlepiej taka sama przy grze jak i jej braku). W ten sposób można w ciągu roku zarobić na zawodniku więcej niż kwota na jaką jest on 'wyceniany'.
Przykład: John McGinn, wyceniany na 2.3 mln £ , pensja 48 tysięcy miesięcznie. Wypożyczony za 100% pensji + 300tysięcy £ miesięcznie (co przekłada się na 3.3 mln £ za sezon czyli przewyższa o prawie 50% kwotę wyceny tegoż zawodnika).
W ten sposób mój klub wypożyczając 18 zawodników inkasuje 3.65 mln £ miesięcznie (czyli około 40mln £ w przeciągu sezonu) co dla klubów ze słabszych lig jest często astronomiczną kwotą.


A jakie Wy mało realne aspekty zauważyliście w tej grze?

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
1
23.06.2018 12:47    #2
Nie wiem, czy to reguła, czy przypadek, ale taka scenka przydarzyła się mi przed chwilą...

8) Twój zawodnik jest zainteresowany nowym kontraktem, ale jego agent wymusza na tobie, byś dodał od siebie "coś ekstra" i nie pozwala ci przejść do negocjacji bez jakiejś obietnicy? Wybierz jakąkolwiek, po czym ją usuń - agent się ucieszy tak czy siak!

 Vetr Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.12.2008
Skąd: Kowary
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.06.2018 23:59    #3
Uwielbiam też, jak zarząd i kibice mają mi za złe odejście zawodnika, który raptem kilka dni po zakończeniu kontraktu kończy karierę ;p

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.