Brak możliwości zapisu w fm18

 Lihmal91 Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.05.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.04.2018, 14:28    Pytanie
Witam mam problem z Football manager 2018 patch 18.3.3 , otóż przy próbie zapisania gry czy z istnejącego save albo nowej rozgrywki pojawia się komunikat Zapis gry zakończył się niepowodzeniem.Próbowałem odinstalować , zainstalować ponownie fma , steam też był reinstalowany , usuwane zapisy z steam clouda i dalej nic nadmienię iż , przy próbie zapisania na steam cloud pojawia się ten sam błąd. Na dysku mam jeszcze 100 GB wolnego miejsca więc nie jest to spowodowane brakiem miejsca na dysku, próbowałem również zmienić lokalizacje zapisów gry również nic nie pomogło.

 teekoki Partyzant

Postów: 343
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.03.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2018 10:37    #1
spróbuj zaczac kariere od nowa na nowych danych,jesli bedzie wszystko spoko to widocznie obecna kariera sie spier..dzieliła :)

 szczepek Młody aktywista

Postów: 433
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2018 01:49    #2
Jeśli nie jesteś w stanie zapisać, to musisz zacząć od nowa. Miałem to samo

 AmbushMaster Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
1
22.05.2018 10:16    #3
Wczoraj dopadł mnie ten sam problem - brak możliwości zapisu gry w FM18 (po pierwszym rozegranym meczu nowo utworzonej gry). Myślę, że znalazłem rozwiązanie. U mnie przynajmniej działa :-) Tytułem wstępu - gram na lapku, FM oryginalny DVD box i w użyciu FMRTE. Przed uruchomieniem nowej rozgrywki nie mieszałem nic w oficjalnym FM Editor (choć nie ma to wpływu na zapis jak dane są zmienione poprawnie), nie wgrywałem grafik itd. Jedyne co dodałem to pliki oficjalnych fix'ów (zmiana nazwisk, nazw rozgrywek, nazw stadionów itd.).

Rozwiązanie problemu zajęło mi sporo czasu - z szukaniem na ten temat informacji tutaj i na stronach dedykowanych FM w UK i US. Znalazłem opis tej sytuacji autorstwa wielu kolegów grających w FM, ale rozwiązania niestety nie. Postanowiłem zatem sam je znaleźć bo nie chciałem przerywać grania w FM od ok. 10 lat tylko dlatego, że zapisywanie nie hula. Oto ono - wystarczy jeden mały program freeware z sieci i problem znika :-) Nie musiałem reinstalować gry, Steam też.

1. Pobierz z netu mały program System Ninja (wywala z kompa tymczasowe pliki, oczyszcza itd.)
2. Odpal program i wybierz opcję "skanuj" czy "znajdź niepotrzebne pliki"
3. Wybierz dysk, który ma być sprawdzony (najlepiej wszystkie) i rozpocznij czyszczenie
4. Na dole okna programu wyświetla się wskaźnik procentowy sprawdzania HDD/SSD
5. Jak ten proces się skończy, na dole po lewej wybierasz opcję "usuń pliki"
6. Po usunięciu, zamykasz program i uruchamiasz FM 2018
7. Wczytujesz save, który nie chciał się wcześniej zapisać i w grze kontynuujesz np. 1 dzień do przodu
8. Zapisujesz rozgrywkę/grę

Jest to rozwiązanie zautomatyzowane bo problem zostaje ogarnięty przez mały soft. Niemniej później wszystko działa. Nie zrobiłem print screen, ale z tego co widziałem to ten mały program System Ninja znalazł jakiś malutki plik zaszyty w folderach FM na dysku - nazywał się "game save settings" albo coś w tym stylu. Trzeba go wywalić. Po tej operacji gram normalnie, zapisywałem grę już kilkanaście razy i wszystko gra. Nie musiałem zaczynać rozgrywki od początku.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 22.05.2018 o godz. 10:19

 AmbushMaster Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2018 12:47    #4
Apropos mojego posta powyżej - to jednak też nie pomogło :-) Ten problem rozwiązało dodanie do Windows Defender FM2018 i Steam jako bezpiecznych aplikacji. Antywirus po prostu blokował zapisywanie danej gry w FM2018. Zresztą to było już gdzieś tutaj opisywane itd. :-)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.