Gra nie chce się zapisać, ani wczytać.

 Juve_Alpi Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2018, 06:53    Pytanie
Witam mam taki problem, do wczoraj wszystko było OK, wczoraj odpalam save-a, ładuje, tylko troszke z tego paska, po czym ładowanie stoi, i dalej nic. Mówie ok, moze save sie zepsuł, zacząłem nową rozgrywkę, chce zapisać, po czym wyskakuje komunikat Zapis gry zakończył się niepowodzeniem. Jakieś pomysły ?:)

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.04.2018 09:23    #10
A może spróbuj po prostu zrobić reinstall gry (usuwając przy tym wszystkie foldery z dokumentów).

 Juve_Alpi Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.04.2018 14:23    #11
kondi, zrobione....dawej to samo.

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 07:14    #12
Juve_Alpi

Po kolei.
Sedno problemu. Jak rozumiem gra nie chce się wczytać - czyli nie potrafisz wczytać starej gry - przyczyn może być kilka w tym źle zapisany sejw, z którym niestety nic nie da się zrobić.
Gra nie chce się zapisać - czy chodzi Ci o nową grę, czy tą samą karierę, ale wcześniejszy sejw?

Zrób kroki, które CI wymienię i przedstaw co się działo.

1) Sprawdź najpierw spójność plików. Następnie odpal nową grę.

2) USUŃ wszystkie pliki znajdujące się w folderze (tym, gdzie są dodatki wpływające na ilość lig i zmiany w bazie danych gry- bodajże Editor Data). odpal nową rozgrywkę. Sprawdź czy da się zapisać.

3) Sprawdź antywirusa - przede wszystkim wyjątki - być może to antywirus blokuje Ci możliwość zapisu. Podaj jaki masz antywirus. Wyłącz antywirusa, jeśli masz możliwość odinstalowania go, to zrób to. Odpal nową grę, sprawdź.

Jeżeli te kroki nie pomogą, to znaczy że wina leży po stronie komputera i z nim coś trzeba zrobić.

PS. Liczę, że Twoja odpowiedź będzie wyglądała tak:
1) Zrobiłem, nic nie dało
2) Zrobiłem nic nie dało
3) Zrobiłem, mogę zapisać grę

 Juve_Alpi Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 08:35    #13
Tak chodzi o nową grę, wczesniejszy żaden sejw sie nie chce wczytać, a z nowej gry się nie chce zapisać. Sprawdziłem wszystko co powiedziales, dalej nic :).....chyba zostaje format :)

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 08:38    #14
Spróbuj jeszcze może ogarnąć czy twój dysk nie ma jakichś błędnych sektorów bo może to po prostu sam dysk jest uszkodzony w jakiś sposób (tak jak na przykład pendrive, niby działa a gdy chcesz coś z niego skopiować lub wrzucić na niego to pojawia się błąd).

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.04.2018 o godz. 08:40

 Juve_Alpi Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 10:13    #15
Aktualnie jestem w czasie formatowania :), dam znać jak poszło, po zakończeniu.

 Zwolay Partyzant

Postów: 202
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 15:01    #16
Napisz na oficjalnym forum SI

 Juve_Alpi Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.07.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2018 17:19    #17
Po formacie wszystko hula jak należy :).

 AmbushMaster Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
1
22.05.2018 10:32    #18
Wczoraj dopadł mnie ten sam problem - brak możliwości zapisu gry w FM18 (po pierwszym rozegranym meczu nowo utworzonej gry). Myślę, że znalazłem rozwiązanie. U mnie przynajmniej działa :-) Tytułem wstępu - gram na lapku, FM oryginalny DVD box i w użyciu FMRTE. Przed uruchomieniem nowej rozgrywki nie mieszałem nic w oficjalnym FM Editor (choć nie ma to wpływu na zapis jak dane są zmienione poprawnie). Jedyne co dodałem to pliki oficjalnych fix'ów (zmiana nazwisk, nazw rozgrywek, nazw stadionów itd.).

Rozwiązanie problemu zajęło mi sporo czasu - z szukaniem na ten temat informacji tutaj i na stronach dedykowanych FM w UK i US. Znalazłem opis tej sytuacji autorstwa wielu kolegów grających w FM, ale rozwiązania niestety nie. Postanowiłem zatem sam je znaleźć bo nie chciałem przerywać grania w FM od ok. 10 lat tylko dlatego, że zapisywanie nie hula. Oto ono - wystarczy jeden mały program freeware z sieci i problem znika :-) Nie musiałem reinstalować gry, Steam też.

1. Pobierz z netu mały program System Ninja (wywala z kompa tymczasowe pliki, oczyszcza itd.)
2. Odpal program i wybierz opcję "skanuj" czy "znajdź niepotrzebne pliki"
3. Wybierz dysk, który ma być sprawdzony (najlepiej wszystkie) i rozpocznij czyszczenie
4. Na dole okna programu wyświetla się wskaźnik procentowy sprawdzania HDD/SSD
5. Jak ten proces się skończy, na dole po lewej wybierasz opcję "usuń pliki"
6. Po usunięciu, zamykasz program i uruchamiasz FM 2018
7. Wczytujesz save, który nie chciał się wcześniej zapisać i w grze kontynuujesz np. 1 dzień do przodu
8. Zapisujesz rozgrywkę/grę

Jest to rozwiązanie zautomatyzowane bo problem zostaje ogarnięty przez mały soft. Niemniej, później wszystko działa. Nie zrobiłem print screen, ale z tego co widziałem to ten mały program System Ninja znalazł jakiś malutki plik zaszyty w folderach FM na dysku - nazywał się "game save settings" albo coś w tym stylu. Trzeba go wywalić. Po tej operacji gram normalnie, zapisywałem grę już kilkanaście razy i wszystko gra. Nie musiałem zaczynać rozgrywki od początku.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.05.2018 o godz. 10:36

 AmbushMaster Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.04.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2018 12:47    #19
Apropos mojego posta powyżej - to jednak też nie pomogło :-) Ten problem rozwiązało dodanie do Windows Defender FM2018 i Steam jako bezpiecznych aplikacji. Antywirus po prostu blokował zapisywanie danej gry w FM2018. Zresztą to było już gdzieś tutaj opisywane itd. :-)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.