Rezprezentacja

 Magic1906 Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.02.2018, 14:56    #1
Zostałem selekcjonerem POLSKI i teraz pytanie czy jeśli zawodnik ma obywatelstwo polskie a uprawniony jest do grania w rep.Hiszpani czy bd kiedyś Polski ? czy bez edytora się nie obejdzie?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.02.2018 16:06    #2
Jeżeli zawodnik jest uprawniony do gry w dwóch reprezentacjach to oba kraje mogą go powołać, w momencie gdy zadebiutuje w reprezentacji jednego kraju, np. Polski, ten drugi kraj już nie może go powołać (np. Hiszpania). Nie jestem pewien, czy w FM18 liczą się reprezentacje młodzieżowe, w FM17 wielokrotnie widywałem sytuacje gdzie zawodnik grał kilka lat dla Francji u-21, a potem zostawał reprezentantem Nigerii :p Możliwe, że w 18 nadal to tak działa, a możliwe, że zawodnik jest przypisany do danej reprezentacji już w momencie rozegrania meczu w kadrze młodzieżowej danego kraju.
WAŻNE jest też to, że jeśli zawodnik może zagrać dla kadry Polski lub Hiszpanii to może odrzucić powołanie do kadry Polski, liczy wtedy, że dostanie powołanie z Hiszpanii - lepszej reprezentacji. Im piłkarz jest starszy tym większa szansa, że zdecyduje się na grze w słabszej reprezentacji (24-25 latkowie prawie w ogóle nie odrzucają powołań, nawet młodszych się czasem udaje namówić).

 Magic1906 Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.02.2018 16:34    #3
Pytanie czy jeśli jest uprawniony tylko do grania w rep. Hiszpani a nie ma występów młodzierzowych czy kiedyś się włączy Polska ?

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.02.2018 17:34    #4
Jeśli zawodnik przebywa w danym kraju x lat (ile dokładnie to już zależy od kraju, w Polsce to bodajże 5 lat po ukończeniu 18 roku życia) to otrzymuje obywatelstwo tego kraju. Po tym jak je otrzyma i jeśli nie będzie miał wcześniej występów w innej reprezentacji powinieneś mieć opcję włączenia go do listy krajowej i powołania, zupełnie jakby był rodowitym polakiem, a może nazywać się nawet Federico Pelati. Podrzucam screena z FM17 gdzie właśnie mam kilku tzw. "farbowanych lisów" w kadrze Polski, Pelati jest jednym z nich, kilkukrotnie był nawet powoływany do kadry Włoch, ale nigdy nie zadebiutował, w końcu otrzymał Polskie obywatelstwo i bez wahania przyjął powołanie jakie mu wysłałem. Przy okazji jest też widoczny mało istotny, ale jednak błąd gry - Pelati obok występów w kadrze Polski ma dopisek "reprezentant u-20", bo gra chyba nie ma przewidzianej rubryki na to, by uściślić, że grał w kadrze u-20 Włoch i przez to wygląda tak, jakby grał w u-20 Polski, a nigdy tam nie wystąpił. Tu akurat podałem przykład newgena, ale z zawodnikami którzy istnieją w bazie danych na starcie rozgrywki i mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości działa to dokładnie identycznie, bo na moim save za Federico Pelatim w kadrze Polski gra Ondrej Kocourek, również zawodnik Odry Opole, wychowanek Sparty Praga xD
Dokładne wymogi co do przyznania obywatelstwa są inne w każdym kraju, chociaż dość podobne. By zostać polakiem zawodnik, przykładowo Hiszpan, musi przebywać w polsce nieustannie 5 lat. Przez nieustannie FM uznaje, że nie będzie grał nigdzie za granicą przez ten czas i nie jestem pewien, ale chyba jeśli wypożyczysz takiego zawodnika na rok np. do drugiej bundesligi ten licznik się zeruje i czekasz pięć lat od momentu jego powrotu z wypożyczenia.
https://gyazo(...)2a2ab692

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.02.2018 o godz. 17:35

 Magic1906 Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018 13:38    #5
A co jeśli ma obywatelstwo Polskie i Hiszpańskie ale uprawniony jest tylko do Hiszpani ? ii żadna funkcja reprezentacji nie jest aktywna ?

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.02.2018 14:06    #6
Najwidoczniej zadeklarował występy tylko w kadrze Hiszpanii i raczej to się nie zmieni.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.