FM17 - FFP.

 bobek923 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.09.2017, 21:38    #1
Witam.

Mam następujący problem: Gramy z braćmi pierwszy sezon w FM17. Ja gram Piastem, a bracia Cracovią i Zagłębiem. Mamy na chwile obecną 2 kolejki do zakończenia sezonu. Ja wygrałem Puchar EURO, a bracia odpadli odpowiedni w drugiej rundzie eliminacyjnej i półfinale. Wszyscy mamy w stanie finansów informacje, że według obecnych szacunków nie spełniamy wymogów FFP za obecny sezon co do zysków/strat. Kłopot w tym, że bracia zostają po zakończeniu sezonu dopuszczeni do europejskich pucharów, a ja pomimo wygrania Pucharu Euro i uzyskania bezpośrednio awansu do Ligi Mistrzów zostaje wyrzucony z europejskich pucharów za FFP. Warte odnotowania jest to, że na 2 kolejki przed końcem sezonu mamy podobne bilanse, ale to ja dostaje najwięcej kasy, bo wygrałem Puchar Euro i dzięki temu miałem najwięcej z transmisji itd. Stąd też moje pytanie dlaczego ja nie jestem dopuszczony do europejskich pucharów z uwagi na FFP, a bracia zostają dopuszczeni? Co mogę zrobić na 2 kolejki przed końcem sezonu, by ominąć jakoś ten przepis FFP? Zwolnić bezpośrednio po sezonie pracowników i zawodników? Sprzedać zawodników?(Tylko pytanie, czy da się ich sprzedać przy zamkniętym okienku?) Jak to zrobić by zostać dopuszczonym do europejskich pucharów?

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 08:31    #2
To w końcu bracia zostali, czy nie zostali dopuszczeni do europejskich pucharów (bo raz piszesz tak, a raz tak) ?

Jak już mieszaliście w plikach przed rozpoczęciem gry (patrz kluby w pucharach) to z pewnością 'pobawiliście' się w przypisanie sobie kasy, co pociągnęło za sobą jakieś mniej lub bardziej wybujałe transfery (zapewne kwoty wykładane w całości w momencie transferu) i w efekcie masz/macie takie a nie inny problem.
Polskie kluby nie mają wysokich dochodów, nawet wliczając w to puchar Euro. Tak więc, bardzo łatwo jest złamać przepisy FFP w momencie 'szastania dopisanymi pieniędzmi'.
Co możesz/-cie zrobić? Możesz/-cie cofnąć się z save'em do czasu przed decyzji FFP, a następnie odpalić jakiegoś edytora w czasie rzeczywistym i tam pozmieniać wasze bilanse finansowe (dopisanie kasy do konta nic nie zmieni - trzeba poprawić bilans).

Swoją drogą - tak mogłeś wygrać puchar EURO skoro jeszcze masz 2 kolejki do zakończenia sezonu ? Coś tutaj 'nie halo'.

 bobek923 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 09:43    #3
Podsumuje jeszcze raz. Gramy w 3 i wszystkie kluby na 2 kolejki przed końcem ekstraklasy nie spełniają przepisów FFP i to o dość znaczne kwoty. Ja wygrałem Puchar Euro(finał odbywa się wcześniej niż 37 polska kolejka ekstraklasy). Ale zawsze gdy kończymy sezon to ja jako wygrany Pucharu Euro jestem wyrzucony z pucharów za FFP, a pozostałe 2 kluby jakimś cudem zawsze to FFP spełniają, bo wspierają je zarządy. Co zrobić by mój klub też spełnił FFP? Nie chce korzystać z FMRT Editor. Chce to zrobić normalnie w czasie gry. Czy wystarczy zwolnić zawodników i sztab? Czy jak to zrobić?

 Raskal Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 11:04    #4
To nieźle gracie jak już w pierwszym sezonie wygrałeś Piastem Ligę Europy, a brat dotarł do półfinału Cracovią. Chapeau bas!

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2017 11:30    #5
[quote="Raskal"]To nieźle gracie jak już w pierwszym sezonie wygrałeś Piastem Ligę Europy, a brat dotarł do półfinału Cracovią. Chapeau bas![/quote]

Przecież to oczywiste, ze pogrzebali w plikach tak aby ich zespoły były w pucharach, a przy okazji dopisali sobie kilkadziesiąt milionów euro do klubowej kasy i teraz ma chłopak problem, bo kasę wydał a przychodów w klubie 'ni ma' do zrównoważenia wydatków.


Autorze - sprzedanie/zwolnienie piłkarzy czy też (co już w ogóle jest idiotyzmem) ludzi ze sztabu nic nie da.
Nie wiem ile 'pod kreską jesteś'. Może tak dużo, że nawet jakby (jakimś cudem) prezes zainwestował w klub maksymalną możliwą kwotę, to nadal byś nie spełniał wymogów FFP.

Masz nauczkę na przyszłość. Nie zagrasz w pucharach. Sprzedasz większość zawodników za 'psie pieniądze' (czyli grubo poniżej kwoty, którą na nich wyłożyłeś), których nakupowałeś (i płacisz im pewnie horrendalne pensje). To może w przyszłym roku jakimś cudem wyjdziesz 'na prostą' (o ile jeszcze będziesz grał wyjazdowe, dochodowe mecze towarzyskie).

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.