FM17-Lechia-Finanse

 michalo19 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2017, 13:06    #1
Witam. Ostatnio nie sięgałem po fm-a jednak 17 mnie skusiła a i udzieliła się trochę tęsknota za tą grą i zaczełem grać Lechią Gdańsk. Niby wszystko ładnie pięknie, bo pierwszy w lidze po 14 kolejkach z przewagą już 7 pkt nad 2 Lechem pierwszy mecz w cwierćfinale PP na wyjeżdzie wygrany, jednak mam dość spory problem z finansami. Na początku gdy zaczęłem grę bilans ogólny wynosić coś około 2 mln euro, na ten moment jest to 564 tys euro, zarząd zmiejszył mi do 40% hajs z transferów z klubu dla mnie. Niby budzet płacowy ma jeszcze rezerwę jakąś, małą bo małą ale jednak, niby organizuje sparingi na wyjazdach, niby mam jeszcze chyba dwa albo trzy stanowiska scoutów i fizjoterapeutów puste, a jednak mimo wszystko ciągle leci w dół hajs.... Jak tak dalej pójdzie to do końca sezonu przez hajs nie doczekam w Lechii ;/ Jakieś porady, jakaś pomoc, co zrobić, jak zacząć zarabiać? Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za każdy pomysł.
PS.Chciałem wstawić screeny zeby to lepiej zoobrazować ale nie mogę. Mam nadziaję że dobry dział.

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2017 13:13    #2
Screeny umieść na jakimś portalu temu służącemu i umieścić tutaj link

 michalo19 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2017 13:20    #3
Chciałem wstawić linki z zapodaj po wrzuceniu tam to wyskoczyło mi że nie mam uprawnień do wstawiania linków.

 R.Baggio Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.05.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
1
01.09.2017 13:33    #4
Jak Ci się udało roztrwonić 1.5 milona euro w 4 miesiące?

Nie wiem jakie pensje mają Twoi zawodnicy, ale widać - przesadziłeś z tym i to mocno.
Nie wiem jakie sparingi wyjazdowe robisz - dobrze by było znaleźć jakieś 'bardziej dochodowe kluby'.
Jakoś dotrwać do 31 grudnia. W styczniowym okienku postarać się 'opchnąć' z 2-3 zawodników (najlepiej tych o najwyższej pensji).
Paru wypożyczyć (oby chociaż pełną pensję klub wypożyczający płacił, jak coś dodatkowo da to tylko się cieszyć).
W lutym wypożyczyć paru młodzików z Portugalii bądź Hiszpanii (wielu tam znajdzie się takich, których można wypożyczyć 'za darmo', czyli bez płacenia im pensji).
Zawsze masz klub patronacki - SLB - który wypożyczy Ci 'za darmo' swoich zawodników, a jego młodziaki są na poziomie mistrza Polski, więc brać i się nie martwić.


PS. prześlij screeny na maila:

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.09.2017 o godz. 13:34

 michalo19 Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.09.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2017 14:51    #5
Chyba właśnie problem tkwi w pensjach. Do stycznia został mi miesiąc a więc może jakoś się uda dostrwać. Ale musiał bym się Peszki pozbyć, Mila wgl nie zagrał meczu, a zarabia 23 tys miesięcznie, a ani go sprzedać ani wyporzyć ani zwolnic, a co dalej z innymi to nie wiem ;/ No ale został mi jeszcze miesiąc do okienka bo już mam 30 listopada to coś spróbuje pokombinować żeby zredukować te zarobki.... Jak mi się udało taki hajs roztrwonić w 4 miesiące? Sam nie wiem..... Chyba właśnie te pensje.... Wysłałem Ci screeny, trohę ich jest może się połapiesz. Był bym wdzięczny jak byś powiedział po obczajeniu screenów co i jak.....

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.09.2017 15:32    #6
[quote="michalo19"]Witam. Ostatnio nie sięgałem po fm-a jednak 17 mnie skusiła a i udzieliła się trochę tęsknota za tą grą i zaczełem grać Lechią Gdańsk. Niby wszystko ładnie pięknie, bo pierwszy w lidze po 14 kolejkach z przewagą już 7 pkt nad 2 Lechem pierwszy mecz w cwierćfinale PP na wyjeżdzie wygrany, jednak mam dość spory problem z finansami. Na początku gdy zaczęłem grę bilans ogólny wynosić coś około 2 mln euro, na ten moment jest to 564 tys euro, zarząd zmiejszył mi do 40% hajs z transferów z klubu dla mnie. Niby budzet płacowy ma jeszcze rezerwę jakąś, małą bo małą ale jednak, niby organizuje sparingi na wyjazdach, niby mam jeszcze chyba dwa albo trzy stanowiska scoutów i fizjoterapeutów puste, a jednak mimo wszystko ciągle leci w dół hajs.... Jak tak dalej pójdzie to do końca sezonu przez hajs nie doczekam w Lechii ;/ Jakieś porady, jakaś pomoc, co zrobić, jak zacząć zarabiać? Zapraszam do dyskusji i z góry dziękuje za każdy pomysł.
PS.Chciałem wstawić screeny zeby to lepiej zoobrazować ale nie mogę. Mam nadziaję że dobry dział.[/quote]

Nie jest źle. Wczoraj Ekstraklasa opublikowała raport, z którego wynika, ze prawdziwa Lechia przejebała taki hajs, że głowa mała. Sezon ze stratą 20mln :D Niezłą piramidę finansową tam mają.


Jak można tak hajs tracić. To nawet Ruch i Górnik mieli długi 30-50mln, ale w cyklu wieloletnim.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 01.09.2017 o godz. 15:37

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.