Generowanie new-genów, co ma wpływ

 CMPlayer Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2017, 21:12    #1
Ogólnie chce się dowiedzieć co oprócz wybudowania jak najlepszych obiektów młodzieżowych ma wpływ na generowanie new-genów z lepszym potencjałem.
WIem też że "dobry" koordynator pionu juniorskiego, ale co oznaczna dobry? Chodzi o statystyki; ocena potencjału, umiejętności, praca z juniorami czy ważne jest też jak np. gram w Polskiej lidze to żeby miał znajomość scoutingu w Polsce na 100%?

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2017 21:35    #2
[quote]CA i PA newgena zależą od:

- szkolenia młodzieży (junior coaching): odpowiada za startowe atrybuty juniorów, może być ulepszane przez prośby do zarządu o "zwiększenie budżetu juniorskiego",
- wyszukiwania juniorów (youth recruitment): opowiada za potencjał juniorów, może być ulepszane przez prośby do zarządu o "rozbudowę siatki wyszukiwania juniorów".

Jednocześnie warto też zadbać o:

- obiekty młodzieżowe (youth facilities): odpowiadają za tempo rozwoju juniorów,
- trenerów młodzieży oraz koordynatora pionu juniorskiego: dobry wynajduje lepszych juniorów,
- wysoką wiedzę o świecie oraz zasięg scoutingu: zwiększają zróżnicowanie juniorów.[/quote]

Przy członkach sztabu skup się na kluczowych dla nich atrybutach. Znajomość innych krajów koordynatora może wpłynąć jedynie na generowanie się w klubie newgenów z tychże krajów właśnie.
twitter.com/Ceyvol

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2017 21:35    #3
Powiem co wiem, a wszystkiego nie wiem (a chętnie się dowiem, bo też mnie to ciekawi a mało jest szczegółowych opisów tego zagadnienia).
Dobry koordynator to taki, który ma dobre przede wszystkim oceny umiejętności i potencjału, pracę z juniorami i osobowość. To ostatnie mam wrażenie jest często pomijane, a ma spore znaczenie bo nasi juniorzy będą swoją osobowością iść w stronę naszego koordynatora, a wiadomo że pozbawiony ambicji piłkarz nie stanie się raczej gwiazdą. Do tego liczy się reputacja. Zarówno klubu, rozgrywek, ale i podobno kraju. Jeśli np. gramy w Polsce już kilka dobrych sezonów, nasza np. Legia ma 4,5 gwiazdki, wszystko jest niby idealne pod nowych juniorów (obiekty, koordynator itp.) ale reprezentacja Polski zajmuje niskie, powiedzmy 100. miejsce w rankingu to będziemy mieli newgenów gorszych, niż gdyby Polska zajmowała w rankingu miejsce 10. Warto postarać się też rzecz jasna o jak najlepszych trenerów od u-18, tam kryteria są jak dla zwykłych trenerów, tylko praca z juniorami warto by była wysoka. Co do scautingu nie wiem, osobiście się tym nie przejmuje o jakim kraju wiedzę posiada mój koordynator, zatrudniam najlepszego dostępnego, nie ważne czy to Włoch, Anglik czy Brazylijczyk czy kto tam. Wiem natomiast, że ważna jest zarówno system szkolenia młodzieży jak i siatka wyszukiwania juniorów. To pierwsze - szkolenie - odpowiada za to jakie umiejętności będą mieli nasi newgeni z chwilą "pokazania" się nam załóżmy w marcu. Jest to o tyle istotne że zawsze łatwiej nam stawiać na piłkarza który nie dość że już coś tam umie to jeszcze ma potencjał, niż na obrońcę który może i ma pięć gwiazdek potencjału, ale krycie i odbiór na poziomie 5...
Siatka wyszukiwania odpowiada za to właśnie za potencjał naszych wychowanków. Podobno na jej stan wpływ ma posiadanie przez nas klubów filialnych, ale tu to sam nie jestem pewien. No i wydaje mi się, że to chyba wszystko co wiem w tym temacie.

 CMPlayer Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2017 22:36    #4
Dzięki za odpowiedzi, wiem co chciałem.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.