Taktyka

 Agrael Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.02.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.02.2017, 01:31    Pytanie
Na początku chciałbym się przywitac, jako ze dopiero niedawno dolaczylem do cmrev(chociaż na stronie bywałem już dużo, dużo wcześniej, ale jako incognito ;)) A więc witam FManiaków :D

Prowadzę drużynę Auxere już 3 sezon, jednak wydaje mi się, że robię coś źle i nie wyciskam całego potencjału z mojej drużyny, właśnie z powodu mojej taktyki. Gram ustawieniem 4-2-3-1 szeroka, nastawienie defensywne, krótkie krycie, dyscyplina, bezpośrednie podania. Na środku mam jednego pomocnika odbierającego piłkę i cofnietego rozgrywającego z funkcją wsparcie. Na bokach skrzydłowych z funkcją ataku i między nimi ofensywny pomocnik też z funkcją atak. I teraz moje problemy:

-gram niby postawa defensywna, a zazwyczaj to ja prowadzę grę, więcej utrzymuje się przy pilce,. Moja drużyna strzela gole po długo konstruowanych akcjach, a przeciwnik zwykle strzela mi gole z kontry(czyli odwrotnie ja niby miało to wyglądać). kiedy zmieniam nastawienie na kontrolę to wtedy staje się rzecz zupełnie odwrotna i to przeciwnik kontroluje grę, a ja mam wtedy tylko jakieś 40% posiadania piłki. Coś tu jest nie tak
- mój asystent w trakcie meczów często mnie powiadamia, że między moja obrona a pomocą jest zbyt duża luka. Jak to naprawić? Gram linia obrony ustawiona na normalną, a kiedy rozkazuje ustawiać im się wyżej, wtedy asystent poleca mi to usunąć, bo ponoc zmniejszy mi to szansę na zwyciestwo. Czy wy słuchacie się swoich asystentów? :D

Na razie to by było na tyle. Wracam do fma po 6 latach i się uczę wszystkiego na nowo. Zwłaszcza, że w poprzednich edycjach zazwyczaj korzystałem z taktyk internetowych, teraz jednak staram się być bardziej samodzielnym :D
Z góry dzięki i przepraszam za pomyłki, pisze to na telefonie i słownik nie wszędzie da ą i ę.
Pozdrawiam.

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.02.2017 22:42    #1
Nie pomogę wiele, bo nie gram defensywą praktycznie nigdy i w efekcie nie umiem ustawiać w niej poleceń. Krótko jednak doradzę, by asystentów raczej olewać. Prosty przykład: gramy 4-2-4, przeciwnik 4-2-3-1. Mamy 60% posiadania piłki, 80% dokładności podań, sporo sytuacji i strzałów, prowadzimy chyba 2:0. Asystent do mnie "Przegrywamy walkę w środku pola, mamy tam zbyt mało zawodników" a ja widzę jak moi dwaj środkowi pomocnicy spokojnie klepią sobie piłkę na połowie rywala. Podobnie durnych porad nieadekwatnych do tego co dzieje się na boisku widziałem więcej i to w różnych klubach, od Romy i Arsenalu po LZS Walce w Polskiej okręgówce i ligę Litewską...

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.