Wiedźmin Manager 2010

 Kuduaty Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2016
Skąd: Chojnice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2016, 16:06    Pytanie
Witajcie eFMananiacy!
Powróciłem sobie ostatnio do mojego pierwszego Football Managera o numerku 10, a że zbiegło się to z otrzymaniem kodu do bety Gwinta to wpadłem na genialny pomysł stworzenia lig i państw Kontynentu ze świata Wiedźmina. Jak postanowiłem tak odpaliłem sobie edytor 10 i napotkałem kilka problemów. Po pierwsze nie mogłem usuwać państw. Zmiana Europy na Kontynent odpadła, więc oczy skierowałem ku Oceanii, która ma idealną liczbę państw dla mego przedsięwzięcia. Zacząłem zmieniać nazwy państw, dodałem język Wspólny, Starszą Mowę i tu pojawia się problem. Jak do języka przypisać nazwiska które mają być generowane? Tak by Elfy miały elfie nazwiska, a Temerczycy temerskie. Nie chciałbym mieć np. w Temerskiej pierwszej lidze w drużynie Niebieskich Pasów newgenów z nazwiskami Nowo Zelandzkimi. Wujek Google nie pomógł, przejrzenie tematów tutaj też nie. Można to jakoś zmienić czy muszę się z tym pogodzić? A kolejne pytanie to dodanie flag do zmienionych państw i dodania herbów do nowo dodanych klubów, po prostu wrzucam daną flagę/herb z odpowiednim ID tak jak to się robi normalnie czy jakoś inaczej?

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.11.2016, 16:18

 wiecu Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2016 17:43    #1
mogę się mylić, ale wydaje mi się że newgeni generują swoje nazwiska na podstawie tych nazwisk które już są w bazie.

a herby/flagi normalnie wgrywasz (podając ID w pliku .xml)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.11.2016 o godz. 17:44

 Kuduaty Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2016
Skąd: Chojnice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.11.2016 15:28    #2
A jeżeli usunę wszystkie osoby z narodowością np. Nowo Zelandzką i pododawam z moimi nazwiskami to będzie tak działać czy i tak będą Angielskie nazwiska?
Plus może masz jakieś porady co do całego przedsięwzięcia?

 wiecu Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.11.2016 18:38    #3
możesz spróbować
bo np. w dodatku PLU nazwiska polskie są zaktualizowane aby miały polskie znaczki, więc newgeni też się generują z nazwiskami zawierającymi polskie znaki. Normalnie bez dodatku nadal newgeni mieli by nazwiska bez polskich znaków
To są tylko moje obserwacje więc mogę się mylić

co do edytora to mogę ci powiedzieć że usuwanie ludzi z bazy jest czasochłonne i wymaga mocnego kompa
myślę że gdybyś dodał całkowicie nowe kraje, które nie mają dopisanych żadnych zawodników bazowych to by było łatwiej się pozbyć angielskich nazw newgenów (zostało by mało takich, gdyż np. w Polskiej lidze generują się też murzyni gdy klub ma coś wspólnego z nimi (np. trener z Afryki))

 Kuduaty Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.11.2016
Skąd: Chojnice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.11.2016 19:11    #4
A mogę w jakiś sposób zablokować transfery z klubów i do klubów tylko w tych konkretnych ligach?

 wiecu Partyzant

Postów: 41
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
1
26.11.2016 23:28    #5
[quote="Kuduaty"]A mogę w jakiś sposób zablokować transfery z klubów i do klubów tylko w tych konkretnych ligach?[/quote]

musisz dla każdej ligi pokombinować z brakiem okienka transferowego i zablokowaniem przechodzenia piłkarzy z wolnego

lub pozwolenia na prace utworzyć

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.11.2016 o godz. 23:29

Użytkownik uznał post za pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.