FM 17 - rola napastnika

 krystian125_chud... Partyzant

Postów: 56
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.01.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2016, 18:44    #1
Jak w swoich taktykach ustawiacie napastników, jakie role im przydzielacie oraz jakie polecenia? Chciałbym Was się zapytać jaką rolę mają u was napastnicy przy bocznych pomocnikach, jakie przy skrzydłowych i jakie przy schodzących napastnikach? Wiele taktyk "nakreśliłem", ale u mnie napastnicy są bezużyteczni, tak jak bym grał dziesięcioma zawodnikami...

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 18:26    #2
Zależy od napastnika. W obecnej edycji nie ma juz moich ulubionych suwaczków, dzięki którym mogłem dowolnie korygować ustawienie i styl gry każdego zawodnika, dlatego też kombinuję i patrzę jak sobie radzą moi zawodnicy w danych rolach. Dla przykładu w Chrobrym duet Szczepaniak & Wojciechowski ustawiłem jako standardowa wg mnie para napastników czyli Odgrywający At. & Lis Pola Karnego. Pierwszy miał tyle asyst co drugi bramek i odwrotnie, czyli idealnie. Obaj liderami klasyfikacji statystycznych asyst/goli. Natomiast już w przypadku kolejnych nabytków na te pozycje, musiałem zmieniać role napastników, bo Ci już nie odnajdywali się w obecnych i te które pasowały najlepiej to: Defensywny Napastnik Wsp. & Wysunięty Napastnik, Klasyczna 10 & Lis Pola. Najlepiej jak sobie w kilku meczach ustawisz podgląd na cały mecz i poobserwujesz jak zachowują się Twoi napastnicy, a jak chciałbyś żeby się zachowywali i będziesz na bierząco korygował ich role i zadania tak długo, aż będziesz zadowolony :) przy okazji zobaczysz jak dane role odzwierciedlają grę na boisku ;) Też ważne jest jak przy ogólnym ustawieniu zachowują się pomocnicy, czy nie są za wysoko, czy nie dublują pozycji z napastnikami, czy nie wprowadzają zamieszania w ataku. Czasem lepiej jest mieć 2 defenywnie ustawionych pomocników, którzy kreują grę od tyłu, niż pchać ich niepotrzebnie do przodu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.01.2017 o godz. 18:28

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 18:31    #3
To może graj bez skrzydłowych? Ja gram 4-1-2-3 z cofniętym pomocnikiem i 3 fałszywymi 9 albo dwoma i kompletnym napastnikiem,masa goli gwarantowana jeśli odpowiednio nakreslisz swoje założenia

 Foxyr Partyzant

Postów: 447
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.02.2017
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.02.2017 17:30    #4
Może pokombinuj też z poleceniami w taktyce, a nie samą rolą napastników. Jeśli jednak idzie o role, ja najwięcej w tym FM gram Szczecińską Pogonią, gdzie od samego początku dwaj napastnicy mają role Wysuniętego napada - atak i Fałszywej dziewiątki wsparcie. Dodatkowo fałszywa dziewiątka ma polecenie "szukaj gry" ale to z uwagi na grę dwoma pomocnikami w środku pola (dzięki temu poleceniu częściej schodzi do drugiej linii). Taka kombinacja zapewniała dużo trafień zarówno przy skrzydłowych - wsparcie, jak i schodzących napastnikach - wsparcie, a nawet gdy to mieszałem (z jednej strony skrzydłowy, z drugiej schodzący napastnik). Z tym zastrzeżeniem, że najlepiej działa to przy wysokim tempie rozgrywania akcji i poleceniu podania w pole karne. Z uwagi na styl gry płynny często dwaj napastnicy zmieniają się pozycjami spontanicznie: wysunięty napastnik zamiast czekać na piły w polu karnym schodzi niżej, do drugiej linii i bierze się za rozgrywanie, a fałszywa dziewiątka wychodzi do przodu na wolne pole. W efekcie obaj napastnicy mają i sporo asyst i sporo trafień. Gdy gram wyjątkowo na jednego napada - np. defensywnie w LM - to jest on wysunięty napastnik atak, jednak wtedy zmieniają się polecenia. Podania w pole karne zmieniają się na szybkie centry, a sam wysunięty napastnik musi wtedy trzymać się pozycji, bo przy każdej centrze musi walczyć o piłkę w polu karnym i nie może być sytuacji, że przez zaangażowanie w rozgrywanie akcji będzie dwa kroki za akcją, przez to mamy wtedy bardzo sztywny styl gry (to też ze względu na to by w naszej defensywie nie tworzył się niepotrzebny chaos gdy defensywny pomocnik postanowi spontanicznie wymienić się pozycją z bocznym obrońcą). Tak jak radził ktoś wyżej najlepiej jest ustawić sobie cały mecz, albo skróty szczegółowe i obserwować jak zachowują się nasi piłkarze w obranej taktyce. Ja również odradzałbym zbyt duże rotowanie poleceniami, lepiej zawsze dać zawodnikom kilka spotkań na oswojenie się z taktyką i poleceniami, nawet jeśli z początku może to nie wyglądać tak jak sobie wymarzyliśmy to z czasem może zatrybić, a kiedy wypuścimy napada jako lisa pola karnego, po przerwie każemy mu grać jako odgrywający, a w 80 minucie jako kompletny napastnik, to nie ma mu się co dziwić że sam już nie wie co ma robić.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.