Brak dostępnych piłkarzy na najbliższy mecz (FM 2016)

 dezerter69 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2016, 12:52    Pytanie
Witam. Tak jak w tytule mam problem z wystawieniem piłkarzy na najważniejszy mecz w sezonie.
Sprawa wygląda tak: przyznaję się, bawiłem się w edytorze, dość mocno wymaksowałem sobie skład (zrobiłem sobie coś w rodzaju "trainera";). Grałem od 4 ligi polskiej (dodatek z polskimi ligami), jestem teraz w 3 lidze, ostatni mecz barażowy o awans do 2 ligi i jest problem. Moi piłkarze są non-stop powoływani do kadry narodowej U-21 (około 20 zawodników), ale zawsze w skrzynce pojawiała się opcja przełożenia meczu z powodu reprezentacji. Tym razem tej opcji nie dostałem i 20 zawodników pojechało na mistrzostwa U-21. Zostało mi 4 piłkarzy, co mam zrobić? Rozegrać meczu nie mogę, przełożyć też nie, wcześniejsze save'y nie pomagają, opcja przełożenia meczu nie pojawia się... Jest mi smutno :( Jest jakaś opcja żeby ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.07.2016, 12:53

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2016 13:52    #1
Nie masz "szaraków" w drużynie rezerw i U-19?
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 dezerter69 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2016 14:50    #2
Szaraków? Chodzi o piłkarzy bez zdjęcia twarzy? Jeżeli o to chodzi to tak, z twarzami mam chyba tylko czterech (postawowy skład 22 zawodników). W rezerwach chyba mam z twarzami 3D. Teraz nie sprawdzę, bo jestem w pracy. Stworzyłem w edytorze tych 22 podstawowych... A jak przerzucić grajków z rezerwy do pierwszego składu? Może by sobie dali radę... Sorry za takie pytania, ale jestem jeszcze noobem :/

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.07.2016 o godz. 14:54

 Ukah Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.04.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2016 15:02    #3
Wchodzisz w drużynę rezerw/ U-18 wchodzisz w kartę zawodnika, zakładka trening i tam powinna być opcja Seniorski przesuń do zespołu. Tak przynajmniej było w Football Manager 2015

 dezerter69 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2016 11:00    #4
Jakoś udało mi się wygrać rezerwami. Skład powrócił z mistrzostw i wszystko wygląda normalnie. Może była to wina samego dodatku polskich lig? Może gra nie zarejestrowała tego meczu barażowego i nie dała opcji przesunięcia go? W sumie to już nie istotne. Mam nadzieję, że ten problem już nie powróci.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2016 14:13    #5
Dopóki nie awansujesz do Ekstraklasy, gdzie uwzględnione są przerwy na mecze reprezentacji, to ten problem może powrócić. Czasami po prostu komisja ligowa nie daje opcji przełożenia meczu lub się na nią nie zgadza. Sam doprowadziłeś do tej dziwnej sytuacji, bo normalnie nie powołuje się do reprezentacji 20 zawodników (praktycznie cały skład) z jednego zespołu niższej ligi.

 dezerter69 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2016 17:53    #6
Ale już na początku się przyznałem :). Wychodzi, że gra głupieje przez moją ingerencję w zawodników. No nic, i tak zamierzałem zacząć nową grę już bez żadnych zabaw w edytorze. Ciągłe wygrywanie mecz po meczu różnicą 10 bramek nie sprawia przyjemności. Mimo wszystko udało mi się chyba ogarnąć podstawy, to jedyny plus.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2016 18:04    #7
Ja wiem, że się przyznałeś, ja tylko mówię, że to przez to, bo w niższych ligach gra się bez przerw reprezentacyjnych. Nie zmienia to faktu, że nic Ci nie wypominam, tylko po prostu uważam to, do czego już doszedłeś - zabawa w edytorze, by wygrywać różnicą kilku goli po pewnym czasie się nudzi. Można podłapać podstawy, ale to żadne wyzwanie. Powodzenia w grze bez ułatwiania, oby się udało ;)

 dezerter69 Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2016 19:27    #8
Dzięki :). Na pewno pozostanę przy polskich ligach, bo to takie patriotyczne :). No i ich poziom jest równy mojemu poziomowi znajomości FM'a :D. Także dam sobie radę :)

 Mars-60 Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2016 07:32    #9
Jest możliwość ustawienia w edytorze zasad przekładania terminów meczy ale jest z tym trochę roboty a jak to się spisuje w praktyce - nie wiem.
Po wczytaniu pliku z ligami wybierasz Reguły -> Konwertuj na reguły zaawansowane.
Tam dla każdej ligi, w sekcji "Rozgrywki" jest opcja - do zaznaczenia i ustalenia wielkości - "Min. liczba powołań wymagana do przełożenia meczu"
Poza tym warto zwrócić uwagę na opcje: "Dni, w które należy sprawdzić konflikty" i "Wyjściowa maks. liczba dni na przesunięcie meczu" - mogą być przydatne przy dużej ilości spotkań.
Podkreślam jeszcze raz - nie testowałem tego jeszcze i nie wiem jak i czy w ogóle to działa w praktyce.

Przy weryfikacji reguł po przekonwertowaniu na reguły zaawansowane (plik PLU2016 v.1.1) pojawiał mi się komunikat:
"Need a minimum of 128 and a maximum of 144 teams when organising teams in the Polska III Liga - found 146 teams"
Pomogło zwiększenie z 18 na 20 maksymalnej liczby zespołów w każdej grupie III Ligi:
* Nazwa grupy -> Rozgrywki
oraz
* Nazwa grupy -> Fazy -> Stage 0/Ogólny

Mam nadzieję, że te informacje przydadzą się do czegoś :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.